دكتر ميرزاده در ديدار با مراجع عظام در قم: به دنبال تحقق توسعه علمي در كنار توسعه فرهنگي و ديني در دانشگاه هستيم
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در سفر يك روزه به شهر مقدس قم و در ديدار با مراجع عظام و آيات عظام در اين شهر در تشريح برنامه ها و سياست هاي دانشگاه آزاد اسلامي تاكيد كرد: به صورت جدي به دنبال توسعه علمي به موازات توسعه فرهنگي و اخلاقي در دانشگاه آزاد اسلامي هستيم.

 

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در سفر يك روزه به شهر مقدس قم و در ديدار با مراجع عظام و آيات عظام در اين شهر در تشريح برنامه ها و سياست هاي دانشگاه آزاد اسلامي تاكيد كرد: به صورت جدي به دنبال توسعه علمي به موازات توسعه فرهنگي و اخلاقي در دانشگاه آزاد اسلامي هستيم.

به گزارش مركز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر حميد ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به همراه تعدادي از معاونين و مديران دانشگاه آزاد اسلامي با سفر به شهر مقدس قم با مراجع عظام و آيات عظام ديدار كرد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در اين ديدارها به تشريح عملكرد دانشگاه آزاد اسلامي پرداخت و با ارائه گزارشي از برنامه ها و سياست هاي اين دانشگاه در زمينه توسعه علمي كشور و تلاش براي توسعه فرهنگ و معارف و اخلاق اسلامي در تمامي واحدهاي اين دانشگاه سخن گفت.

دانشگاه آزاد اسلامي بزرگترين دستاورد انقلاب اسلامي در حوزه آموزش عالي

دكتر ميرزاده در اين ديدارها با بيان اينكه دانشگاه آزاد اسلامي هم اكنون بعد از تقريبا 30 سال تلاش و كوشش به بزرگترين دانشگاه حضوري جهان تبديل شده است، گفت: اين دانشگاه كه بي شك يكي از از دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي در حوزه آموزش عالي كشور است با درايت بزرگان نظام همچون رهبر معظم انقلاب و به ويژه آيت الله هاشمي رفسنجاني و با حمايت امام خميني(ره) تاسيس شد و امروز به درخت تنومندي تبديل شده است.

وي تاكيد كرد: كمك يك ميليون توماني امام خميني(ره) در سال تاسيس هم اكنون به هزاران ميليارد تومان تبديل شده است كه اگر سرمايه معنوي و واقعي آن را بررسي كنيم به ارقام بسيارعظيمي خواهيم رسيد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از كاهش تعداد واحدهاي اين دانشگاه در سراسر كشور در نتيجه اجراي طرح تجميع خبر داد و گفت: با اجراي اين طرح تعداد واحدهاي اين دانشگاه تقريبا 432 واحد شده است كه قريب به يك ميليون و 700 هزار دانشجو در مقاطع مختلف در آن مشغول به تحصيل هستند.

وي ادامه داد: اين دانشگاه هم اكنون در حدود 30 هزار عضو هيات علمي تمام وقت، 28 هزار استاد نيمه وقت در حدود 47 هزار كارمند و 10 ميليون متر مكعب فضاي آموزشي دارد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه دانشگاه آزاد اسلامي نقش قابل توجهي در آموزش عالي كشور ايفا مي كند، تصريح كرد: از 10 ميليون فارغ التحصيل دانشگاهي كشور 5 ميليون آن دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي بوده كه هم اكنون در سراسر كشور و در بخش ها و سطوح مختلف مديريتي و اجرايي كشور به مردم و نظام اسلامي خدمت مي كنند.

دانشگاه آزاد اسلامي حاصل درايت و دورانديشي بزرگان نظام بود

دكتر ميرزاده ادامه داد: اين دانشگاه محصول درايت و دور انديشي شخصيت هاي بزرگ نظام مانند رهبر معظم انقلاب و آيت الله هاشمي رفسنجاني است كه در سالهاي سخت و دشوار ابتداي انقلاب و جنگ تحميلي براي رفع يكي از نيازهاي مهم كشور تصميم به تاسيس اين دانشگاه گرفتند.

