حجه الاسلام و المسلمين ميردامادي: نهم دي ماه تجلي ايمان خالص و اوج بصيرت ملت مسلمان ايران در دفاع از نظام و حريم ولايت بود
روابط عمومي و اطلاع رساني؛ نهم دي ماه تجلي ايمان خالص و بصيرت مردم مسلمان و انقلابي ايران بود كه به طور خود جوش با تكيه بر ايمان هاي خالص خود براي دفاع از نظام اسلامي و جان نثاري در راه ولايت وارد ميدان شدند و اين اوج فداكاري مردم در دفاع از مسير نوراني انقلاب اسلامي بود.

 

حجه الاسلام و المسلمين ميردامادي:

نهم دي ماه تجلي ايمان خالص و اوج بصيرت ملت مسلمان ايران در دفاع از نظام و حريم ولايت بود

روابط عمومي و اطلاع رساني؛ نهم دي ماه تجلي ايمان خالص و بصيرت مردم مسلمان و انقلابي ايران بود كه به طور خود جوش با تكيه بر ايمان هاي خالص خود براي دفاع از نظام اسلامي و جان نثاري در راه ولايت وارد ميدان شدند و اين اوج فداكاري مردم در دفاع از مسير نوراني انقلاب اسلامي بود.

مسؤول نهاد رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان كه در دوازدهمين جلسه شوراي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) سخن مي گفت، ضمن تبريك ماه ربيع الموعود و آغاز امامت صاحب الزمان(عج)، اقدامات و فعاليت هاي فرهنگي صورت گرفته در واحد اصفهان(خوراسگان) را قابل تقدير و از رياست و معاون فرهنگي و تلاش هاي صورت گرفته در اين واحد دانشگاهي تشكر كرد و افزود: در يوم الله نهم دي ماه 1388 به رغم آنكه نظام از مردم نخواسته بود كه وارد ميدان شوند و عليه پلشتي هاي عده اي فتنه گر تظاهرات كنند اما مردم به طور خودجوش با تكيه بر ايمان خالص و بصيرت الهي خود وارد ميدان شدند و از نظام اسلامي خود و حريم ولايت و امامت امت دفاع كردند و اين نشان مي دهد داشتن ايمان و تربيت ايماني بسيار مهم است.

وي با قرائت آيات سوره تين ابراز كرد: در اين سوره خداوند با چهار سوگند بيان مي دارد بشر را در بهترين صورت آفريده، علم منهاي تربيت و ايمان، براي بشريت بلا و عذاب است، علم بدون ايمان مي شود تجاوز به حقوق انسانها، مي شود سلاحهاي كشتار جمعي، مي شود بمب اتمي كه صدها عدد از آن در اختيار آمريكا، رژيم صهيونيستي و كشورهاي استكباري است و اين موضوع حقانيت فرياد«مرگ بر آمريكا»راتاييد مي كند.

حجه الاسلام و المسلمين سيد مجتبي ميردامادي افزود: امروز آمريكا مستعمره رژيم صهيونيستي و كانون هاي افراطي صهيونيسم بين الملل است، جنايت هايي كه امروز دولت آمريكا بر مردم خود روا مي دارد و تبعيض نژادي كه امروز در اين كشور و بدست پليس آمريكا اتفاق مي افتد نشان مي دهد كه آن رژيم بزرگترين ناقض حقوق بشر است.

ميردامادي گفت: امروز دشمنان استكباري با اسلام محمدي(ص) مخالفت مي كنند آمريكا، انگليس و رژيم صهيونيستي خواهان اسلام آمريكايي هستند، دستگاه استكباري با رژيم وهابي عربستان مشكلي ندارند زيرا دولت مرتجع عربستان ثروت مسلمين را، براي كشتار مسلمين هزينه مي كند، امروز گروههاي تكفيري با دلارهاي نفتي عربستان به قتل و غارت جانها و نواميس و اموال مسلمين دست زده اند و مدعيان دروغين حقوق بشر سكوت مرگ گرفته اند.

