در آستانه سوم خرداد صورت گرفت: ديدار دانشجويان بسيجي واحد اصفهان با جانبازان دوران دفاع مقدس
جمعي از دانشجويان بسيجي حوزه شهيد دكتر چمران(ره) دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) در آستانه سوم خرداد سالروز آزاد سازي خرمشهر با جانبازان قطع نخاعي و شيميايي دوران هشت سال دفاع مقدس در آسايشگاه شهيد مطهري اصفهان ديدار كردند.

 

جمعي از دانشجويان بسيجي حوزه شهيد دكتر چمران(ره) دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) در آستانه سوم خرداد سالروز آزاد سازي خرمشهر با جانبازان قطع نخاعي و شيميايي دوران هشت سال دفاع مقدس در آسايشگاه شهيد مطهري اصفهان ديدار كردند.

در اين ديدار صميمي، دانشجويان با تقديم شاخه گل و هديه به يكايك جانبازان سرافراز، پاي صحبت ها و خاطرات دلنشين آنان نشستند.

دانشجويان بسيجي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) خطاب به جانبازان، آسايش و راحتي امروز و اقتدار جمهوري اسلامي و ارتقاء جايگاه ايران اسلامي را در تمامي عرصه هاي علمي، سياسي، نظامي، اقتصادي و فرهنگي و امكان تحصيل خود در فضايي امن و آرام را مرهون مجاهدت ها و زحمات شهدا، جانبازان، آزادگان و ايثارگران دروان دفاع مقدس دانستند.


در اين ديدار كه چندين ساعت بطول انجاميد يكي از دانشجويان خطاب به جانبازان گفت: ما امروز اينجا حضور پيدا كرده ايم كه در آستانه روزهاي نوراني سالروز آزادي خرمشهر و در آستانه سالگرد عروج ملكوتي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران با شما ـ كه با حضرت امام(ره) پيمان بستيد كه تا جان در بدن داريد از اسلام و انقلاب اسلامي دفاع كنيد ـ عهد و پيمان ببنديم تا جان در بدن داريم ادامه دهنده راه شهدا و جانبازان در تبعيت از امام شهدا و نايب بر حقش حضرت امام خامنه اي(مد ظله العالي) باشيم و در اين راه از هيچ كوششي دريغ نورزيم.


در اين ديدار جانبازان نيز ضمن بيان برخي از مسائل و مشكلاتشان، خاطراتي را از سالهاي جهاد و جبهه و جنگ براي دانشجويان بيان نموده و رسالت دانشجويان را در عرصه‌ي دانشگاه، رسالتي خطير و مهم و در حد و اندازه و بلكه بسيار مهم تر از دوران دفاع مقدس دانستند آنها با استناد به بخشهايي از فرمايشات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبري(مد ظله العالي)، سعادت و شقاوت يك ملت را از دانشگاه دانسته و دانشگاه را جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي ارزيابي كردند.

برخي از جانبازان اين آسايشگاه جملات ارزشمندي را خطاب به دانشجويان بيان نمودند كه دو نمونه از اين سخنان گرانقدر ذكر مي گردد:

همه ي آرزوها دست نيافتني است اما آرمان ها دست يافتني است. جانباز محمدرضا دهقاني

اين انقلاب به راحتي بدست نيامده، بلكه با زحمت همه ي بچه ها اعم از شهيد و جانباز بدست ما رسيده و همه بايد از انقلاب صيانت كنند به خصوص جوانان. جانباز قاسم رهنما

تاریخ:
1393/03/03
تعداد بازدید:
307
منبع:
Powered by DorsaPortal