وي با بيان اينكه با تمام كارشكني ها و بي لطفي هاي هشت سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامي پرچم دار توسعه تحصيلات تكميلي در كشور است، گفت: هم اكنون سهم اين دانشگاه در تحصيلات تكميلي از تمامي دانشگاهي دولتي و غير انتفاعي بيشتر است و اين مهم در راستاي خواست رهبر معظم انقلاب در زمينه استمرار شتاب علمي كشور تحقق يافته است زيرا شتاب علمي كشور و حركت در مسير توليد علم بدون شك در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري محقق خواهد شد.

بدون توسعه تحصيلات تكميلي استمرار رشد علمي كشور غير مممكن است

دكتر ميرزاده با اشاره به سند ابلاغي از سوي رهبر معظم انقلاب در زمينه علوم و فنون گفت: تبديل شدن ايران به قطب علمي در منطقه خاورميانه در 1404 تنها با رشد تحصيلات تكميلي و حركت در مسير توسعه كيفي دانشگاه ها امكان پذير است كه به لطف خدا اين دانشگاه گام هاي محكم و استواري را در اين راستا برداشته است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه متاسفانه وضعيت در رشته هاي كارداني و كارشناسي مناسب نيست، تاكيد كرد: هم اكنون به دليل تغيير هرم سني جمعيت كشور و ايجاد رقيبان كوچك و بزرگ ولي بي كيفيت براي دانشگاه ازاد اسلامي در تمامي 8 سال گذشته ظرفيت بسياري از رشته هاي اين دانشگاه در دو مقطه كارشناسي و كارداني خالي است ولي با اين حال اين دانشگاه با توجه به برند خود و اعتباري كه در ميان تمامي خانواده هاي ايراني دارد بر اين مشكلات غلبه كرده و همچنان در مسير تعالي حركت مي كند.

به دنبال توسعه علمي و فرهنگي به صورت توامان هستيم

دكتر ميرزاده با بيان اينكه اين دانشگاه علاوه بر توجه بر توسعه علمي بر مقوله توسعه فرهنگ ديني و اخلاقي نيز تاكيد دارد، گفت: تلاش تمامي مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي توسعه علمي و فرهنگي به صورت توامان است و براي اين منظور برنامه ريزي هاي گسترده اي انجام شده و بخشي از آن در حال اجرا است.

وي تصريح كرد: تشكيل شوراي راهبردي فرهنگي و اجتماعي و بهره گيري از نظرات و تجربيات كارشناسان در اين امور در كنار تشكيل شوراهاي راهبردي حوزه هاي ديگر، اجراي طرح هاي فرهنگي ماندگار، اجراي سمينارهاي فرهنگي به ويژه سمينارهاي سبك زندگي ائمه اطهار و آشنا كردن دانشجويان با اين سبك از زندگي تنها بخشي از فعاليت هاي انجام شده در اين يك سال اخير بوده است.
دايدارها:
حضرت آيت الله مكارم شيرازي در ديدار صبح امروز خود با رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با تاكيد بر نقش پر رنگ اين دانشگاه در توسعه علمي كشور گفت: تقويت نظارت درون سازماني به طور حتم اين دانشگاه را در تحقق اهدافش ياري خواهد كرد.
به گزارش مركز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر حميد ميرزاده و جمعي از اعضاي هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي در جريان سفر خود به شهر مقدس قم صبح امروز با حضرت آيت الله مكارم شيرازي از مراجع عظام ديدار كرده و در خصوص فعاليت ها و اقدامات اين دانشگاه و همچنين برنامه ها و سياست هاي پيش رو با اين مرجع عالي قدر مشورت و تبادل نظر كردند.

آيت الله العظمي شهرستاني با بيان اينكه دانشگاه آزاد اسلامي امروز يكي از دانشگاه هاي معتبر دنيا است، تاكيد كردند: بدون شك يكي از دلايل موفقيت دانشگاه آزاد اسلامي در تمامي اين سالها مديريت و توجه به اين مقوله مهم بوده است.

