در سومين نشست هماهنگي پايش امور استان‌ها بيان شد؛ تذكر ميرزاده درباره برگزاري كنسرت در واحدهاي دانشگاهي/ انتقاد از ادغام آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در سومين نشست هماهنگي پايش امور استان‌ها خواستار آن شد كه مسئولان و روساي واحدهاي دانشگاهي در اجراي برنامه‌هاي خود همواره در جهت منويات مقام معظم رهبري و مصالح نظام گام بردارند.

 

در سومين نشست هماهنگي پايش امور استان‌ها بيان شد؛

تذكر ميرزاده درباره برگزاري كنسرت در واحدهاي دانشگاهي/ انتقاد از ادغام آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در سومين نشست هماهنگي پايش امور استان‌ها خواستار آن شد كه مسئولان و روساي واحدهاي دانشگاهي در اجراي برنامه‌هاي خود همواره در جهت منويات مقام معظم رهبري و مصالح نظام گام بردارند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، دكتر ميرزاده در سومين نشست هماهنگي پايش امور استانها با اشاره به اجراي طرح تجميع در دانشگاه آزاد اسلامي خاطر نشان كرد: اين طرح با هدف كاهش بروكراسي، كاهش هزينه ها و چابك سازي سازماني صورت گرفته است، البته ايرادهاي جزيي در برخي از قسمت هاي آن وجود دارد كه بايد براي تقسيم كار بازنگري در آن صورت گيرد.

وي در ادامه با اشاره به برگزاري كنسرت در سالن يكي از واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي خطاب به روساي مراكز استاني دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: اگرچه برگزاركنندگان اين گونه برنامه ها از خارج از دانشگاه بوده اند، اما انتظار ما اين است كه در اين فضاي سياسي آكنده از حسادت و دخالت كاري نكنيم كه به حيثيت دانشگاه و نظام لطمه وارد شود.

ميرزاده با تاكيد بر اينكه دانشگاه آزاد اسلامي همواره خطوط قرمز نظام را رعايت كرده، به روساي واحدهاي دانشگاهي تذكر داد تا همواره در جهت منويات مقام معظم رهبري و مصالح نظام گام بردارند.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه دانشگاه آزاد اسلامي جز توسعه علمي، پژوهشي، فناوري و خدمت به ايران اسلامي و اعتلاي نام آن هدفي ندارد، افزود: باور دارم از آنجايي كه دانشگاه آزاد اسلامي طرحي است كه با نيت خالص بزرگاني چون آيت الله هاشمي تاسيس شده است، خداوند نيز ما را در مقابل معاندان حمايت مي كند.

وي در اين اجلاس يك روزه كه بيش از هشت ساعت به طول انجاميد ، پس از شنيدن نظرات روساي دانشگاه آزاد اسلامي مراكز استانها، گفت: از آنجايي كه دانشگاه آزاد اسلامي دانشگاهي است كه بايد در آن آزاد انديشي باشد وجه غالب ما هم بايد اسلامي باشد به همين سبب نبايد اجازه دهيم كه قرآن كريم در برنامه هاي دانشگاه مهجور بماند.

برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي در مسايل قرآن پژوهي

دكتر ميرزاده با بيان اينكه وجه اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي ايجاب مي كند، مضامين قرآن كريم در صحنه هاي علمي و اعتقادي ما پررنگ تر شود، گفت: توجه به قرآن كريم نبايد منحصر به قرائت آن باشد اگرچه همين امر نيز مايه خير و بركت است اما بايد سعي شود با برگزاري مباحث علمي برگرفته از علوم قرآني و برگزاري كرسي هايي در اين باره به كشف تكنولوژي هاي ناشناخته اهتمام ورزيم.

رئيس بزرگترين دانشگاه حضوري جهان بر برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي در مسايل قرآن پژوهي در دانشگاه آزاد اسلامي تاكيد كرد و گفت: پژوهش در قرآن كار دانشگاه هاست.

وي همچنين با تاكيد بر تمركز زدايي امور از مراكز استانها ،از روساي مراكز استانها خواست تا براي اشراف بيشتر بر امور محوله، نظارت مستقيم و دقيق بر امور واحدها داشته باشند.

دكتر ميرزاده همچنين در اين جلسه به موضوع احكام روساي واحدها اشاره كرد و گفت: از روساي واحدها انتظار مي رود نسبت به قطعي كردن احكام سرپرستي روساي واحدها اقدام كنند تا آناننيز براي اجرايي كردن برنامه ها و اهداف دانشگاه انگيزه بيشتري پيدا كنند.

ادغام آزمون ها باعث تضييع حق داوطلبان شد

وي همچنين به ادغام آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با دانشگاه هاي دولتي اشاره كرد و گفت: برگزاري آزمون مشترك جفاي بزرگي به داوطلبان و خانواده هاي آنان بود، چرا كه بسياري از داوطلبان ممكن است به دليل استرس و يا اتفاقات غيرمنتظره نتوانند در تنها آزمون كشور شركت كنند، حذف آزمون مجزاي دانشگاه آزاد اسلامي شانس آنان را از بين برد.

دكتر ميرزاده با تاكيد بر توسعه پزشكي در دانشگاه آزاد اسلامي گفت: خوشبختانه زمينه همكاري خوبي با وزارت بهداشت ايجاد شده است، براي حل ساير مشكلات مانند تجهيز بيمارستانهاي موجود در مراكز استانها نيز به دنبال پيداكردن راهكارهاي مالي نظير اخذ وام هستيم.

وي همچنين خطاب به روساي مراكز استانها گفت: اجراي طرح هاي ماندگار فرهنگي، ساها و شفا تضمين كننده آينده دانشگاه است، به همين خاطر بايد با جديت بيشتر و همدلي، همراهي و همگامي با يكديگر در پيش بردن اين برنامه سعي مضاعفي داشته باشيم.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: در اجراي كارهاي تحقيقاتي بايد ميزان ريسك پذيري خودتان را بالا ببريد در غيراينصورت موفق نخواهيد شد.

افزوده شدن حق مرتبه علمي اعضاي هيات علمي در سنوات بازخريدي يا پايان خدمت

دكتر ميرزاده همچنين در اين نشست از افزوده شدن حق مرتبه علمي اعضاي هيات علمي در سنوات بازخريدي يا پايان خدمت اعضاي هيات علمي خبر داد و گفت: در بخشنامه اي كه به اين منظور تدوين شده است، مزاياي آخر خدمت به ازاي هر سال يك ماه براساس آخرين حكم حقوقي با احتساب حق مرتبه علمي، قابل محاسبه و پرداخت است.

 

تاریخ:
1394/06/07
تعداد بازدید:
278
منبع:
Powered by DorsaPortal