جلسه توجیهی دانشجویان ورودی جدید
در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ( اصفهان ) برگزار شد

 

همزمان با اولین روز مهر ماه جلسه توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ( اصفهان ) با حضور دکتر کامران از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ، رئیس و جمعی از اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان در محل سالن فردوسی این دانشگاه برگزار شد.

دکتر کامران اولین سخنران نخستین این مراسم بود که با اشاره به اهمیت اخلاق مداری تصریح کرد :

حتی علم هم باید درخدمت اخلاق باشد و در ادامه دانشجویان را به اهتمام برای رونق پژوهش فرا خواند.

دکتر احمدعلی فروغی ابری رئیس واحد خوراسگان ( اصفهان ) نیز با تبریک هفته دفاع مقدس مقدم دانشجویان جدید را به ساحت مقدس دانشگاه گرامی داشت و مواردی از موفقیت ها و دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی واحدخوراسگان ( اصفهان ) را تشریح کرد.

وی افزود : امروز شاخص با سوادی ورود به دانشگاه است و شما در هر رشته ای که پذیرفته شده اید باید به یک زبان دیگر علاوه بر زبان مادری و همچنین مهارت استفاده از کامپیوتر مجهز شوید وگرنه فرد باسواد محسوب نمی شودید. ایشان به زمینه ها و دلایل تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در اوایل دهه شصت اشاره کرد و مزایای آنرا بر شمرد.

چهره ماندگار فرهنگی استان گفت : جوانی که وارد دانشگاهی می شود و به مقام دانشجویی می رسد در واقع فردی فرهیخته است و باید رفتار مناسب این شأن را پیشه کند.

دکتر فروغی با بیان ویژگی های فرهیختگی از دانشجویان خواست با وقار باشند ، از عقل و درایت بهره مند باشند ، قدرت تحمل خود را افزایش دهند ، به کسب علم علاقه مندی نشاندهند ، انتقادگر و انتقاد پذیر باشند و رعایت ادب و اخلاق را داشته باشند.

در ادامه این مراسم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با تبریک ایام با سعادت دهه کرامت و گرامیداشت هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد که شما به دانشگاهی آمده اید که حقیقتاً چون خورشیدی در آسمان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی می درخشد.

حجه الاسلام و المسلمین میردامادی گفت : واجب ترین واجبات برای شما دانشجویان عزیز تحصیل است و البته در کنار آن باید تزکیه نفس و هوشیاری هم باشد تا انشاء ا... به کمال برسید.

سرهنگ حسین زاده آخرین سخنران این مراسم بود که باتشریح مواردی از آسیب های اجتماعی و تهدیدهایی که متوجه جوانان است از دانشجویان خواست تا مناسبات خویش را همانگونه که از این قشر انتظار می رود بر مبنای عقل استوار و پایدار کنند و دنباله رو احساسات نشوند.

گفتنی است جلسه توجیهی دانشجویان ورودی جدید همه ساله همزمان با آغاز سال تحصیلی و با هدف آشنایی دانشجویان با محیط و شرایط جدید تحصیلی برگزار می شود.

 

تاریخ:
1391/07/06
تعداد بازدید:
1175
منبع:
Powered by DorsaPortal