فروغي در آئين تجليل از ايثارگران: ايثارگران و جانبازان دفاع مقدس الگوي جامعه هستند
روابط عمومي و اطلاع رساني: ايثارگران و جانبازان دوران دفاع مقدس الگوي صبر، استقامت و فداكاري براي جامعه ما هستند و ملت قدرشناس ايران اسلامي قدر اين عزيزان را مي داند.

 

فروغي در آئين تجليل از ايثارگران:

ايثارگران و جانبازان دفاع مقدس الگوي جامعه هستند

روابط عمومي و اطلاع رساني: ايثارگران و جانبازان دوران دفاع مقدس الگوي صبر، استقامت و فداكاري براي جامعه ما هستند و ملت قدرشناس ايران اسلامي قدر اين عزيزان را مي داند.

احمد علي فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) كه در آئين تجليل از استادان و كاركنان ايثارگر، آزاده و جانباز اين واحد دانشگاهي سخن مي گفت، افزود: ايثارگران، آن روز كه اسلام و ميهن اسلامي نياز داشت، جان خود را در كف دست گرفتند و به عرصه هاي دفاع شتافتند و امروز اين عزيزان براي جوانان كشور الگو هستند.

فروغي با اشاره به تشييع شهداي جديد تفحص شده، بويژه غواصان شهيد كربلاي 4 اظهار كرد: اين شهدا اثبات كردند كه اگر با دست بسته به شهادت برسند اما اراده آنان براي دفاع از دين و ناموس و ميهن اسلامي خلل ناپذير خواهد بود و اين روزها شاهد بوديد كه تشييع اين شهدا چه بازتاب وسيع حماسي و عاطفي در جامعه بويژه در محافل جوانان كشور ايجاد كرد و رسانه هاي جهان را به شگفتي واداشت.

دببر هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان گفت: درس شهدا براي ما درس ايستادگي در برابر متجاوزين و زورگويان تا آخرين قطره خون است و شما ايثارگران به عنوان بازماندگان و يادگاران هشت سال دفاع مقدس حامل پيام نوراني شهيدان در جامعه و در محيط دانشگاه هستيد و اين براي ما سرمايه ارزشمندي است.

احمدعلي فروغي افزود: ايثارگران عزيز به حفظ و مكتوب نمودن خاطرات خود از دفاع مقدس اهتمام داشته باشند، خاطرات شما عزيزان داستان ايستادگي و فداكاري است و اين موضوع به فرمايش رهبر معظم انقلاب گنج بي پاياني است كه تا قرن ها مي تواند براي كشور آموزنده و براي جوانان الگوسازي كند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) ثبت خاطرات و رويدادهاي دوران دفاع مقدس را بسيار حائز اهميت ارزيابي كرد و گفت: عدم ثبت فداكاري ها و مجاهدات شهداء، رزمندگان، آزادگان و جانبازان دوران دفاع مقدس اين خطر جدي را در آينده خواهد داشت كه اين فداكاري ها به دست فراموشي سپرده شود و يا حتي با تحريف مواجه كند.

در ادامه اين برنامه سامتي معاون اداري و مالي واحد اصفهان(خوراسگان) حضور 42 ايثارگر، جانباز و آزاده را در جمع استادان و كاركنان دانشگاه سرمايه عظيمي برشمرد كه مي توان از اين سرمايه گرانبها در جهت پيشبرد اهداف متعالي دانشگاه بهره برد.

سامتي افزود: امروز امنيت خود را مديون ايثارگران دفاع مقدس هستيم كه با جانفشاني هاي خود نام ايراني و جمهوري اسلامي را در دنيا با واژه استقامت و پايداري قرين كرده اند و اين احساس امنيتي كه امروز هر ايراني به آن مي بالد مرهون مجاهدات اين عزيزان است.

سيد حسين واعظي رئيس دانشكده حقوق و علوم انساني هم كه خود از جانبازان دوران دفاع مقدس است، با سخناني، خدمت به ايثارگران و فرزندان آنان را در جامعه و بويژه در دانشگاه قدرشناسي از فداكاري هاي آنان دانست.

در اين نشست صميمي برخي از حاضرين به درخواست رئيس واحد خاطراتي را از دوران دفاع مقدس نقل كردند كه تأثيرات معنوي خوبي بر جلسه داشت.

در پايان اين جلسه از ايثارگران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با اهداي كارت هديه تقدير شد و از فعاليت هاي علي باقري مدير امور شاهد و ايثارگران، تجليل گرديد.

 

تاریخ:
1394/03/30
تعداد بازدید:
368
منبع:
Powered by DorsaPortal