دیدار صمیمانه هیأت تحریریه «نسیم دانشگاه» با دکتر فروغی
هیأت تحریریه نشریه نسیم دانشگاه با دکتر احمدعلی فروغی ابری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) و مدیر مسئول این نشریه دیدار کردند.

 هیأت تحریریه نشریه نسیم دانشگاه با دکتر احمدعلی فروغی ابری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) و مدیر مسئول این نشریه دیدار کردند.

      در ابتدا اصغر عالمیان مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه و سر دبیر نسیم دانشگاه، گزارشی از چگونگی تکوین، انتشار و توزیع نشریه و بازتاب های بسیار مناسبی که در سطح کشور ایجاد کرده ارائه داد. وی با ابراز تشکر از زحمات مهندس حسن زاده سردبیر سابق نسیم دانشگاه، گفت: این نشریه در حال حاضر  در بین 437 واحد دانشگاهی و مراکز مهم فرهنگی توزیع می شود و در کتابخانه ملی ایران، مجلس شورای اسلامی، دانشگاههای تهران، اصفهان و کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان تمام شماره های آن آرشیو و مستند شده و در اختیار اهالی فرهنگ و تحقیق قرار گرفته است .در ادامه مدیر تحریریه و اجرایی نشریه نیز در مورد اهمیت رسانه مکتوب و شأن والا و کاملاً حرفه ای نسیم دانشگاه گزارشی را مطرح کرد.

       دکتر احمدعلی فروغی ابری، مدیر مسئول نشریه با تشکر از تلاش های ارزشمند هیأت تحریریه گفت: این نشریه از ابتدا            با قوت کار خود را آغاز کرد و هم اکنون نیز بحمدالله رو به پیشرفت است و به رسالت ها و مسئولیت های خود به خوبی عمل می کند.

      رئیس دانشگاه افزود: در علوم تربیتی گفته می شود، محرک ها عامل مهمی برای ایجاد انگیزه هستند، اگر محرک ها به درستی شناسایی و مدیریت شوند، نتایج خوبی به بار می آید و باعث ایجاد انگیزه های مطلوب خواهد شد، ایجاد انگیزه سبب رشد فعالیت ها می شود و فعالیت به یادگیری تبدیل می شود و در واقع رفتارهای هر شخص نتیجه مستقیم یادگیری اوست.

 

    مدیرمسئول نشریه خاطرنشان کرد ما هم عالم بی خرد و هم خردمند بی علم داریم ولی بهترین حالت آن است که بتوانیم عالم خردمند تربیت کنیم، چنین فردی می تواند با درایت علم را به عمل تبدیل کند، تردیدی وجود ندارد که از چنین شخصیتی خداوند متعال حمایت معنوی می کند و چنین آدمی هم حرمت می یابد و هم اعتبار و با چنین سرمایه ای فرصت خدمتگزاری و اثربخشی بیشتری برایش فراهم می شود.

     وی با اشاره به اتفاقی که اخیراً عده ای در ابتدای سال تحصیلی، درصدد ایجاد بی ثباتی در مدیریت واحد اصفهان (خوراسگان) بودند، علت آن را بی اخلاقی و بی انصافی دانست که بحمدالله نتیجه آن را خداوند متعال به نفع جبهه ای قرار داد که مظلوم واقع شده بود.

    دکتر فروغی با تأکید بر اینکه، آگاهی عاملی بسیار مهم است که به فرد امکان می دهد تا راه را از چاه بازشناسد، گفت: به دست اندرکاران نشریه توصیه می کنم، صفحه ای را به خانواده و اهمیت آموزش مهارت های زندگی در نشریه اختصاص دهید و در این راه از کارشناسان دانشگاه کمک بگیرید و راهکارهای ارزشمندی را به مخاطبان ارائه دهید .

     ایشان همچنین با اشاره به اهمیت تنبیه در اصلاح رفتار و حدود و شرایط تنبیه، تاکید کرد: در تنبیه نباید کمترین خدشه ای به شخصیت فرد خاطی وارد شود و در او نسبت به تغییر رفتار ایجاد مقاومت کند، وی در مورد برخوردهای درست با برخی اعتراضات جوانان و دانشجویان یادآور شد که ما در یک تعامل عالمانه می توانیم همه چیز را اصلاح کنیم و هرگز به رفتارهای خشن و دور از شأن انسانی روی نیاوریم .

رئیس دانشگاه در پایان اعضای هیأت تحریریه را به ادامه تلاش برای مستند سازی، تاریخ نگاری و آگاه سازی مخاطبان نشریه فرا خواند و برای همه آنان آرزوی موفقیت کرد. وی همچنین از اهتمام مهندس منصور حسن زاده بنیانگذار این نشریه و همچنین مساعی بی دریغ اصغر عالمیان که سردبیری فعلی نشریه را بر عهده دارد و بصورت حرفه ای در امر اطلاع رسانی و نشریه به فعالیت مشغولند، قدردانی نمود.

 

تاریخ:
1392/07/17
تعداد بازدید:
566
منبع:
Powered by DorsaPortal