پيام جناب آقاي دكتر فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) به كرسي آزاد انديشي
« آزادي تفكر آري آزادي عقيده خير»

 

پيام جناب آقاي دكتر فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) به كرسي آزاد انديشي

« آزادي تفكر آري آزادي عقيده خير»

دوازدهم ارديبهشت ماه سالگشت شهادت استاد فرزانه انقلاب اسلامي حضرت آيت الله مطهري است جايگاه رفيع استاد مطهري در عرصه انديشه و تفكر بر هيچكس پوشيده نيست . مطهري را بايد به حق پرچمدار نهضت فكري در انقلاب اسلامي دانست . انقلابي كه به رهبري پير فرزانه و مراد استاد حضرت امام خميني (ره) به ثمر نشست و حركتي نو و مسيري نو در ربع پاياني قرن بيستم فرا روي جهانيان نهاد . انقلابي كه طوفاني بزرگ در خاورميانه بر پا كرد و جهان اسلام را متحول ساخت و بيداري اسلامي را شكوفا كرد . اين انقلاب بدون شك به بنيادهاي فكري و عقيدتي محكمي استوار بود كه بذر آن توسط فرزانگان چون شهيد مطهري پاشيده شده بود . اين بذر با جوش و خروش دانشجويان و همه آحاد ايران اسلامي به رهبري امام خميني (ره) و در حال حاضر به پرچمداري رهبر فرزانه انقلاب اسلامي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به درختي تنومند تبديل شده است .

پاسداشت از انقلاب اسلامي بدون پشتوانه هاي فكري آن امكان پذير نيست . كرسي هاي آزاد انديشي از جمله راهبردهاي است كه به منظور شكوفايي و بالندگي و عرضه انديشه ها در دهه چهارم انقلاب اسلامي مطرح شده است . استقبال از اين حركت علمي بستري است كه جامعه اسلامي را جهت حضور موثر در عرصه جهاني و نظام انديشه اي آماده مي سازد .

در حال حاضر توجه به انديشه هاي شهيد مطهري در كشورهاي اسلامي و جوامعي چوت مالزي و تاجيكستان به گونه اي است كه كانون هاي مطالعاتي و انديشه اي جهت برسي آثار استاد و آموزش آن به مردم تشكيل شده است .

انتظار مي رود جامعه علمي با تشويق بيشتر و كوشش مسئولانه تر و در اين مورد اقدام هاي لازم را به عمل آورد .

اينجانب ضمن تشكر از حضور استادان محترم ، دانشجويان گرانقدر از برگزاري اين حركت علمي معاونت فرهنگي دانشگاه ، دفتر مطالعات و پژوهش هاي فرهنگي ، بسيج اساتيد و كاركنان و گروه معارف اسلامي دانشگاه تشكر و قدرداني مي نمايم .

دكتر احمد علي فروغي ابري

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان)

تاریخ:
1393/02/15
تعداد بازدید:
281
منبع:
Powered by DorsaPortal