به گزارش مركز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر حميد ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با تني چند از اعضاي هيات رئيسه و مسئولان اين دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با حضور در بيت شريف آيت الله العظمي شهرستاني نماينده و داماد آيت الله سيستاني با اين مرجع عاليقدر شيعيان ديدار كرد.

آيت الله شهرستاني در اين ديدار و پس از شنيدن گزارش رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از فعاليت ها و برنامه هاي اين دانشگاه فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامي يكي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي است كه به دست آيت الله هاشمي رفسنجاني ايجاد شد و امروز به يكي از مراكز بزرگ و معتبر دانشگاهي در سطح جهان تبديل شده است.

 حضرت آيت العظمي صافي گلپايگاني با بيان اينكه تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي در سالهاي ابتدايي انقلاب مايه اميداوري بسياري از مردم بود، گفت: اين دانشگاه يكي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي است و اميدي زيادي را در دل مردم در آن سالها ايجاد كرد.

به گزارش مركز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر حميد ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با تني چند از اعضاي هيات رئيسه و مسئولان اين دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با حضور در بيت شريف آيت الله العظمي صافي گلپايگاني با اين مرجع عالي قدر ديدار كرد.
 

حضرت آيت الله العظمي سبحاني با بيان اين حديث از امام جعفر صادق(ع) كه مي فرمايند؛ "كساني كه آگاه به زمان هستند هيچگاه غافلگير نمي شوند"، فرمودند: تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي پاسخ مناسب و قابل تقدير به يكي از نيازهاي جامعه در سالهاي ابتدايي پيروزي انقلاب اسلامي بود تا مشكل كمبود ظرفيت دانشگاهي كشور براي تحصيل جوانان برطرف شود.

به گزارش مركز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر حميد ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با تني چند از اعضاي هيات رئيسه و مسئولان اين دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با حضور در بيت شريف آيت الله العظمي سبحاني با اين مرجع عاليقدر شيعيان ديدار كرد.
 

آيت الله موسوي اردبيلي با تقدير از تلاش هاي مسئولان و مديران دانشگاه آزاد اسلامي در تمامي اين سالها تاكيد كردند: بركات اين دانشگاه به طور حتم براي ايران و بشريت دائمي خواهد بود.

به گزارش مركز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر حميد ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با تني چند از اعضاي هيات رئيسه و مسئولان اين دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با حضور در بيت شريف آيت الله العظمي موسوي اردبيلي با اين مرجع عاليقدر شيعيان ديدار كرد.

حضرت آيت الله العظمي موسوي اردبيلي در اين ديدار و پس از شنيدن گزارش رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از برنامه ها و فعاليت هاي دانشگاه آزاد اسلامي فرمودند: بركت دانشگاه آزاد اسلامي براي ايران و تمامي دنيا به طور حتم دائمي و مستمر خواهد بود.
 

آيت الله نوري همداني با بيان اين كه دانشگاه و حوزه وظيفه‌ دارند هويت اسلام را احيا كنند تصريح كرد: بايد عزمت دين را به‌وسيله دانشگاه‌ها در جوامع نهادينه كرد.

به گزارش مركز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، اين مرجع تقليد امروز در ديدار با رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشتند: انقلاب اسلامي ايران يكي از بزرگترين تحولات قرن است و پيشرفت آن با نيروي ايمان واخلاص صورت گرفته است.
 

حضرت آيت الله العظمي جوادي آملي در ديدار با رييس دانشگاه آزاد اسلامي و برخي از اعضاي هيات رئيسه اين دانشگاه با تاكيد بر حركت دانشگاه ها در مسير اسلامي فرمودند: اسلامي كردن دانشگاه ها به معني توليد علوم اسلامي است و با تفكيك جنسيتي دانشگاه ها اسلامي نمي شود.

به گزارش مركز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر حميد ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با تني چند از اعضاي هيات رئيسه و مسئولان اين دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با آيت الله جوادي آملي ديدار كردند.

تاریخ:
1393/09/07
تعداد بازدید:
124
منبع:
Powered by DorsaPortal