آغاز به کار دبیرخانه دائمی بحران آب، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان)
دبیرخانه دائمی بحران آب، با هدف برگزاری همایش های علمی در زمینه مشکلات آب کشور خصوصاً با انگیزه پیگیری مشکلات حوزه آبریز زاینده رود، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) شروع به کار کرد.

پیام نجفی خبر داد:

آغاز به کار دبیرخانه دائمی بحران آب، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان)

       دبیرخانه دائمی بحران آب، با هدف برگزاری همایش های علمی در زمینه مشکلات آب کشور خصوصاً با انگیزه پیگیری مشکلات حوزه آبریز زاینده رود، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) شروع به کار کرد.

       معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) با اعلام این خبر افزود: در شهریورماه سالجاری، بمنظور تداوم پیگیریهای علمی و پژوهشی در زمینه مشکلات آب کشور، خصوصاً موضوع حوزه آبریز زاینده رود، دبیرخانه دائمی بحران آب را با همکاری سازمانهای تخصصی ذیربط در واحد اصفهان راه اندازی نمودیم.

 

      نجفی اظهار داشت: در اردیبهشت ماه گذشته با حضور فعال اساتید مجرب دانشگاهی بویژه متخصصین گروه آب کشور، همچنین همکاری صمیمانه ی دانش آموختگان و دانشجویان رشته های مرتبط با علوم آب، اولین همایش ملی بحران آب در این دانشگاه برگزار  گردید.

 

     دانشیار گروه علوم آب دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان افزود: در این همایش که با حمایت مدیریت بحران استانداری اصفهان، سازمان آب منطقه ای اصفهان، سازمان منطقه آزد قشم، انجمن آبیاری و زهکشی ایران و کمیته ملی آبیاری زهکشی ایران، برگزار شد، متخصصین علوم آب با ارائه سخنرانی های بسیار پربار و ارائه مقالات ارزشمند، به بررسی وضعیت بحران آب در کشور پرداختند.

 

     معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان خاطر نشان ساخت: در این راستا و بمنظور تداوم تحقیقات علمی و استمرار استفاده از نظرات کارشناسان کشور در موضوع بحران آب، اقدام به راه اندازی دبیرخانه دائمی بحران آب نموده ایم.

 

     نجفی ابراز داشت: در ادامه این اقدامات اخیراً قراردادی فی مابین دبیرخانه دائمی بحران آب و انجمن آبیاری و زهکشی ایران منعقد شده است و در اولین همکاری با این انجمن، مقرر شد «همایش ملی چالش های منابع آب و کشاورزی» در بهمن سال جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان برگزار شود.

 

   نجفی که عنوان مدیر برتر پژوهشی را در سال 1391 به خود اختصاص داده است، افزود: با توجه به فعالیت های مستمر اعضای دبیرخانه و هماهنگی های انجام شده با استانداری اصفهان و همچنین مدیریت بحران و سازمان آب منطقه ای اصفهان، به زودی، «مرکز مطالعاتی پژوهش آب ایران(با رویکرد زاینده رود)» تأسیس خواهد شد تا با فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و اقتصادی خود به یاری این دو سازمان در زمینه دستیابی به اهداف مشخص، بشتابد و مشکلات آب را با ارائه راهکارهای علمی و با استفاده از نظریات کارشناسی محققان و اساتید سراسر کشور، رفع و حضور مجامع علمی و صاحبنظران دانشگاهی را در حل مشکلات کنونی پر رنگ تر نماید.

 

       اولین همایش ملی بحران آب، 25 و26 اردیبهشت ماه جاری با ارائه بیش از 260 مقاله در قالب سخنرانی ها و پوسترهای علمی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار گردید. در این همایش دو روزه که جمع کثیری از مدیران اجرایی استان، رؤسا و استادان دانشگاه ها، دانشجویان و میهمانان داخلی و خارجی حضور داشتند، مهندس دائمی معاون وزیر نیرو در امورآب و آبفا، ضمن سخنانی موضوع مدیریت به هم پیوسته منابع آب و توسعه پایدار را تشریح نمودند.

انتهای پیام/ع 

تاریخ:
1392/07/13
تعداد بازدید:
127
منبع:
Powered by DorsaPortal