همزمان با يوم الله 13 آبان در واحد اصفهان(خوراسگان) صورت گرفت:
رونمايي از كتاب «راهبردهاي ساماندهي مقابله با جنگ نرم در نظام دانشگاهي»

رونمايي از كتاب «راهبردهاي ساماندهي مقابله با جنگ نرم در نظام دانشگاهي»

روابط عمومي دانشگاه؛ همزمان با سالروز يوم ا... 13 آبان ماه، روز مبارزه جهاني با استكبار جهاني، از كتاب « راهبردهاي مقابله با جنگ نرم در نظام دانشگاهي» از انتشارات دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) طي مراسمي در مسجد اين دانشگاه رونمايي شد.

اين كتاب كه در 110 صفحه و در 4 فصل تدوين شده است به بررسي موضوع جنگ نرم و راهكارهاي مقابله با آن پرداخته است. مدل راهبردي اعمال قدرت نرم غرب و آمريكا عليه جمهوري اسلامي ايران»، « قدرت نرم، چيستي، منابع، عناصر و مؤلفه هاي آن»، «قدرت نرم و گفتمان اسلامي»، «راهبردهاي مقابله با جنگ نرم در نظام دانشگاهي» عناوين فصول 4 گانه اين كتاب را تشكيل مي دهند.

اين كتاب كه توسط گروهي از اساتيد و كارشناسان عرصه ارتباطات و پدافند غير عامل دانشگاه؛ رضا اسماعيلي، علي اصغر بيگي، محمد گلناري، محمدحسين پسنديده، محمد جواد فرهنگ و حسين كاظمي و در راستاي اهداف تحقق دانشگاه اسلامي، تدوين يافته است، در شمارگان 2000 نسخه تهيه و به جامعه دانشگاهي عرضه شده است.

فروغي ابري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در آئين رونمايي از اين كتاب گفت: روز 13 آبان روز ويژه اي براي ملت ايران و همه آزادي خواهان جهان است. امروز دنيا به اين نتيجه رسيده است كه سفارت خانه هاي آمريكا در كشورهاي جهان، محلي براي جاسوسي و توطئه عليه ملت ها و كشورهاست.

فروغي افزود: جوانان ايراني اسلامي و ملت آگاه ما، 34 سال پيش از اين به اين نقش توطئه گرانه و براندازانه لانه جاسوسي آمريكا در تهران پي بردند و با تسخير آن، از تداوم طراحي و تدارك توطئه هاي استكبار، عليه انقلاب اسلامي خود، به نحو مؤثري جلوگيري كردند. تسخير لانه فساد و جاسوسي آمريكا اثبات كرد ملت و جوانان هوشيار و بيدار ايران اسلامي، حداقل سه دهه از نظر بينش سياسي از ديگر كشورها جلوتر هستند.

دبيرهيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان اظهار داشت: امروز دشمن به اين نتيجه رسيده است كه ديگر با ابزارهاي جنگي و حمله مسلحانه نمي توان عليه اين انقلاب اقدام نمود از همين روي دشمن با بكارگيري روش هاي پيچيده فرهنگي و رسانه اي و با استفاده از روش جنگ نرم، به مقابله با جمهوري اسلامي ايران برخاسته است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان خاطر نشان ساخت: از پيچيده ترين روشهاي جنگ نرم دشمن، طراحي و اجراي شيوه هاي نوين انحراف فكري در ميان دانشجويان و دانشگاهيان است و شايد بتوان گفت مهمترين عرصه جنگ نرم، دانشگاهها هستند از همين روي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان با تدوين اين كتاب سعي نموده ضمن تبيين ابعاد جنگ نرم در دانشگاهها، به راهكارهاي مقابله با آن بپردازد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه؛ در ابتداي اين مراسم كه با حضور چشمگير دانشجويان در مسجد دانشگاه برگزار شده بود، رضا اسماعيلي معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان با ارائه گزارشي از چگونگي تدوين و تأليف اين كتاب گفت: پس از 3 دهه از پيروزي انقلاب اسلامي ايران و ناكامي استكبار جهاني براي مقابله با انقلاب اسلامي، دشمن روشهاي پيچيده تر و ظريف تري را براي مقابله با نظام اسلامي طراحي و به موقع اجرا گذارده است. حفظ و تداوم بقاي نظام اسلامي منوط به شناخت شيوه هاي جديد دشمن در مبارزه با جمهوري اسلامي ايران است.

عضو گروه مؤلفين كتاب «راهبردهاي ساماندهي مقابله با جنگ نرم در نظام دانشگاهي» افزود: تسخير لانه فساد و جاسوسي آمريكا درتهران، پاسخي در خور و دندان شكن از سوي جوانان و ملت قهرمان ايران به توطئه ها و جنايات آمريكا در ايران بود. حمايت هاي همه جانبه ايالات متحده آمريكا از نظام ستم شاهي، دسيسه ها و توطئه هاي آن كشور عليه انقلاب اسلامي مردم ايران و دهها جنايت و خيانتي كه در دهه هاي قبل از پيروزي انقلاب اسلامي عليه ملت ايران صورت گرفته بود، زمينه خروش انقلابي مردم را عليه لانه فساد آمريكا در ايران فراهم كرد و به تعبير مقام معظم هبري «اين اقدام سيلي محكمي بود درمقابل جنايات امريكا».

در پايان اين مراسم، زارعان مسؤول بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان قطعنامه كميته دانشجويي ستاد برگزاري يوم الله 13 آبان را قرائت نمود كه فرياد تكبيرهاي بلند و شعار مرگ بر آمريكا دانشجويان نمازگزار در تأييد هر بند اين قطعنامه، در فضاي مسجد طنين انداز شده بود. در يك از بندهاي اين قطعنامه آمده است؛ 13 آبان روز فروپاشي هيمنه پوشالي آمريكاي امپرياليسم در برابر ديدگان ملتهاي جهان است...

 
 
 
 
تاریخ:
1392/08/14
تعداد بازدید:
220
منبع:
Powered by DorsaPortal