معاونت نظارت و ارزيابي هيأت عالي گزينش كشور در واحد اصفهان بيان كرد: گزينش بر آرمان ها و اهداف يك نظام و يك سازمان تأثير اساسي دارد
به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني؛ حجه الاسلام و المسلمين ثقفي گفت: مبناي گزينش عقل است گزينش تأثير اساسي بر آرمان ها و اهداف يك نظام و يك سازمان دارد. اگر گزينش را در ابتداي انقلاب اسلامي نداشتيم چه بلاهائي كه بر سر نظام و انقلاب نمي آمد.

 

به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني؛ حجه الاسلام و المسلمين ثقفي گفت: مبناي گزينش عقل است گزينش تأثير اساسي بر آرمان ها و اهداف يك نظام و يك سازمان دارد. اگر گزينش را در ابتداي انقلاب اسلامي نداشتيم چه بلاهائي كه بر سر نظام و انقلاب نمي آمد.

معاونت نظارت و ارزيابي هيأت عالي گزينش كشور كه در همايش گزينشگران استان اصفهان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) سخن مي گفت، افزود: برخي تهمت ها هم عليه گزينش ها وجود دارد، عده اي گزينشگران را تند، افراطي و ... معرفي مي كنند. اما بايد ديد هدف از گزينش چيست؟ هدف از مصاحبه چيست؟

ثقفي با تبيين اينكه اعتقادات ديني نقش اساسي را در انجام مأموريت گزينشگران دارد، اظهار داشت: در گزينش ما اعتقاد داريم بايد مطابق منويات ولايت و وفق قانون، در انجام وظيفه خود،استقامت داشته باشيم. بايد مصاحبه گر، تخصصي و علمي عمل كند، قدرت كشف حقيقت را در مصاحبه داشته باشد. محقق بايد مهارت كسب اطلاعات را داشته باشد و مصداق مسائل فرد را به دست آورد.

معاونت نظارت و ارزيابي هيأت عالي گزينش كشور خاطر نشان ساخت: دراصفهان با وجود 15 هسته گزينش، خوب است سالانه چند جلسه با موضوعاتي مانند مصاحبه، تحقيق، آشنايي با مقوله هاي جديد اينترنتي و سايبري ميان هسته هاي گزينش برگزار شود.

وي تأكيد نمود: گزينش گران بايد در امر خودسازي خود و اهتمام بيشتر به عبادات، تلاش بيشتري داشته باشد. برابر روايات وارده از ائمه اطهار (ع)، زمستان، ربيع مؤمن است و چه خوب است گزينشگران توجه ويژه اي به معنويات داشته باشند.

ايشان با اشاره به روايتي از امام رضا (ع) اهميت مسؤوليت همه انسان ها خصوصاً گزينش گران را در محضر الهي مورد اشاره قرار داد و گفت: فردي از امام رضا عليه السلام، پرسيد:« كيف اصحبت يابن رسول ا... (ع)، چگونه صبح كرديد اي پسر رسول خدا، «قال اصحبت باجل منقوص»، صبح كردم در حالي كه وقت كمي دارم و «عمل محفوظ»، هر عملي كه انجام دهم ثبت و ضبط است «و الموت في رقابنا» مرگ برگردن ما آويخته است «و النار في عقابنا» آتش جهنم در پي ماست و ما نمي دانيم پس از اين با ما چه خواهد شد «و لا ادري ما يفعل بنا»

ايشان در پايان سخنان خود، جامعه اسلامي و مسلمين را دعا كرد و براي گزينش گران استان اصفهان آروزي موفقيت نمود.

لازم به ذكر است همايش گزينشگران استان اصفهان در روز 15 دي ماه همزمان با سالروز فرمان تاريخي و سرنوشت ساز حضرت امام رحمت الله عليه مبني بر تشكيل گزينش در سال 61، در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار گرديد.

انتهاي پيام/ ع

 

تاریخ:
1392/10/22
تعداد بازدید:
91
منبع:
Powered by DorsaPortal