حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در واحد خوراسگان: برگزاری همایش های سبک زندگی اسلامی توسط دانشگاه آزاد پاسخی مناسب به ندای رهبری است
نماینده مردم فلاورجان گفت: برگزاری سلسله همایش های ملی سبک زندگی در اسلام توسط دانشگاه آزاد اسلامی، پاسخی مناسب و درخور به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص سبک زندگی است.

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی که در اولین نشست علمی و اجرائی همایش سبک زندگی امام جعفرصادق (ع) در واحد خوراسگان، سخن می گفت، اظهار داشت: ائمه اطهار (ع) همه نور واحدند و تبیین زندگی هر یک از آن امامان معصوم (ع) می تواند برای جامعه الگویی مناسب باشد.

وی اظهار داشت : امام صادق (ع) خود یک چهره دانشگاهی و مؤسس بزرگترین دانشگاه زمان خود بوده اند بنابراین ارائه سبک زندگی آن امام معصوم (ع)، نقش مؤثری بر سبک زندگی دانشگاهیان می تواند داشته باشد. نحوه تحصیل، نحوه تدریس، شاگرد پروری، نقش تربیتی استاد و ... زمینه های مناسبی هستند که می توان از امام صادق (ع) الگوبرداری و به دانشگاهیان امروز ارائه کرد.
نماینده مردم فلاورجان گفت: امروزه بسیاری از رفتارهای رایج در جامعه، تحت تأثیر الگوهای غیراسلامی است؛ نوع پوشش، خوراک، جشن ها و مراسمات خانوادگی، زندگی شخصی، مدیریت و ... عمدتاً برگرفته ازمدل های غربی است.
عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان تصریح کرد: در اصلاح سبک زندگی همه ما مسؤولیت داریم، همه باید از درون خانواده این امر مهم را آغاز کنیم. در خانواده، باید مراقب برنامه های زندگی خود باشیم تا خدای ناکرده مجری مدل ها و روشهای غیر دینی در زندگیهای خود نباشیم. اگر حجاب و پوشش اسلامی را از خانواده اصلاح کنیم آنگاه شاهد تحول اساسی در جامعه خواهیم بود.
ایشان ضمن تقدیر از اقدامات فرهنگی صورت گرفته توسط واحد خوراسگان در زمینه حجاب، فرهنگ سازی منع استفاده از سیگار و .... افزود: باید اینگونه اقدامات بعنوان الگوهای رفتاری به سایر دانشگاههای کشور نیز، تسری یابد.
در این نشست که با حضور رئیس واحد خوراسگان، مدیر فرهنگی منطقه 4 و معاون فرهنگی این واحد و برخی دیگر از مدیران فرهنگی واحدهای منطقه 4 برگزار شد، رئیس واحد خوراسگان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی واحد خوراسگان، عنوان داشت: برنامه های فرهنگی زیادی در خصوص اصلاح سبک زندگی دانشجویان در این واحد صورت گرفته است.
دکتر احمدعلی فروغی ابری اظهار داشت: برخی از این اقدامات با رویکرد فرهنگ سازی بوده و بعنوان مثال با توجه به فرهنگ سازیهای صورت گرفته و نظارتهای مـداوم در خصوص استعمال سیگار، به جـرأت می توان گفت هیچ دانشجویی در محیط واحـد خوراسگان، سیگار نمی کشد.
رئیس شورای فرهنگی واحد خوراسگان افزود: اسلام برنامه های بسیار مترقیانه ای برای زندگی دارد، وقتی اسلام یک ساعت تفکر را برابر با 70 سال عبادت می داند این یک نگاه بسیار مترقیانه و حاکی از نگاه عمیق و بلند اسلام در ارتقاء کیفیت شیوه زندگی است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان ضمن تبریک به پایه گذاران این سلسله همایشها گفت: حوزه معاونت فرهنگی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه این طرح توانسته است بستر احیای تفکر و اندیشه سبک زندگی اسلامی را در دانشگاه فراهم نماید.
مدیر فرهنگی منطقه 4 و معاون فرهنگی واحد خوراسگان نیز در این جلسه بصورت جداگانه به تبیین دیدگاههای خود در خصوص همایش سبک زندگی امام صادق (ع) پرداختند.
حجت الاسلام بیگی مدیر فرهنگی منطقه 4 دانشگاه آزاد گفت: از نظر امام صادق (ع)، یک استاد خوب باید 32 ویژگی داشته باشد که مهمترین آنها عبارتند از: شاگرد پروری، احترام به دانشجو، مربی بودن و نقش موثر در تربیت اخلاقی دانشجو داشتن، شاخص بودن از نظر علمی، شاخص بودن از نظر اخلاقی و ....
ایشان افزود: از آنجائی که حوزه علمیه اصفهان با قدمت طولانی، سابقه ارزشمندی در تربیت علمای بزرگ داشته است بهمین دلیل همایش سبک زندگی امام صادق (ع) به این استان اختصاص داده شد.
معاون فرهنگی واحد خوراسگان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای برگزاری همایش سبک زندگی امام صادق (ع) گفت: از مقاله هایی که به دبیرخانه همایش خواهند رسید مقالات برگزیده، مشخص و دو مقاله از اساتید، سه مقاله از دانشجویان و 1 مقاله از کارکنان بصورت سخنرانی ارائه خواهد شد.
دکتر اسماعیلی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی و هنری متنوعی برای همایش طـراحی شده است، اظهـار داشت: فـرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی، مبنای برگزاری سلسله همایش های سبک زندگی در اسلام است و امیدواریم این گونه همایش ها، گامی هر چند کوچک، در تبیین زندگی ائمه اطهار (ع) باشد.
گفتنی است همایش سبک زندگی امام صادق (ع) در تاریخ 24 دیماه سال جاری در محل سالن همایشهای بین المللی امیرکبیر واحد خوراسگان، برگزار خواهد شد .

تاریخ:
1392/04/26
تعداد بازدید:
156
منبع:
Powered by DorsaPortal