رئيس شوراي فرهنگي و دانشجويي استان اصفهان تاكيد كرد: لزوم حفظ صدر نشيني جايگاه استان اصفهان در برنامه هاي قرآني
روابط عمومي واطلاع رساني: نشست مشترك مسئولان و كارشناسان كانون هاي قرآن و عترت واحدها و مراكز آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان برگزار گرديد.

رئيس شوراي فرهنگي و دانشجويي استان اصفهان تاكيد كرد:

لزوم حفظ صدر نشيني جايگاه استان اصفهان در برنامه هاي قرآني 

روابط عمومي واطلاع رساني: نشست مشترك مسئولان و كارشناسان كانون هاي قرآن و عترت واحدها و مراكز آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان برگزار گرديد.

در اين نشست دكتر عليرضا جلالي زند رئيس  شوراي تخصصي فرهنگي دانشجويي استان اصفهان، با اشاره به در پيش بودن برگزاري بيست و يكمين دوره از مسابقات قرآن و عترت بر لزوم برنامه ريزي و فراهم نمودن شرايط مناسب براي حضور اساتيد و دانشجويان در بزرگترين برنامه قرآني آموزش عالي كشور تاكيد كرد.

دكتر عليرضا جلالي زند با اشاره به اينكه نسل جوان نيازمند حمايت و هدايت براي ورود به يادگيري و درك قرآن هستند، اظهار داشت: همكاران قرآني به عنوان مديران و هاديان برنامه هاي قرآني، در قبال دانشجويان مكلف هستند مسير و زمينه فعاليت و ورود آنها را در عرصه  برنامه هاي قرآني مهيا كنند چرا كه ضمير انسان بالفطره مستعد و پذيراي حقيقت است.

 وي با اشاره به اينكه جوانان روحيه كنجكاوي، حقيقت طلبي و آرمان گرايي دارند و اين روحيه موجب مي شود كه به دانستن بيشتر و كشف زواياي پنهان حقيقت و معاني متون مختلف علاقه مند شوند. گفت: در اين خصوص بايد به گونه اي كار شود كه اعتقادات دانشجويان مبتني بر علم و يافتن حقيقت باشد تا با توجه به فضاي كنوني با كوچكترين شبه منجر به لغزش و سقوط نشوند. و در يافته هاي خود ثابت قدم باشند.

وي در بخش ديگري از سخنانش به برنامه هاي قرآني پيش رو در دانشگاه آزاد اسلامي استان اشاره و اظهار داشت به زودي نمايشگاهي از آثار هنري دانشجويان با همكاري اداره كل ارشاد اسلامي شهرستان در تالار كوثر در معرض ديد مردم قرار خواهد گرفت. و همچنين آيين نامه دو سالانه جشنواره صحيفه سجاديه(قرآن صاعد)كه در كارگروه قرآن و عترت استان مورد بازبيني قرار گفته براي اجرايي شدن در نيمسال دوم ابلاغ خواهد شد.

يادآور مي شود اين نشست كه به مدت دو ساعت به طول انجاميد در خصوص برنامه هاي قرآني بحث وتبادل نظر صورت گرفت و به پرسش هاي حاضران پاسخ داده شد.

تاریخ:
1394/09/23
تعداد بازدید:
245
منبع:
Powered by DorsaPortal