پس از 2 ساعت بازديد صورت گرفت: اعلام حمايت معاون فناوري رئيس جمهور از طرح هاي دانش بنيان واحد اصفهان
روابط عمومي و اطلاع رساني: سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رئيس جمهور با حضور در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) به مدت دو ساعت از طرح هاي مهم دانش بنيان اين دانشگاه بازديد كرد.

 

پس از 2 ساعت بازديد صورت گرفت:

اعلام حمايت معاون فناوري رئيس جمهور از طرح هاي دانش بنيان واحد اصفهان

روابط عمومي و اطلاع رساني: سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رئيس جمهور با حضور در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) به مدت دو ساعت از طرح هاي مهم دانش بنيان اين دانشگاه بازديد كرد.

در اين بازديد در ابتدا ستاري با حضور در پژوهشگاه مركزي از آزمايشگاه هاي تحقيقاتي اين پزوهشگاه بازديد كرد و ضمن ستودن اقدامات اين مراكز تحقيقاتي و تحسين تجهيزات خوب آن از دكتر واشقاني خواست ترتيبي داده شود كه آزمايشگاههاي تحقيقاتي واحد اصفهان(خوراسگان) به سامانه آزمايشگاهي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري متصل شود تا امكان ارسال پژوهش ها و تحقيقات و حمايت از تجهيزات آزمايشگاهي اين دانشگاه فراهم باشد.
 

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور همچنين پس از بازديد از طرح توليد واكنش آنتي ژن گفت: براي حمايت از بخش پژوهش و تحقيقات كمك خواهيم كرد و براي توليد انبوه از صندوق توسعه وام هاي مناسب خواهيم داد.

سورنا ستاري همچنين با حضور در آزمايشگاه دابل هاپلوئيدي اين پژوهشگاه از نزديك در جريان امور تحقيقاتي توليد بذرهاي گلخانه قرار گرفت.

عبدالرضا اقتداري رئيس مركز تحقيقات بذر دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در توضيحاتي گفت: طرح توليد تجاري بذرهاي خيار گلخانه اي را از شش ماه پيش شروع كرده ايم و در حال حاضر آماده توليد انبوه هستيم و به همين منظور زمين بزرگي به دستور استاندار در اختيار قرار گرفته است تا توليد انبوه بذر را آغاز كنيم.

اقتداري با بيان اينكه كار توليد بذر علاوه بر توليد ثروت و اشتغال ضامن حفظ سلامت جامعه است، افزود: بذرهاي توليدي اين دانشگاه بدليل سازگاري با شرايط محيطي ايران در مقابل آفات و بيماري ها مقاومت بيشتري داشته و با اين شرايط به نحو چشمگيري از مصرف سموم كاسته خواهد شد.

وي اظهار كرد: اين نوع بذرها نسبت به مشابه خارجي 50 درصد بازدهي بيشتري در محصول داشته و تاكنون 340 رقم از اين بذرها توليد شده كه 30 رقم را براي بررسي بيشتر انتخاب كرده ايم و نهايتاً 5 رقم را پس از توليد انبوه وارد بازار خواهيم كرد.

طرح نانورس كه شيوه اي بر پايه فناوري نانو براي مقابله با ريزگردها است از ديگر طرح هاي مورد بازديد معاون علمي و فناوري رئيس جمهور بود. در اين بازديد محققان با راه اندازي تونل باد ميزان تأثير نانورس در تثبيت ريز گردها را به نمايش گذاردند.
 

ستاري در خصوص اين طرح گفت: با اجراي آزمايشي اين فناوري در گستره اي به مساحت 30 تا 40 هكتار و با اعلام آمادگي استانداري اصفهان 50 درصد بودجه اجراي طرح مقابله با ريزگردها را تخصيص خواهيم داد و حمايت خواهيم كرد.

در ادامه ستاري و هيأت همراه در مركز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) حضور يافتند. ستاري در اين برنامه طرح توليد داروهاي گياهي كه امكان جايگزيني با داروهاي خارجي وارداتي را دارند، طرح درمان زخم هاي ديابتي با استفاده از لاروهاي مگس، طرح توسعه توليدات ارگانيك محصولات كشاورزي و پروژه توليد تجهيزات ليزر و تجهيزات برقي آزمايشگاهي را مورد بازديد قرار داد.

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور از گلخانه هاي توليد انبوه بذرهاي خيار گلخانه اي، كارگاه توليد دم نوش هاي دارويي، خط توليد محصولات غذايي فراسود و شيريني هاي بدون قند را مورد بازديد قرار داد و از اين طرح ها ابراز مسرت كرد.

 

 

تاریخ:
1394/05/26
تعداد بازدید:
764
منبع:
Powered by DorsaPortal