با هدف استفاده از ظرفيت هاي دانشگاهي انجام شد: امضاي تفاهم نامه همكاري ميان كميسيون حقوق بشر اسلامي با واحد اصفهان(خوراسگان)
روابط عمومي و اطلاع رساني: با هدف استفاده از ظرفيت هاي علمي و آموزشي دانشگاهيان، تفاهم نامه همكاري هاي مشترك ميان كميسيون حقوق بشر اسلامي و دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) به امضاء رسيد.

 

با هدف استفاده از ظرفيت هاي دانشگاهي انجام شد:

امضاي تفاهم نامه همكاري ميان كميسيون حقوق بشر اسلامي با واحد اصفهان(خوراسگان)

روابط عمومي و اطلاع رساني: با هدف استفاده از ظرفيت هاي علمي و آموزشي دانشگاهيان، تفاهم نامه همكاري هاي مشترك ميان كميسيون حقوق بشر اسلامي و دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) به امضاء رسيد.

اين تاهم نامه كه به امضاي احمدعلي فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) و ضيائي فر دبير كميسيون حقوق بشر اسلامي رسيد، طرفين بر استفاده از ظرفيت هاي آموزشي و پژوهشي دانشگاه در حوزه حقوق بشر، توافق كردند.

در اين جلسه، ضيائي فر دبير كميسيون حقوق بشر اسلامي ايران، با تأكيد بر اينكه به رغم اقدامات مهمي كه در مبحث حقوق بشر از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي در ايران صورت گرفته، اما همچنان در اين موضوع نياز به كار بيشتري هست تا در برخي زمينه ها شاهد مظلوميت حقوق بشر نباشيم.

دبير كميسيون حقوق بشر اسلامي اظهار كرد: رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، در يك سال گذشته با برگزاري چند برنامه مشترك با كميسيون حقوق بشر اسلامي، اثبات كرده افق ديد بلندي را براي موضوع حقوق بشر دارند و نگاه ما آن است كه از ظرفيت هاي اين دانشگاه در حوزه هاي پژوهشي و تحقيقاتي، استفاده شود.

ضيائي فر افزود: از مفاد اين تفاهم نامه، ايجاد «كرسي حقوق بشر، عدالت و معنويت» و راه اندازي «مدرسه تابستاني حقوق بشر» با هدف ارتقاء سطح آموزش هاي حقوق بشر، خواهد بود.

دبير كميسيون حقوق بشر اسلامي با اشاره به موضوع فلسطين عنوان داشت: قضيه فلسطين، بحرين، يمن، عراق، سوريه، ميانمار و ديگر كشورهايي كه در نقاط مختلف دنيا با بحران نقض ابتدايي ترين موازين حقوق بشري مواجه هستند، از موضوعاتي است كه مي بايست مطابق مفاد تفاهم نامه به آنها، پرداخته شود.

در ابتداي اين جلسه فروغي با ارائه گزارشي از ظرفيت هاي آموزشي و پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) و تأكيد بر كرامت و ارزش والاي انسان در تعاليم دين مبين اسلام، توجه به ابعاد مختلف تكريم انسان را و تلاش براي آموزش اين ابعاد در ميان فرهيختگان جامعه و دانشگاهيان ارزشمند دانست.

همچنين رضا اسماعيلي معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، با ارائه گزارشي به تشريح زمينه هاي همكاري دانشگاه و كميسيون در ماههاي گذشته پرداخت و برگزاري كارگاه يك روزه آموزش حقوق بشر و استفاده از همياري استادان دانشگاهي براي اين منظور را مفيد ارزيابي كرد.

 

تاریخ:
1394/03/30
تعداد بازدید:
136
منبع:
Powered by DorsaPortal