مديركل استاندارد استان اصفهان: تجهيزات آزمايشگاهي واحد اصفهان، استان را از آزمونهاي فني استاندارد بي نياز مي كند
با بهره گيري از امكانات و تجهيزات آزمايشگاهي پژوهشكده دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، خواهيم توانست بسياري از آزمون هاي فني استاندارد را در خود استان انجام دهيم و اين فرصت، اداره كل استاندارد استان را از ارسال بسياري از آزمون ها به خارج استان، بي نياز خواهد نمود.

با بهره گيري از امكانات و تجهيزات آزمايشگاهي پژوهشكده دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، خواهيم توانست بسياري از آزمون هاي فني استاندارد را در خود استان انجام دهيم و اين فرصت، اداره كل استاندارد استان را از ارسال بسياري از آزمون ها به خارج استان، بي نياز خواهد نمود.

غلامحسين شفيعي با اعلام اين مطلب افزود: طي بازديدي كه از پژوهشكده دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) داشتيم، تجهيزات و وسايل پيشرفته آزمايشگاهي و دانش فني محققين اين دانشگاه، بستر مناسبي را بمنظور همكاريهاي علمي و تحقيقاتي مشترك و امكان ارجاع بسياري از آزمونهاي فني را ـ كه نمونه آزمايشگاههاي آن در اصفهان وجود ندارد و آنها را معمولا به تهران و خارج استان مي فرستيم ـ به اين دانشگاه، فراهم خواهد ساخت.

مديركل استاندارد استان اصفهان با بيان اينكه تا كنون 23000 استاندارد در كشور تدوين شده است، اظهار داشت: يكي از طرح هاي مهم سازمان استاندارد كشور، طرح «تجا» يا همان «توسعه جامع استانداردها» است كه در اين خصوص استانهاي آذربايجان شرقي و خوزستان با تدوين بيشترين استانداردها، در كشور در رتبه اول و دوم قرار دارند، در حالي كه استان اصفهان برغم آنكه، اولين استان صنعتي كشور بوده و بيش از 10 هزار واحد صنعتي دارد، سهم ناچيزي را از اين موضوع، به خود اختصاص داده است.

شفيعي با تأكيد بر اينكه دانشگاه آزاد اسلامي مي تواند در تدوين استانداردها، نقش بسيار موثري داشته باشد، افزود: دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با داشتن دانش فني روز و تجهيزات خود مي تواند ياري گر مهمي براي اداره كل استاندارد استان باشد و اعضاي هيأت علمي با مرتبه استادي (و يا با مرتبه دانشياري به شرط تحقق برخي شرايط)، مي توانند سرگروه تدوين استانداردها باشند.

مديركل استاندارد استان اصفهان اظهار داشت: يكي از خلاهاي مهم توليد در ايران، عدم ارتباط ميان صنعت و دانشگاه است، اگر ارتباط صنايع با دانشگاهها و مراكز تحقيقاتي برقرار شود ضمن كاهش جدي در هزينه هاي توليد، دانشگاه مي تواند در رفع نياز به توسعه واحدهاي صنعتي نيز، كمك كند.

گفتني است در ابتداي اين جلسه كه با حضور فروغي، رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، نجفي، معاون پژوهش و فناوري، قيصري، مدير پژوهشكده، مدير گروه و تعدادي از اساتيد صنايع غذايي و عالميان مدير روابط عمومي برگزار شد، رئيس واحد اصفهان(خوراسگان)، با ارائه توضيحاتي، فعاليتهاي تحقيقاتي و علمي دانشگاه را تبيين نمود.

در پايان اين نشست، طرفين ضمن ضروري دانستن تداوم اينگونه جلسات، بر انعقاد تفاهم نامه همكاري مشترك و معرفي نمايندگان دانشگاه جهت عضويت در كارگروههاي تخصصي اداره كل استاندارد استان، تأكيد نمودند.

انتهاي پيام/ ع

تاریخ:
1392/12/20
تعداد بازدید:
129
منبع:
Powered by DorsaPortal