دبير دومين كنفرانس ملي برق در واحد اصفهان تأكيد كرد:
بايد از خاك خوردن ايده هاي نو و خلاق در قفسه كتابخانه ها جلوگيري كرد

 

بايد از خاك خوردن ايده هاي نو و خلاق در قفسه كتابخانه ها جلوگيري كرد

روابط عمومي و اطلاع رساني؛ دبير اجرايي دومين كنفرانس ملي ايده هاي نو در مهندسي برق در واحد اصفهان(خوراسگان) گفت: تبديل ايده هاي علمي نو به فرآيندهاي عملي و تجاري سازي آنها ضرورت امروز كشور ماست و بايد مانع از خاك خوردن و بايگاني شدن ايده هاي نو و خلاق در قفسه كتابخانه ها شد.

دکتر مجيد دلشاد كه در آيين اختتاميه دومين كنفرانس ملي ايده هاي نو در مهندسي برق در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) سخن مي گفت افزود: امروز كشور ما در برهه حساسي به لحاظ رشد علمي و صنعتي قرار گرفته است لذا بايد همه تلاش خود را براي تجاري سازي و عملياتي نمودن ايده هاي نو و مفيد ـ كه رشته وابستگي ما را به خارج از كشور قطع مي نمايد ـ بكار بنديم.

مدير گروه مهندسي برق واحد اصفهان(خوراسگان) اظهار داشت: هدف اصلي ما از برگزاري اين همايش، رشد هرچه بيشتر ايده پردازي در صنعت برق بوده است و جاي بسيار خرسندي است كه بسياري از مقالات پذيرفته شده در اين دوره از كنفرانس، حاوي ايده هاي نو و خلاقانه هستند كه مي توانند با همت پديدآورندگان و حمايت مراجع ذيربط به مرحله تجاري سازي برسند و هم براي پديد آورندگان و هم براي كشور منافع مادي و معنوي سرشاري بهمراه داشته باشد.

دبير اجرايي دومين كنفرانس ملي ايده هاي نو در مهندسي برق با اين بيان كه مقالات ارائه شده در اين كنفرانس به گواهي داوران و اعضاي كميته علمي از سطح بالايي برخوردار بوده است، گفت: تعداد مقالات واصله به دبيرخانه اين همايش در حدود 670 مقاله بود كه از اين ميان 342 مقاله پس از چندين مرحله داوري و ارزيابي توسط كميته داوران به كنفرانس راه يافتند.

دکتر دلشاد افزود: بدليل تراكم تعداد مقالات و عدم امكان ارائه همه آنها بصورت سخنراني، تعداد محدودي از آنها بصورت شفاهي و مابقي بصورت پوستر ارائه شدند و البته اين به معناي آن نيست كه مقالات پوستر از نظر علمي ضعيف تر از مقالات شفاهي بودند.

دبير اجرايي دومين كنفرانس ملي ايده هاي نو در مهندسي برق خاطر نشان ساخت: از نظر تقسيم بندي گرايشي و رشته اي مقالات، 42 مقاله در گرايش الكترونيك، 34 مقاله در گرايش قدرت، 27 مقاله در سيگنال، 114 مقاله در قدرت، 40 مقاله در كنترل، 44 مقاله در مخابرات، 21 مقاله در مهندسي پزشكي و 20 مقاله در فناوري اطلاعات(IT) مي باشند، كه از ميان مقالات پذيرفته شد، 11 مقاله از ميان گرايشهاي مختلف با نظر كميته داوران بعنوان مقالات برگزيده شناخته شدند و در مراسم اختتاميه با اهداي لوح و هدايا از پديد آورندگان آنها با حضور رياست دانشگاه، تقدير شد.

در آئين اختتاميه اين كنفرانس كه از ساعت 14 تا 16 در سالن همايشهاي بين المللي واحد اصفهان(خوراسگان) و با حضور اساتيد و محققين و اعضاي هيأت رئيسه دانشگاه برگزار شد، دکتر فروغي ابري رياست اين دانشگاه با ارائه سخناني، ضمن تشكر از دست اندركاران اين كنفرانس، مجدداً مقدم ميهمانان اين همايش را كه از اقصي نقاط ايران به اصفهان آمده بودند تشكر نمود.

به گزارش روابط عمومي؛ دومين كنفرانس ملي ايده هاي نو در مهندسي برق در تاريخ هاي 15 و 16 آبان ماه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار گرديد.

 

تاریخ:
1392/08/18
تعداد بازدید:
254
منبع:
Powered by DorsaPortal