از دانشمند برجسته علوم انساني جهان اسلام با حضور اساتيد و دانشجويان تجليل شد
در مراسمي با حضور استادان و دانشجويان از دكتر محسن گلپرور، عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) و صاحب عنوان رتبه هشتم دانشمندان برتر جهان اسلام در علوم انساني، تقدير بعمل آمد.

در مراسمي با حضور استادان و دانشجويان از دكتر محسن گلپرور، عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) و صاحب عنوان رتبه هشتم دانشمندان برتر جهان اسلام در علوم انساني، تقدير بعمل آمد.

در اين مراسم كه با استقبال گسترده دانشجويان همراه بود، پيام نجفي معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با ارج نهادن به جايگاه برجسته علمي دكتر گلپرور گفت: آثار علمي دكتر گل پرور به لحاظ ارجاعات در ميان دانشمندان جهان اسلام در حوزه علوم انساني، بيشترين ارجاعات را داشته است.

نجفي افزود: در مقايسه سني ميان 20 دانشمند برتر جهان اسلام در اين حوزه، فاصله سني دكتر محسن گلپرور و سايرين بسيار زياد است و جوان بودن ايشان نسبت به ديگر دانشمندان برگزيده در اين حوزه، از نكات برجسته اي است كه شخصيت علمي و تحقيقاتي ايشان را از اين منظر متفاوت نموده است.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) اظهار داشت: معرفي ايشان بعنوان رتبه هشتم دانشمندان برتر جهان اسلام در علوم انساني، باعث افتخار ايران اسلامي و دانشگاه آزاد اسلامي است كه البته دانشجويان بايد قدر ايشان را بدانند و اميدواريم ساير اساتيد نيز با توجه به قابليت هاي علمي بالايي كه دارند اما كمتر شناخته شده اند، روزي در اين سطوح معرفي و به جامعه علمي كشور و جهان بازشناسانده شوند.

در اين برنامه دكتر محسن گلپرور نيز با حضور در جايگاه با ابراز تواضع و خشوع نسبت به اساتيد حاضر در جلسه، ضمن سخنان كوتاهي گفت: كسب اين عنوان توسط حقير ميسر نبوده است مگر آنكه خود را مديون زحمات مدير گروه روانشناسي و معاونت پژوهش و فناوري واحد مي دانم.

گل پرور افزود: حمايت هاي بي دريغ رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) فضاي لازم را براي توسعه تحقيقات در اين دانشگاه فراهم ساخته است.

دانشمند برتر جهان اسلام در علوم انساني اظهار داشت: پيشرفت علم، مستلزم فداكاري انسان هاست و تصميم دارم تا زماني كه زنده هستم براي اعتلاي علم در ايران عزيز تلاش كنم و بايد كاري كرد كه جهت علم تغيير كند، بايد مسير علم را از وضعيت كنوني خارج به داخل، تغيير داد و آن را به مسير اصلي خود يعني از داخل به خارج برگرداند.

گلپرور با تقبيح كپي برداري صرف در شاخه هاي مختلف دانش از خارجي ها، به همه دانشجويان توصيه كرد: در تحقيقات و پژوهش ها، خودباور باشيد، با جرأت و جسارت ايده هاي جديدي را طرح و بررسي كنيد ولو آنكه آن ايده قبلاً در جهان كار نشده باشد، اين شما هستيد كه مي توانيد بايد با ايده ها و طرح هاي نو خود، جهان را در علم و دانش راهبري نماييد نه آنكه منتظر بنشينيد تا ديگران به ما ياد بدهند در چه زمينه هايي تحقيق كنيم.

گفتني است دكتر محسن گلپرور، عضو هيأت علمي گروه روانشناسي واحد اصفهان(خوراسگان) اخيراً از سوي پايگاه استنادي علوم جهان اسلام بعنوان رتبه هشتم از ميان 20 دانشمند برجسته و پر تأليف ايران در حوزه علوم انساني ـ كه مقاله هاي آنان در نشريات علمي معتبر كشور چاپ شده و در ISC نمايه سازي شده است ـ برگزيده شد.

انتهاي پيام/ ع

 

تاریخ:
1392/10/03
تعداد بازدید:
739
منبع:
Powered by DorsaPortal