نخست وزير اوگاندا در ديدار با فروغي: ظرفيتهاي واحد اصفهان در توليد علم و محصولات دانش بنيان كم نظير است
روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه؛ نخست وزير اوگاندا در ديدار با هياتي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان خواهان گسترش روابط في مابين آن دانشگاه و كشور متبوعش شد.

 

روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه؛ نخست وزير اوگاندا در ديدار با هياتي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان خواهان گسترش روابط في مابين آن دانشگاه و كشور متبوعش شد.

در اين ديدار كه با دعوت سفير اوگاندا و در محل سفارت جمهوري اوگاندا در تهران برگزار گرديد، احمدعلي فروغي، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) ضمن ابراز خرسندي از ديدار با نخست وزير اوگاندا، به ظرفيت ها و توانايي هاي بالاي دانشگاه در زمينه توليد علم و محصولات دانش بنيان اشاره نمود و كيفيت بالاي آموزشي و تربيت دانش آموختگان متخصص و متعهد را از ويژگيهاي برجسته واحد اصفهان دانست.

در ديدار رسمي في مابين دو هيات ايراني و اوگاندايي، ادوارد سكاندي نخست وزير جمهوري اوگاندا با كم نظير خواندن ظرفيتهاي واحد اصفهان در توليد علم و محصولات دانش بنيان،خواهان افزايش روابط علمي و تجاري في مابين دانشگاه آزاد اصفهان و كشور متبوعش شد.

در اين نشست كه با حضور معاون پژوهش و فناوري و مدير حراست دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) و همچنين مديران شركت هاي دانش بنيان آرُن و زيما، برگزار گرديد، كياني مدير عامل شركت دانش بنيان آرُن، ضمن اعلام ثبت يك شركت دانش بنيان با مشاركت دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در كامپالا، به راه اندازي كلينيك دندانپزشكي و تشريح فعاليتهاي درماني و آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در اوگاندا پرداخت.

كياني با طرح موضوع درخواست كشور اوگاندا براي انجام فعاليتهاي زراعي و كشاورزي در مساحت بالا در آن كشور، خواستار تسريع در نهايي نمودن و همراهي بيشتر دولت اوگاندا در اين خصوص شد.

گفتني است اين ديدار در راستاي تداوم فعاليتهاي مشترك دو طرف بمنظور توسعه فعاليتهاي دانش بنيان در آفريقاي شرقي است و اولين نشست تخصصي بررسي فرصت هاي بازار و سرمايه گذاري دانش بنيان در شرق آفريقا(اوگاندا ـ كنيا) با مشاركت و حضور سفرا و مقامات كشورهاي اوگاندا و كنيا، در آذرماه سال جاري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

تاریخ:
1392/12/03
تعداد بازدید:
250
منبع:
Powered by DorsaPortal