امام جمعه موقت اصفهان عنوان كرد: نهم دي ماه نشان داد مردم با ايمان هستند مردم فداكار اسلام هستند آن كساني كه در فتنه سال 88 فرياد زدند جانم فداي ايران، در هشت سال دفاع مقدس براي دفاع از ايران كجا بودند؟ ملي گراها، وابستگان به اردوگاه غرب آن روزها كجا بودند؟

مسؤول نهاد رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان گفت: امروز دشمن استكباري با عوامل داخلي خود درصدد تبديل فضاي دانشگاهها به فضاي بي بند و باري و ترويج اسلام امريكايي است، بايد فضاي دانشگاه، فضاي اولويت در علم و تحقيق و پژوهش باشد، برگزاري نشست هاي سياسي براي برهم زدن فضاي علمي دانشگاه به صلاح نيست ما با تشكيل تشكل موافقيم اما با برهم زدن فضاي دانشگاه و اقدام عليه خطوط انقلاب اسلامي موافق نيستيم، روز 16 آذر روز ايستادگي در مقابل استكبار جنايتكار آمريكاست اما ديديم عده اي اين روز را در برخي دانشگاهها به موضوعي ديگر تبديل كردند و برنامه هايي برگزار شد كه در جهت روز دانشجو نبود، ترويج موسيقي هم در دانشگاهها جايز نيست، بايد در دانشگاهها علاوه بر كارهاي تشكيلاتي و سياسي سالم به ترويج و تمجيد از دانشجويان مستعد و مخترع و ... پرداخته شود، البته اين مشكلات و كج فكري ها فقط مختص دانشگاهها نيست بلكه در عرصه مجامع علمي برخي حوزه ها و روحانيون نيز بروز دارد.

در ابتداي اين جلسه دكتر فروغي ضمن خير مقدم به حضار، شوراي فرهنگي را ركن اصلي تصميم گيري در دانشگاه دانست و گفت: اگر برنامه ها و سياستگذاري هاي شوراي فرهنگي نباشد نمي توان اهداف ديگر آموزشي و پژوهشي را سامان داد، زيرا تربيت بر تعليم و تعلم مقدم است و اگر تربيت صحيح و اسلامي در دانشگاه محور برنامه ها باشد تعليم و آموزش هم جهت گيري صحيح خواهد داشت.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) ابراز كرد: در دانشگاه موضوع امر به معروف و نهي از منكر بايد با زبان علمي و متناسب با شناخت صحيح از شرايط اجتماعي و فكري جوانان دانشجو پيگيري و اجرا شود كه البته دستورالعملي در اين خصوص در حال تدوين داريم كه تا ماههاي آينده ارائه خواهد شد.

فروغي فضاي دانشجويي واحد اصفهان(خوراسگان) را فضائي با نشاط ارزيابي و افزود: هم اكنون 3 تشكل دانشجويي سياسي فعال، چندين نشريه دانشجويي، يك هيأت مذهبي و چندين كانون فعال هنري، مذهبي و فرهنگي در حال فعاليت هستند.

در اين جلسه همچنين رضا اسماعيلي معاون فرهنگي واحد اصفهان(خوراسگان) ضمن ارائه گزارشي از اقدامات و برنامه هاي متنوع فرهنگي صورت گرفته در دانشگاه در نه ماه گذشته در عرصه هاي فرهنگي، قرآني، پژوهشهاي فرهنگي و به ويژه كرسي هاي آزاد انديشي پرداخت، به نشست ها، گفتگوها، مسابقات وبلاگ نويسي، توليد فيلم و نماهنگ و غيره اشاره داشت كه با استقبال حاضرين مواجه شد.

در خاتمه اين جلسه رامين نعيمي مسئول بسيج دانشجويي حوزه شهيد چمران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) به ارائه تحليلي در خصوص حوادث فتنه سال 88 پرداخت و گفت: خط قرمز ما فتنه و مقابله با دشمنان نظام اسلامي است، اين موضوعي است كه همه شهيدان بويژه 24000 شهيدان آرميده در گلستان شهداي اصفهان از ما انتظار دارند، تلاش هايي كه اخيراً براي تطهير برخي چهر هاي فتنه و سران فتنه صورت مي گيرد محكوم به شكست است.

نعيمي خاطر نشان كرد: بسيج دانشجويي چتر حمايت خود را بر كليه برنامه ها و فعاليت هاي سالم دانشجويي گسترده است و در فضاي دانشگاه ضمن حمايت و بسترسازي فضاي گفتمان آزاد و تبادل نظر آزاد از هرگونه توطئه براي تبديل فضاي دانشگاه به فضايي عليه ارزش هاي انقلابي و اسلامي قاطعانه جلوگيري بعمل خواهد آورد.

تاریخ:
1393/10/08
تعداد بازدید:
148
منبع:
Powered by DorsaPortal