ششمین همایش ملی ایده های نو در کشاورزی
با حضور اندیشمندان عرصه کشاورزی 9 تا 11 اسفندماه در محل مرکز همایش های بین المللی امیر کبیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ( اصفهان ) برگزار گردید.

ششمین همایش ملی ایده های نو در کشاورزی با حضور اندیشمندان عرصه کشاورزی 9 تا 11 اسفندماه در محل مرکز همایش های بین المللی امیر کبیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ( اصفهان ) برگزار گردید.

در آئین اختتامیه این مراسم دکتر احمدعلی فروغی ابری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ( اصفهان ) گفت : اندیشه های نو همیشه راهگشای علوم مختلف در جامع بشری بوده اما در عرصه کشاورزی نمود آن بیشتر از سایر علوم است ، چرا که امروزه کشاورزی ارتباط مستقیم وتاثیرگذار بر سرنوشت ملت دارد. وی با بیان این مطلب که تولید محصولات کشاورزی بویژه محصولات استراتژیک دغدغه دولت ها در تمامی جوامع است تاکید کرد: امروز به برکت تکنولوژی و ایده های نو در کشاورزی تحولات بنیادی شکل گرفته است که عایدات حاصل از آن تاثیر بسزایی در رشد جوامع داشته است .

چهره ماندگار پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی با برشمردن بخشی از چالشهای کشاورزی در استان اصفهان تصریح کرد : امروز مهمترین چالش بخش کشاورزی کمبود آب است که این نیازمند برنامه ریزی و استفاده بهینه از آب سرچشمه های زیر زمینی است.

در ادامه دکتر سیدعلی تبعیدیان دبیر اجرایی همایش با بیان گزارش از روند برگزاری همایش گفت : تعداد مقالات ارسالی از سراسر کشور 1100 مقاله بود که تعداد 900 مقاله به صورت پوستر و سخنرانی پذیرش گردید که از این تعداد 150 مقاله به صورت سخنرانی و 750 مقاله بشکل پوستر ارائه شد.

وی محورهای همایش را کشت گلخانه ای ، ارتقاء سطح زیرکشت ، کشاورزی پایدار ، ماندگاری پس از برداشت محصولات کشاورزی ، به نژادی گیاهان زراعی و باغی ، تغذیه تهیه دام ، طیور ، آبزیان ، بهینه سازی ژنتیکی دام ، طیور و آبزیان ، غذای سالم و کشاورزی دقیق عنوان کرد و افزود : در این همایش ملی حدود 600 نفر از استادان ، دانشجویان ، دانش آموختگان و پژوهشگران رشته های کشاورزی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور حضور چشمگیر داشتند.

تاریخ:
1390/12/15
تعداد بازدید:
981
منبع:
Powered by DorsaPortal