مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان: جايگاه واحد اصفهان(خوراسگان) در خدمت به دانشجويان شاهد و ايثارگر كم نظير است
روابط عمومي و اطلاع رساني؛ جلسه ستاد شاهد و امور ايثارگران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با حضور مديركل و معاونين بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان و اعضاي هيأت رئيسه اين واحد دانشگاهي برگزار شد.

 

مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان:

جايگاه واحد اصفهان(خوراسگان) در خدمت به دانشجويان شاهد و ايثارگر كم نظير است

 

روابط عمومي و اطلاع رساني؛ جلسه ستاد شاهد و امور ايثارگران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با حضور مديركل و معاونين بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان و اعضاي هيأت رئيسه اين واحد دانشگاهي برگزار شد.

 

در اين جلسه دكتر فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با بيان اينكه خدمت به فرزندان شاهد و ايثارگر باعث افتخار براي كشور است گفت: تصور آنكه خانواده هاي ايثارگران چه رنج و مشقتي را براي اسلام و دفاع از انقلاب و ميهن اسلامي مان تحمل كرده اند بسيار سخت است، اگر زحمات ايثارگران نبود امروز ما هم اينجا نبوديم، همه ما مديون فداكاريهاي ايثارگران هستيم.

 

دكتر فروغي در اهميت حفظ و مستندسازي خاطرات ايثارگران در دوران دفاع مقدس ابراز كرد: اگر خاطرات اين عزيزان مستند سازي نشود آيندگان از ژرفاي ايثارگري و فداكاري اين عزيزان باخبر نخواهند شد، موضوع توجه به فرزندان ايثارگران و شهدا تغذيه تاريخ آينده اسلام است، زيرا اين عزيزان از همه چيز خود و بالاتر از آن از جان خود گذشتند.

 

دبير هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان افزود: در اين دانشگاه فرزندان شاهد و ايثارگر در اكثر برنامه هايي كه براي اين عزيزان برگزار مي شود حضور چشم گير دارند و بيانات خود را ابراز مي كنند، دغدغه ما در دانشگاه پيشرفت تحصيلي دانشجويان شاهد و ايثارگر است و درصدد هستيم كه در حوزه آموزش برنامه هاي خوبي را براي دانشجويان شاهد و ايثارگر داشته باشيم و آروزي همه ما آن است كه بتوانيم خدمتي به همه دانشجويان عزيز ايثارگر و شاهد ارائه دهيم.

 

در اين جلسه مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان نيز با تقدير از دكتر فروغي و هيأت رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) گفت: در اين دانشگاه حقيقتاً خدمات خاص و ارزنده اي به فرزندان شاهد وايثارگر ارائه شده است و جايگاه واحد خوراسگان در ميان دانشگاههاي غير دولتي استان اصفهان در خدمت به دانشجويان فرزند شاهد و ايثارگر از جايگاه خاصي برخوردار است .

 

دكتر نافيان در تبيين جايگاه ايثارگران افزود: در ميان ايثارگران دوران دفاع مقدس، آزادگان از جايگاه خاصي برخوردارند ، 90 درصد آزادگان استان اصفهان يك يا دو بار مجروح شده اند ، دوران اسارت براي آزادگان ما دوران سختي بود، در حالي كه آزادگان براي دوره اسارت آموزشي نديده بودند، اما آزادگان با رشادت هاي خود الگويي را براي عرصه دفاع مقدس ساختند كه قبلاً و پيش از آن چنين سابقه اي نداشته ايم، در اينجا جا دارد از همه ايثارگران بالاخص آزادگان تشكر كنيم .

 

در ادامه اين نشست قريشي معاون فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان در سخناني عنوان كرد: محيط دانشگاه بايد به گونه اي باشد كه دانشجوي فرزند شاهد و ايثارگر علاوه بر رشد در عرصه علمي و دانش بتواند در مباحث اجتماعي و كارآفريني نيز نمو و تعالي يابد و در اين ميان توجه به نيازهاي عاطفي و شخصيتي دانشجويان ايثارگر و شاهد با استفاده از مشاوره هاي استادان فن در ارتقاء روحيات عزيزان دانشجوي ايثارگر و شاهد بسيار تاثيرگذار است.

 

همچنين جوكاران ديگر معاون بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان با اين توضيح كه يك هشتم دانشجويان شاهد و ايثارگر استان در واحد اصفهان(خوراسگان) تحصيل مي كنند ابراز نمود: برگزاري نشست هاي مشترك با دانشجويان شاهد و ايثارگر حتي المقدور در هر نيمسال يك جلسه بسيار مفيد مي تواند باشد.

 

وي در آماري اعلام داشت: در واحد اصفهان بيش از 12 درصد  دانشجويان ايثارگر ممتاز هستند و در سطح استان 120 نفر از دانشجويان ايثارگر در مرتبه تخصص مشغول به تحصيل هستند كه به تنهايي 60 نفر آنها يعني 50 درصد اين تعداد در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) مشغول به تحصيل مي باشند.

 

در ابتداي اين جلسه علي باقري مدير امور شاهد و ايثارگران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) طي گزارشي اعلام كرد: در حال حاضر 2230 دانشجوي شاهد و ايثارگر در اين واحد دانشگاه به تحصيل مشغولند كه از اين ميان 695 نفر در مقطع كارشناسي پيوسته، 126 نفر در مقطع كارشناسي ناپيوسته، 1232 نفر در دوره كارشناسي ارشد و 177 نفر در دوره دكتري مي باشند.

باقري افزود: در ورودي سال جديد تحصيلي 653 دانشجوي شاهد و ايثارگر ثبت نام شده اند و با توجه به برنامه ريزي صورت گرفته در بهمن ماه اردوي زيارتي مشهد مقدس را براي 100 نفر از دانشجويان شاهد و ايثارگر برنامه ريزي كرده ايم.

 

آغازين برنامه اين جلسه قرائت خاطرات منتشر شده آزاده سرافراز محمود محسني از كاركنان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) بود كه در شماره بيست و سوم نشريه نسيم دانشگاه چاپ شده و توسط اصغر عالميان مدير روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه ارائه گرديد كه با استقبال حاضرين مواجه گرديد.

 

در پايان اين جلسه به رسم قدرداني لوح زيبايي از طرف بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان به دكتر فروغي رياست واحد اصفهان(خوراسگان) به نمايندگي از هيأت رئيسه دانشگاه تقديم شد.

تاریخ:
1393/09/12
تعداد بازدید:
1204
منبع:
Powered by DorsaPortal