همزمان با میلاد با سعادت امام رضا
سیزدهمین دوره جشن ازدواج دانشجویی دانشجویان دانشگاههای آزاد اسلامی استان اصفهان برگزار گردید

 

همزمان با میلاد با سعادت امام رضا سیزدهمین دوره جشن ازدواج دانشجویی دانشجویان دانشگاههای آزاد اسلامی استان اصفهان برگزار گردید.

همزمان با میلاد امام رضا به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان سیزدهمین دوره جشن ازدواج دانشجویی دانشجویان دانشگاههای آزاد اسلامی استان اصفهان درمحل تالار فردوسی این واحد دانشگاهی         برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر احمدعلی فروغی ابری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان به زوجهای جوان تبریک و خوش آمد گفت و در ادامه افزود : هرانسانی در زندگی خود دوران و نقاط عطفی دارد که مسئله ازدواج یکی از این موارد مهم و سرنوشت ساز است. وی تولد ، ورود به مدرسه ودانشگاه را نقاط عطف در زندگی انسانها دانست و اشاره کرد : درامر ازدواج به مسائل کوچک و جزئی بیش از حد نباید حساس شد چرا که درمواردی بوده است که مسائل کوچک و حساس اصل و اهداف مهم تر را تحت الشعاع قرار می دهد و در ادامه کل زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد که     زوج های جوان باید هوشیار باشند و با تدبیر خود زندگی خوب و با سعادت را برای خود رقم بزنند.

دکتراحمدعلی فروغی ابری درادامه اشاره به رعایت نمودن الزمات اخلاقی بین زوجین گفت :احترام ، عشق ، صفا و صداقت از موارد بسیار حساس و موثر درزندگی افراد است که رعایت نمودن آنها زندگی را بسیار جذاب و لذت بخش می کند.

در ادامه این مراسم حجه الاسلام والمسلمین سیدمجتبی میردامادی مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای منطقه 4 نیز پس از تبریک ولادت امام رضا به زوجهای جوان دانشجو گفت : طبق آمار اعلام شده موفق ترین ازدواج ها ازدواج های دانشجویی بوده است .

وی در ادامه گفت : ازدواج بهترین و صحیح ترین پاسخ به ندای فطرت هرانسانی است چرا که اسلام نیز دین فطرت و رستگاری است.

میردامادی در ادامه سخنان خود افزود : فطرت ما نیاز به یک آئین و اساسنامه عملی دارد چرا که خوردن ، آشامیدن و خوابیدن از بدو تولد با هرانسانی می باشد ولی نیازهای دیگری است که در زمان

 و شرایط خاصی برانسان وارد می شود که باید به صورت صحیح با آن مواجه شد و همه این دستورات درآیین و دین اسلام وجود دارد.

وی در ادامه به وجود آمدن احساس مودت و رحمت بین زوجین پس از ازدواج را یکی از نشانه های اسلام دانست و گفت : خداوند متعال در قرآن کریم وعده داده است که در ازدواج و تکامل بشر رحمت و یاری من شامل حال مومنان خواهد شد ویکی از آن موارد از حالت تجرد خارج شدن و کامل شدن دین افراد است.

وی در پایان به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص ازدواج دانشجویی اشاره کرد و گفت : ایشان فرمودند ازدواج پیوند قلبها و دلها می باشد. پس آن را غنیمت بشمارید و قدر آن را بدانید.

درپایان زوجهای دانشجوی جوان هدیه مقام معظم رهبری را نیز دریافت نمودند.

لازم به ذکراست 1220 زوج از دانشگاههای آزاد استان اصفهان دراین مراسم معنوی حضور داشتند که هر کدام از زوجین سکه ای که ازطرف مقام معظم رهبری برای آنان تدارک گردیده بود را دریافت داشتند.

تاریخ:
1390/07/20
تعداد بازدید:
62
منبع:
Powered by DorsaPortal