واشقاني فراهاني:درحوزه پيشگيري از جرم اعتماد قوه قضائيه به دانشگاه اتفاق مباركي است
پيشگيري از جرم عملا مقابله با تبهكاري از طريق فنون گوناگون علمي است پس پيش بيني مسائل وقوع جرم بسيار حياتي است. و در اين زمينه پيوند دانشگاه و نهاد هاي تاثير گذار و همچنين اعتماد قوه قضاييه به دانشگاه اتفاق مباركي بوده است.

واشقاني فراهاني :

 درحوزه پيشگيري از جرم اعتماد قوه قضائيه به دانشگاه اتفاق مباركي است

پيشگيري از جرم عملا مقابله با تبهكاري از طريق فنون گوناگون علمي است پس پيش بيني مسائل وقوع جرم بسيار حياتي است. و در اين زمينه پيوند دانشگاه و نهاد هاي تاثير گذار و همچنين اعتماد قوه قضاييه به دانشگاه اتفاق مباركي بوده است.

 معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي كه در اولين همايش ملي پيشگيري دانش مدار از آسيب هاي اجتماعي و وقوع جرم در اصفهان سخن مي گفت با بيان مطلب فوق افزود: با توجه به  تاكيد مقام معظم رهبري در خصوص آگاهي بخشي و ضرورت اطلاع رساني در زمينه آموزش از همكاران خود در قوه قضاييه انتظار همكاري دارم و صدا و سيما در صدر رسانه هاي ارتباطي مي تواند در راستاي آموزش و كاهش جرائم جامعه با برنامه ها و توليدات خود بيشترين تاثير را داشته باشد.

وي اظهار كرد: نهادهاي نظارت و قوه قضاييه وظيفه حقوقي سنگيني بر رعايت  اجراي  عدالت اجتماعي  بايد داشته باشند. بايد از افراد مجري قانون در زمينه اجراي قانون مراقبت شود و يكي از مراقبت ها ي مجريان قانون تامين شرايط زندگي آن ها در حد اعلاء خواهد بود كه مي تواند از خطاهاي ناگهاني و نگراني هاي مالي جلوگيري كند نكته ديگر وضع قوانين است كه بايد قانوني با قابليت اجراي همگاني تصويب شود. اگر قانوني مثلا در خصوص منع ماهواره وضع گرديده است چرا در اجراي آن به درستي عمل نمي شود؟

واشقاني گفت: شرايط  نابسامان جامعه، فرهنگ هاي متفاوت و تراكم جمعيت مي تواند فضا را براي جرم فيزيكي فراهم كند وآنچه كه مورد تاكيد همه بزرگان بويژه پيامبر اكرم (ص) و ائمه اطهار(ع)بوده بحث از بين بردن فقر است كه اگر فقر اقتصادي حاكم شود هيچ تضميني براي حفظ ايمان مردم نيست بنابرين ان شاالله دولت تدبير و اميد بتواند در شرايطي كه ايجاد شده با درايت مشكل بيكاري را حل نمايد.

عضو شوراي راهبري پيشگيري از جرم با انتقاد از شيوه ساخت و ساز شهري و موضوع تراكم عنوان كرد: اين چه فرهنگي است؟در ساخت ساختمان اگر كسي پول داشته باشد تراكم را رعايت نمي كند و بعد حق تراكم مي دهد آيا واقعاً بايد به اين شكل شهر را اداره نمود؟ با اين كار عملااز مردم مي خواهيم پول بدهيد وتخلف كنيد .الگوي حكومت داري امام علي(ع) اين شكلي بود؟ من به همه برادران مسئول مي گويم به درون نهاد خود بسيار هوشمندانه نگاه كنيد،شما پاسدار نظام هستيد نظامي كه بر اساس فرمايشات امام علي (ع) بنا شده است پس مسئوليت مسئولين بسيار سنگين و خطير است چون نگاه همه مردم به رفتار آنهاست.

واشقاني با تشكر از برگزاري اولين همايش پيشگيري دانش مدار از آسيب هاي اجتماعي و وقوع جرم اظهار كرد: جا دارد براي برگزاري اين همايش كه به نحوي بسيار مطلوب در واحد اصفهان برگزار شده است قدرداني نمايم و به طور ويژه از دكتر فروغي و همكارانشان تشكر كنم كه خيلي خوب توانسته اند زمينه تحقق يكي از بند هاي تفاهم نامه همكار دانشگاه آزاد اسلامي  با قوه قضائيه را عملي سازند.

 

تاریخ:
1394/12/20
تعداد بازدید:
125
منبع:
Powered by DorsaPortal