دكتر ميرزاده در جلسه هيات رئيسه: سخنان دكتر روحاني و دفاع ايشان از دانشگاه آزاد اسلامي بسيار دلگرم كننده بود
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در جلسه هيات رئيسه اين دانشگاه با تشكر و قدرداني از حضور رئيس جمهور در سي و سومين سالروز تاسيس اين دانشگاه گفت: حضور دكتر روحاني در افتتاحيه اين مراسم و بيانات ايشان و دفاع از دانشگاه آزاد اسلامي و شخص آيت الله هاشمي رفسنجاني به عنوان موسس بزرگترين دانشگاه حضوري جهان بسيار دلگرم كننده بود و به طور حتم به نقطه عطفي در تاريخ اين دانشگاه تبديل مي شود.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در جلسه هيات رئيسه اين دانشگاه با تشكر و قدرداني از حضور رئيس جمهور در سي و سومين سالروز تاسيس اين دانشگاه گفت: حضور دكتر روحاني در افتتاحيه اين مراسم و بيانات ايشان و دفاع از دانشگاه آزاد اسلامي و شخص آيت الله هاشمي رفسنجاني به عنوان موسس بزرگترين دانشگاه حضوري جهان بسيار دلگرم كننده بود و به طور حتم به نقطه عطفي در تاريخ اين دانشگاه تبديل مي شود.

به گزارش مركز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، جلسه هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي به رياست دكتر حميد ميرزاده رئيس اين دانشگاه و تمامي اعضا صبح امروز چهارشنبه 30 ارديبهشت برگزار شد.

در ابتداي اين جلسه دكتر ميرزاده با اشاره به برگزاري مراسم سي و سومين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي و حضور دكتر حسن روحاني در آن گفت: حضور دكتر روحاني در افتتاحيه اين مراسم ، سخنان و رهنمودهاي ايشان و دفاع تمام قدشان از دانشگاه آزاد اسلامي و شخص آيت الله هاشمي رفسنجاني به عنوان موسس بزرگترين دانشگاه حضوري جهان بسيار دلگرم كننده بود و به طور حتم به نقطه عطفي در تاريخ اين دانشگاه تبديل مي شود.

دكتر ميرزاده با بيان اينكه سخنان رئيس جمهور در مراسم سالروز تاسيس دانشگاه بسيار ژرف انديشانه و تاثيرگذار بود، گفت: اين سخنان به خوبي نشان دهنده تدبر و تسلط ايشان به امور جاري كشور است.

وي تاكيد كرد: سياست ها و برنامه هاي ايشان به خوبي در اين دو سال به خوبي تاييد كننده سخنانشان است زيرا ايشان به جد به استقلال دانشگاه ها و تقويت آزاد انديشي در جامعه پاي بند بوده و در عملكرد خود نيز به خوبي اين را اثبات كردند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به جلسه اخير شوراي عالي انقلاب فرهنگي نيز گفت: در اين جلسه نيز بنا به پيشنهاد شخص رئيس جمهور يكي از حقوق مغفول مانده دانشگاه آزاد اسلامي به تاييد اعضا رسيد و سبب شد تا دانشگاه آزاد اسلامي نيز همچون وزارت علوم و بهداشت مشكلات و مسائل حقوقي خود را حل و فصل كند.

وي با بيان اينكه دكتر روحاني با تمام مشغله ها از دانشگاه آزاد اسلامي بازديد كردند، تصريح كرد: از ايشان به دليل بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي و بخشي از دستاوردهاي آن در واحد علوم و تحقيقات تشكر و قدرداني مي كنيم و طور حتم اين حضور آثار و نتياج بسيار زيادي را به دنبال خواهد داشت.

دكتر ميرزاده در ادامه با اشاره به سخنان رئيس جمهور در افتتاحيه مراسم سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دكتر روحاني در اين مراسم به تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي از سوي آيت الله هاشمي رفسنجاني اشاره كرده و تاسيس اين دانشگاه را يكي از برگ هاي زرين كتاب قطور خدمات ارزنده آيت الله هاشمي رفسنجاني قلمداد كردند.

دكتر ميرزاده با بيان اينكه تعريف، تمجيد و تشويق شخصيتي دانشگاهي و فرهيخته از دانشگاه آزاد اسلامي موجب افتخار و مباهات است و بسيار گران قدر است، گفت: از جمله موضوعاتي كه دكتر روحاني بر آن تاكيد كردند نقش دانشگاه آزاد اسلامي در توسعه سياسي و اجتماعي كشور در تمامي اين سالها بوده است موضوعي كه مخالفان و حسودان دانشگاه به هيچ عنوان آن را بر نمي تابند، زيرا به صورت كلي با اصل اين قضيه مشكل دارند.

دكتر ميرزاده در تشريح چرايي مخالفت برخي از مخالفان دانشگاه با توسعه تحصيلات تكميلي گفت: عده اي بدون توجه به آمار 10 ميليوني بي سواد در كشور و همچنين آمار پايين 12 درصدي نسبت فارغ التحصيلان دانشگاهي به جمعيت كشور، با توسعه تحصيلات تكميلي مخالفت مي كنند زيرا از ارتباط سواد با توسعه سياسي و اجتماعي در جامعه به خوبي با خبر هستند.

وي تاكيد كرد: هم اكنون در بسياري از كشورهاي پيشرفته نسبت جمعيت فارغ التحصيل دانشگاهي به جمعيت كشور بالاي 37 درصد است و اين در حالي است كه در كشور ما عده اي هنوز به اين موضوع توجه نكرده و تمام قد در مقابل توسعه تحصيلات تكميلي در كشور ايستادگي مي كنند.

دكتر ميرزاده با بيان اينكه سخن رئيس جمهور در تاثير دانشگاه آزاد اسلامي در توسعه سياسي بسيار قابل تامل است، گفت: بسيار خوشحاليم شخصيتي فرهيخته و فخيمي از دانشگاه آزاد اسلامي ديدن كرد دانشگاهي كه موسس آن حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني است فردي كه با درايت و دور انديشي خود در سالهاي سخت جنگ تحميلي اين دانشگاه را تاسيس كرد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: آيت الله هاشمي رفسنجاني در تمامي اين سالها با دور انديشي خود اقدامات بسيار بزرگ و ارزشمندي را محقق كرده است كه دانشگاه آزاد اسلامي و متروي تهران تنها دو نمونه از آن هستند دو نمونه اي كه در همان سالها نيز عده اي با آن به مخالفت برخاستند ولي ايشان با همت بالاي خود اين دو را به نتيجه رساندند و امروز مردم ايران از نتايج درخشان هر دو بهره مندند.

دكتر ميرزاده در پايان از برگزار كنندگان مراسم افتتاحيه سالروز تاسيس دانشگاه تقدير و تشكر كرد

تاریخ:
1394/02/31
تعداد بازدید:
169
منبع:
Powered by DorsaPortal