گردهمایی رؤسا و معاونین دانشگاه های آزاد اسلامی در مرکز همایش های بین المللی امیر کبیر
به میزبانی واحد خوراسگان روز 5 شنبه 12 مرداد ماه با حضور رئیس و مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان برگزار گردید.

 

گردهمایی رؤسا و معاونین دانشگاه های آزاد اسلامی در مرکز همایش های بین المللی امیر کبیر به میزبانی واحد خوراسگان روز 5 شنبه 12 مرداد ماه با حضور رئیس و مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان برگزار گردید.

در آئین این گردهمایی دکتر احمدعلی فروغی ابری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ضمن عرض تبریک به مناسبت ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) گفت : دانشگاه خوراسگان ( اصفهان ) در اجرای امر به معروف و نهی از منکر از طریق استاد راهنمای فرهنگی تمهیداتی را فراهم داشته است به گونه ای که طرح ارشاد فرهنگی توسط استاد در کلاسهای درس اجرا می شود و دانشجویان بواسطه آن مشاوره فرهنگی می شوند.

وی با اشاره به طرح ارزشیابی اساتید از دانشجویان افزود : یکی از راههای دیگر که می تواند تاثیر بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه داشته باشد اجرای ارزشیابی دانشجویان توسط اساتید می باشد که بواسطه آن استاد می تواند وضعیت علمی و اخلاقی دانشجو را رصد نماید و بررسی نتایج آن اقدامات لازم ارائه نماید.

چهره ماندگار پایتخت فرهنگ تمدن ایران گفت : بحمداله دانشگاه خوراسگان ( اصفهان ) به عنوان یکی از سه دانشگاه برتر در عرصه خدمات به ستاد شاهد و ایثارگران در سطح کشور شناخته شده است که این موفقیت مرهون تلاش شبانه روزی کارکنان خدوم این واحد دانشگاهی است .

وی در پایان با بر شمردن برخی از موفقیت این واحد دانشگاهی افزود : دانشگاه خوراسگان در امر پژوهش رتبه اول را سال گذشته احراز کرد و استادان این واحد در تجاری سازی بذر خیار درختی و تبدیل نژاد گندم از فرم C3 به C4 اقداماتی چشمگیر داشته اند.

در ادامه این گردهمایی حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی اصفهان گفت : یکی از رسالت های دانشگاهها تولید علم و فرهنگ است که باید به جامعه صادر کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف الهی جلوگیری از بی بند و باری است افزود جلوگیری از اختلاط دختر و پسر در دانشگاهها اجرای دستور الهی است که باید رؤسای دانشگاهها به آن اهتمام داشته باشند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد : تقوا رمز موفقیت انسانها است که به برکت آن هیبت و شوکت افراد زیاد می شود.

وی کار فرهنگی واحدهای دانشگاهی منطقه 4 را در مقایسه با سایر مناطق 18 گانه خوب ارزیابی کرد و افزود : اگرچه نقاط ضعفی هم وجود داشته است اما بحمداله وضعیت فرهنگی منطقه ، وضعیت قابل قبولی داشته است که امیدواریم با همکاری رؤسای محترم دانشگاه این روند ، روز به روز بهتر پیش رود.

سید مجتبی میردامادی خطاب به حاضرین در جلسه گفت : اگر دنیا رو به شما کرد ، شما فریب دنیا را نخورید چرا که آنچه مهم است ، این است که آیا در زمانی که منصب داشتیم کار مفیدی انجام داده ایم که نزد خداوند اجر و قرب داشته باشد.

در ادامه این گردهمایی حجت الاسلام و المسلمین بیگی دبیرشورای فرهنگی منطقه 4 با ارائه گزارشی به مقایسه واحدهای منطقه در عرصه های مختلف پرداخت .

در پایان این گردهمایی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تشکر از زحمات برگزار کنندگان با ارائه بیانات کوتاهی خواست که جلسه به صورت پرسش و پاسخ با هیأت رئیسه گردهمایی ادامه یابد.

لازم به ذکر است در این گردهمایی ائمه جمعه و فرمانداران تعدادی از شهرستان های اطراف اصفهان حضور داشتند.

تاریخ:
1391/05/16
تعداد بازدید:
812
منبع:
Powered by DorsaPortal