دومین المپیاد مخترعان ، مبتکران و نوآوران کشور
در تاریخ 21 لغایت 23 مهرماه سال 90 در دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان (اصفهان ) برگزار می شود

     به گزارش کمیته اطلاع رسانی المپیاد ، دومین المپیاد مخترعان ، مبتکران ونوآوران کشور به همت دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان ( اصفهان ) و با همکاری معاونت پژوهشی و فن آوری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای 21 لغایت 23 مهرماه سال جاری در دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان برگزار می شود .

    دکتر فریدون رهنمای رودپشتی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام خبر فوق به تشریح اهداف برگزاری این المپیاد پرداخت و گفت : این المپیاد به منظور شناسایی و حمایت نخبگان جوان سراسر کشور برگزار می شود و این امکان را برای افرادی که ثبت اختراع دارند فراهم می نماید تا بتوانند اختراع خود را به صاحبان سرمایه ودولت معرفی و نسبت به تولید و عرضه تجاری آن اقدام نمایند.

     وی خاطرنشان ساخت : توجه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به حوزه فناوری و حمایت های گسترده در جهت  تجاری سازی ایده ها طی سال های گذشته شروع شده است و این روند فضای فناوری کشور را طی سالهای آتی   تحت تأثیر وسیع خود قرار خواهد داد.

     وی تصریح نمود : معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی حمایت های ویژه ای برای برگزیدگان این المپیاد در نظر گرفته است که از آن جمله می توان به فراهم کردن شرایط ادامه تحصیل بدون آزمون برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ، تسهیلات شرکت در جشنواره ها و نمایشگاه های بین المللی خارج از کشور ، صدور گواهی تأیید علمی و کمک در جهت تجاری سازی ایده ها در مراکز رشد یا حمایت های مالی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره نمود.

     دکتر احمدعلی فروغی ابری رییس دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان ( اصفهان ) نیز ضمن اشاره به اهداف المپیاد اظهار داشت : یکی دیگر از اهداف این المپیاد جلوگیری از فرار مغزهاست تا بتوانیم شرایطی را در مملکت فراهم کنیم تا سرمایه های جوان این مرز و بوم بتوانند ایده های خود را در داخل کشور مطرح و تجاری نمایند.وی خاطر نشان ساخت : با برگزاری این المپیاد برگ زرین دیگری بر افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی افزوده خواهد شد.

      دکتر پیام نجفی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان و دبیر علمی این المپیاد ملی ضمن اشاره به استقبال خوب مخاطبین این المپیاد گفت : در دومین المپیاد مخترعان ، مبتکران و نوآوران کشور 350 طرح اختراع از سراسر کشور به دبیرخانه رسیده است که بیشترین طرح ها نیز در زمینه فناوری های نوین مانند : نانو ، انرژی هسته ای و صنایع دفاعی می باشند. وی افزود : در این المپیاد حدود 60 نفر در رشته های مختلف برگزیده خواهند شد .

     دکتر نجفی خاطر نشان ساخت : علاوه بر تسهیلات و حمایت های ذکر شده توسط فدراسیون جهانی اختراعات به دو نفر از برگزیدگان ممتاز این المپیاد مدال ویژه اهداء می شود .

     وی ادامه داد : همچنین در این المپیاد از سه ایده برتر کارآفرین که بر اساس ایده های دانش بنیان شکل گرفته باشد حمایت خواهد شد و همچنین سازمان های جهاد سازندگی و صنایع دستی کشور از طرح های زیر مجموعه خود حمایت خواهند نمود.

      دبیر علمی المپیاد یادآور شد : برای کلیه شرکت کنندگان در المپیاد گواهینامه علمی صادر خواهد شد.

      وی در پایان اظهار امیدواری نمود : برگزاری این المپیاد زمینه تعامل و ارتباط بیشتر بین صاحبان ایده و سرمایه گزاران را فراهم نماید.

کمیته اطلاع رسانی دومین المپیاد مخترعان ، مبتکران و نوآوران کشور

تاریخ:
1390/07/20
تعداد بازدید:
301
منبع:
Powered by DorsaPortal