آيت الله مقتدايي در واحد اصفهان عنوان نمود: هدايت هاي مقام معظم رهبري و حمايت مردم، آتش فتنه 88 را خاموش كرد
نماينده مجلس خبرگان رهبري گفت: اگر تدابير حكيمانه مقام معظم رهبري دامت بركاته نبود قضاياي فتنه 88 منجر به خطرات بزرگتري براي نظام مي شد و اين هدايت هاي رهبر فرزانه انقلاب و حمايت همه جانبه مردم بصير و مؤمن بود كه آتش فتنه فتنه گران را، خاموش كرد.

 

نماينده مجلس خبرگان رهبري گفت: اگر تدابير حكيمانه مقام معظم رهبري دامت بركاته نبود قضاياي فتنه 88 منجر به خطرات بزرگتري براي نظام مي شد و اين هدايت هاي رهبر فرزانه انقلاب و حمايت همه جانبه مردم بصير و مؤمن بود كه آتش فتنه فتنه گران را، خاموش كرد.

آيت الله مقتدايي كه در جمع مداحان و مديران هيئات مذهبي استان اصفهان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) سخن مي گفت، افزود: فتنه آمريكايي اسرائيلي سال 88 كه با حضور عناصر مزدور داخلي در صدد براندازي نظام اسلامي بود، شباهت بسياري به كودتاي صورت گرفته در مصر داشت كه در قضاياي مصر ديديم منتخب مردم را كنار گذاشتند و چقدر از مردم كشته شدند و البته هنوز هم ادامه دارد و اگر رهبري هاي حكيمانه رهبر فرزانه انقلاب نبود، معلوم نبود اين فتنه چه عواقب ناگواري براي نظام اسلامي ايجاد مي كرد.

نماينده مجلس خبرگان رهبري در تبيين مراسمات محرم و صفر امسال گفت: امسال جلسات عزاداري نسبت به سالهاي گذشته از شور بيشتري برخوردار بود خصوصاً مراسم اربعين حسيني (ع) كه با حضور چشمگير جوانان همراه بود و طبق گزارشات موجود بيش از 20 مليون زائر در كربلا در اربعين حضور يافتند و اين رقم بيش از 10 برابر حضور حجاج در ايام حج است در حالي كه حضور در كربلا با خطرات فراواني همراه است ولي مي بينيم كه چقدر در كربلا حضور يافتند.

آيت الله مقتدايي با بيان اينكه اينها همه از تفضلات الهي است اظهار داشت: اين گونه مراسمات نشان از رشد و گرايش به اسلام است در اين مراسمات اهل تسنن و مسيحي ها هم شركت كردند نذورات دادند و حاجات گرفتند.اجتماعات مذهبي در اين ايام به كوري چشم دشمنان بسيار زياد بود.

نماينده مجلس خبرگان رهبري خطاب به مداحان گفت: امروز خط مقدم مبارزه به دشمنان اسلام حفظ و احياي عزاداري هاي محرم و صفر است و شما مداحان به عنوان مجاهد در اين عزاداري ها شركت كنيد در اين جلسات ائمه اطهار ع حضور دارند. ام الائمه حضرت فاطمه زهرا (س) مي فرمايند: شهادت حسينم به حق است و تحقق پيدا مي كند و در آخرت شفاعت عزاداران فرزندشان امام حسين(ع) را در پيشگاه خداوند تضمين فرموده اند. امام صادق(ع) فرموده اند: من اين مجالس را دوست دارم و در اين مجالس شركت مي كنم و ملائكه نيز شركت مي كنند. كسي را كه مسائل ما را بيان كند و كسي كه به ياد ما بيفتد و مداحي كند و ديگران گريه كنند حتي به مقدار بال مگس خداوند، گناهانشان را مي بخشد ولو به اندازه آب دريا باشد. ايشان در حديث ديگري مي فرمايند كسي كه مي گرياند و گريه كند براي جدمان حسين(ع) بهشت بر او واجب مي شود و خداوند او را از ياران ما قرار مي دهد.

آيت الله مقتدايي به مداحان و هيئات مذهبي توصيه هاي مهمي نمود و خاطرنشان ساخت: مداحان مراقب باشند خرافات و بيانات خارج از شرع را به دور بريزند و بيانات خارج از عرف نگويند. بايد در اين مجالس با وضو وارد شوند چون اينگونه مراسمات عبادت است و عبادت را آلوده نكنيم. بايد مواظب گفتار و رفتارمان باشيم زيرا ائمه و ملائكه در اين مجالش شركت دارند اميد واريم اين مجالس موجب سعادت دنيا و آخرتمان باشد.

انتهاي پيام/ ع

 

تاریخ:
1392/10/08
تعداد بازدید:
171
منبع:
Powered by DorsaPortal