ساخت نخستین بازی دوبعدی فرش ایران در مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان (اصفهان)
پژوهشگران اصفهانی نخستین بازی دو بعدی ایرانی را با عنوان بازی فرش ایرانی ساختند....

 

پژوهشگران اصفهانی نخستین بازی دو بعدی ایرانی را با عنوان بازی فرش ایرانی ساختند.

دکترپیام نجفی معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان (اصفهان) در این بار بیان کردند،که صنعت بازی سازی رایانه ای از صنعت سینما پیشی گرفته و به عنوان یک ابزار فرهنگی در تمامی نظام ها مورد استفاده قرارگرفته است در حال حاضر بازی های جدید به عنوان یک ابزار تهاجمی توسط نظام های سلطه علیه کشورهای جهان سوم استفاده می شود .

هدف اصلی این نظام ها تهاجم به ایران در حوزه های سیاسی، فرهنگی، مذهبی و اجتماعی بویژه ارزش های اخلاقی اسلامی است.

به گفته ایشان ، حال با توجه به این وضعیت خطیر، مناسب ترین دفاع در مقابل این نوع تهاجم استفاده از اسلحه همسان است که بازی ایرانی اسلامی می تواند مناسب ترین و بهترین دفاع و اسلحه باشد.

فرزین طرقی سرپرست تیم، کم اطلاعی و عدم آشنایی کافی و کامل بازی سازان و جوانان ایرانی از تاریخ کهن، معاصر، عناصر ملی و بازی های بومی و محلی را یکی از مشکلات در این عرصه دانست وگفت این اقدام پژوهشی و ملی علاوه بر شناخت کافی جوانان از اساطیر و شخصیت های ارزشمند، دانش بازی آنها را در این عرصه افزایش می دهد.

وی تصریح کرد: معرفی شخصیت های منحصر به فرد تاریخی – سیاسی از جمله مبارزان تاریخ کهن ومعاصر و شخصیت های قرآنی و ادبی مانند قهرمان های شاهنامه و همچنین آشنایی با صنایع دستی و هنرهای سنتی ویژه ایران نظیر فرش وسفال تعدادی از موضوعات این بازی سازی است.

این پژوهشگران که شامل فرزین طرقی، بهنام زاهدی و امیر حسین احمد زاده می باشند خاطر نشان کردند که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در ((سال تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی)) در برنامه خود دارند که شروع به ساخت بازی دیگری کنند، که اطلاعات کامل آن را در گزارش های بعدی بیان می کنند همواره از زحمات مدیر گروه محترم رشته ی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان(اصفهان) خانم مهندس کیمیایی و استاد بزرگوار مهندس علی سلیمانی که در این عرصه کمک های به سزایی به این پژوهشگران داشتند قدردانی کرد .

برای اطلاع بیشتر از این بازی و ویژگی های آن  اینجا کلیک کنید.
 
 
 
 
تاریخ:
1391/10/06
تعداد بازدید:
944
منبع:
Powered by DorsaPortal