برگزاری اولین نشست معاونین آموزشی واحدهای منطقه ۴ دانشگاه آزاد در واحد خوراسگان/راه اندازی کمیته آموزشی
معاون آموزشی واحد خوراسگان گفت: به منظور راه اندازی کمیته آموزشی و ایجاد هماهنگی بیشتر و بررسی مشکلات آموزشی اولین نشست معاونین آموزشی منطقه ۴ دانشگاه به میزبانی واحد خوراسگان برگزار شد.

مهران هودجی معاون آموزشی واحد اصفهان(خوراسگان) در گفتگو با آنا اظهار داشت: اولین نشست معاونین آموزشی منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامی بمنظور بررسی مشکلات آموزشی واحدها و راه اندازی کمیته آموزشی منطقه، به پیشنهاد واحد اصفهان(خوراسگان) و با ابتکار مدیریتی منطقه 4 در این واحد برگزار شد.

هودجی افزود: به دنبال جلسه اخیر شورای منطقه 4 که در واحد شهرضا برگزار شد به پیشنهاد واحد اصفهان و موافقت ریاست منطقه، مقرر شد بمنظور راه اندازی کمیته آموزشی و ایجاد هماهنگی بیشتر و بررسی مشکلات آموزشی واحدهای منطقه 4، اولین نشست معاونین آموزشی منطقه، به میزبانی واحد اصفهان(خوراسگان)، برگزار شود.

 دبیر شورای گسترش استانی گفت: با توجه به اینکه از سالها قبل در هر منطقه کمیته های دانشجویی و پژوهشی با مصوبه سازمان مرکزی دانشگاه تشکیل شده و بصورت مستمر با برگزاری جلسات خود، موجب ارتقاء سطح خدمات حوزه های تخصصی خود شده اند، بمنظور انتقال این تجربه خوب به حوزه آموزش و  ایجاد هماهنگی بیشتر و بررسی مشکلات آموزشی واحدهای منطقه 4، واحد خوراسگان پیشنهاد تشکیل کمیته آموزشی منطقه را به مظاهری، ریاست منطقه ارائه و رئیس منطقه نیز با استقبال از این پیشنهاد، رئیس و معاون آموزشی واحد خوراسگان را مأمور تشکیل اولین جلسه معاونین آموزشی منطقه در واحد خوراسگان کرد.
هودجی اظهار داشت: در اولین جلسه این کمیته که 27 تن از معاونین آموزشی واحدها و مراکر آموزشی منطقه 4(استان اصفهان و چهار محال و بختیاری) و همچنین احمدعلی فروغی ابری، رئیس واحد اصفهان و دبیر هیأت امنای استان و خلیفه سلطانی دبیر منطقه 4 حضور داشتند، موضوعات مهمی در ارتباط با هماهنگی واحدها در تقویم آموزشی، همزمان شدن ثبت نام ها، بررسی مشکلات آئین نامه آموزشی و انعکاس به سازمان مرکزی، جذب هیأت علمی، تصویب رشته، انتقال دانشجو، نحوه جذب دانشجو و ... مورد بحث و تبادل نظر حاضرین قرار گرفت.

    به گزارش آنا؛ در ابتدای این جلسه، فروغی ابری ضمن ارائه توصیفی از جایگاه خطیر و محوری حوزه آموزش در دانشگاهها، گفت: مهمترین امر در دانشگاه آموزش است، آموزش شغل آفرین است و افزایش توانمندی حوزه آموزش در دانشگاهها توسعه اجتماعی و ارتقاء روابط اجتماعی را بهمراه خواهد داشت.
 دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، با طرح سؤالاتی، دور نمای آموزش ایده آل و مطلوب دانشگاه اسلامی را ترسیم نمود و افزود: آیا آموزش دانشگاه ما توانسته علاوه بر ارتقاء کیفیت های آموزشی، روابط صحیح اجتماعی را به دانشجویان آموزش دهد؟ آیا رفتار مدرسین و دست اندرکاران امر آموزش توانسته برای دانشجویان الگوی رفتاری باشد؟ آیا آموزش در دانشگاههای ما با آموزه های دینی و اخلاقی دین اسلام تطبیق یافته است؟ آیا ما می توانیم بگوییم به مرحله ای رسیده ایم که دانشجو می تواند بدون ترس و دلهره مشکلات و درد دلهایش را با مدرسین و مسؤولین در میان گذارد؟ و ...

     فروغی ابری با این بیان که آموزش توسعه یافته و آموزش مطلوب، موجب توسعه پژوهش و در نتیجه تعالی و ترقی جامعه خواهد شد اظهار داشت: امروز فرهنگ توسعه یافته و فرهنگ پیشرو منوط به تحول در نظام آموزشی است و یکی از مهمترین لوازم این تحول، دقت در ایجاد و تأسیس رشته هایی متناسب با نیاز جامعه و نیز حساسیت بالا در انتخاب مدرسین و اعضای هیأت علمی دانشگاهها است. 

در ادامه این نشست، خلیفه سلطانی دبیر منطقه 4 دانشگاه آزاد با تأکید بر ضرورت تشکیل نشست معاونین آموزشی منطقه گفت: تشکیل کمیته آموزشی منطقه با هدف هماهنگی بیشتر میان حوزه آموزشی واحدها و انعکاس به موقع مشکلات و کاستیها و هم افزایی واحدها در جذب دانشجو، جذب هیأت علمی و تأسیس رشته های جدید، بسیار مؤثر است.

     دبیر منطقه 4 دانشگاه افزود: فعالیتهای متنوعی در سطح منطقه صورت می گیرد و کارگروههای فراوانی در حوزه های مختلف به ارتقاء کیفیت خدمات می پردازند اما همیشه در زمینه آموزش خلاء یک شورا و کمیته منطقه ای وجود داشت که امروز با تشکیل کمیته آموزشی منطقه، می توان با بررسی بموقع مشکلات، به یافتن راه حلهای مناسب امیدوار بود.

     خلیفه سلطانی با تجلیل از اقدامات صورت گرفته در شورای گسترش استانی، به تشریح پاره ای از مشکلات آموزشی واحدها پرداخته، راهکارهایی را در خصوص توزیع متناسب رشته های آموزشی میان واحدهای منطقه، جذب دانشجو با استفاده از روشهای جدید مانند اطلاع رسانی از طریق پیامک و تبلیغ در سطح دبیرستانها و هنرستانها، جذب و ارتقاء هیأت علمی پیشنهاد داد و خواستار تشکیل هر ماه یکبار کمیته آموزشی منطقه و انعکاس بموقع نتایج آن به سازمان مرکزی دانشگاه شد. 

گفتنی است در پایان این نشست، انتخابات داخلی بمنظور انتخاب اولین رئیس کمیته آموزشی منطقه 4 برگزار که سلیمانی معاون آموزشی واحد علوم و تحقیقات اصفهان با کسب اکثریت آراء بعنوان اولین رئیس کمیته آموزشی منطقه 4، برگزیده شد. 

تاریخ:
1392/05/06
تعداد بازدید:
250
منبع:
Powered by DorsaPortal