بازدید هیأت رئیسه و رؤسای دانشکده های واحد خوراسگان از پروژه میدان امام علی (ع) اصفهان
با هماهنگی صورت گرفته از سوی دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی واحد خوراسگان، اعضای هیأت رئیسه، رؤسای دانشکده ها و تنی چند از مدیران این واحد، از پروژه عظیم میدان امام علی (ع) اصفهان بازدید کردند.

 مدیر روابط عمومی واحد خوراسگان با اعلام این خبر افزود: بمنظور آشنایی مدیران ستادی واحد بویژه حوزه معاونت عمرانی با آخرین پیشرفتهای فنی و عمرانی بکارگرفته شده در پروژه میدان امام علی(ع)، با هماهنگی اداره تشریفات شهرداری اصفهان، از این پروژه بازدید بعمل آمد.

عالمیان با بیان اینکه بازدید کنندگان وسیله یک دستگاه اتوبوس تشریفات شهرداری اصفهان به محل پروژه منتقل شدند، اظهار داشت: پروژه میدان امام علی(ع)، محوری ترین پروژه شهرداری اصفهان است که بازدید از آن می تواند در انتقال تجربیات فنی مؤثر باشد.

گفتنی است؛ میدان امام علی (ع)، که طرح میدان نقش جهان در دوره صفویه از روی آن اجرا شده است، احیای میدان 800 ساله عتیق (میدان کهنه) است، که از میادین مهم سیاسی، اداری و تجاری دوره سلجوقیان بوده است. شهرداری اصفهان با هدف بازسازی بافت فرسوده مرکزی شهر اصفهان و احیای مجدد بازار بزرگ اصفهان و بناهای تاریخی مهم اطراف این مجموعه با همان ساختار و ترکیب معماری قدیم، اقدام به اجرای این پروژه مهم نموده است.
در این راستا، شهرداری پس از آزاد سازی اماکن و ساختمان هایی که در یکصد سال اخیر بدون توجه به ترکیب این مجموعه عظیم تاریخی احداث شده اند، مجموعه میدان امام علی(ع) را با عناصر تشکیل دهنده خود شامل میدان اصلی، بازارهای پیرامون، مسجد جامع در شمال غرب و مسجد و منار علی در جنوب، مجموعه هارون ولایت که مجموعه ای منسجم و همخوان از عملکرد های فرهنگی، مذهبی و اقتصادی را دارا می باشد، احیا می نماید.

اجـرای این پروژه با هدف رونق بخشی بافت تاریخی مرکز شهر اصفهان در سه فاز، از عمده ترین پروژه های بافت قدیم اصفهـان می باشد. فاز اول این اقدامات شامل زیرگذر و مجموعه پارکینگهای زیر میدان، به بهره برداری رسیده است و فاز دوم تا پیش از اتمام ماه مبارک رمضان، افتتاح خواهد شد.

 اعضای هیأت رئیسه و سایر بازدید کنندگان با استقبال از این برنامه، این اقدام روابط عمومی را در ارتقاء شناخت عمومی از تحولات شهر مؤثر دانستند.
 

 

 

 

تاریخ:
1392/04/31
تعداد بازدید:
463
منبع:
Powered by DorsaPortal