كانون فارغ التحصيلان
هستيم مثل ديروز مي مانيم براي فردا
معرفي كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان از ديروز تا امروز
اين كانون در سال 1383 و با حكم رياست اسبق دانشگاه جناب آقاي دكتر جاسبي در اين واحد دانشگاهي تشكيل گرديد و اولين هيات اجرايي كانون با مديريت دكتر مهرناز آزاد مشغول به كار شدند
 
اهم اهداف كانون
-شناسايي فارغ التحصيلان موفق و كارآفرين در سطح كشور
- ارتباط علمي و صنعتي دانشگاه و صنايع و كمك به روند پيشرفت علمي و صنعتي كشور با توجه به تجارب صنعتگران و دانش فارغ التحصيلان
-برگزاري سمينارهاي علمي براي ارتقا سطح دانش كاربردي فارغ التحصيلان 
 
- برگزاري دوره هاي آموزشي براي ارتقاء مهارت فارغ التحصيلان بخصوص در رشته هاي كاربردي و عملي
  -برگزاري كارگاهها و تشكيل كارگروه هاي آموزشي به هدف تشكيل تيم هايي كه مي توانند با همديگر ، با همدلي و با همفكري تشكيل زنجيره هاي بزرگ كارآفريني و اشتغالزايي را ايجاد نمايند
- توليد فارغ التحصيلانيكه پس از فراغت از تحصيل بتوانند علاوه بر ايجاد كارگاهها و كارخانه ها و مراكز صنعتي ساير فارغ التحصيلان را نيز به كار بگيرند .
- كاهش درصد بيكاران تحصيل كرده در سطح كشور
- معرفي فارغ التحصيلان پس از گذراندن دوره هاي كاربردي در كانون به بازار كار
كارنامه كانون از سال 1383 تاكنون
- ديدار مديرعامل كانون فارزغ التحصيلان با مقام معظم رهبري
-ديدار مديرعامل كانون فارغ التحصيلان با رياست جمهور وقت سيد محمد خاتمي
-برگزاري گردهمايي بزرگ فارغ التحصيلان در سال1384 با حضور حدود هزار نفر شركت كننده از بين دانش آموختگان موفق دانشگاه
- برگزاري دهها سمينار با عناوين مديريت و بازاريابي ، مديريت حافظه جهاني ، مديريت جهاني ، مديران موفق جهان ، مديريت استراتژيك و راهبردي ،استراتژي هاي تحول و موفقيت مديريت در شركت ها و سازمانها ، مديريت كسب و كارآفريني ، مديريت استارتاپ ، تگنيك هاي مهندسي ذهن ، مديريت خلاق و .... 
- برگزاري چندين همايش رايگان راهكارهاي ارتقاء توانمنديها ي فردي و شغلي و شركت در اولين همايش ملي پيشگيري دانشمدار از آسيب هاي اجتماعي و وقوع جرم 
-برگزاري چندين دوره آموزشي كلاس هاي آمادگي كنكور كارشناسي ارشد و دكتري در رشته هاي حقوق ، علوم تربيتي ، زراعت ، معماري ، زبان ، حسابداري ، كامپيوتر و مامايي و ...
برگزاري صدها دوره ي آموزشي و مهارتي در رشته هاي كامپيوتر ، حسابداري ، معماري ، پرورش قارچ ، زبان انگليسي ، آلملني ، فرانسه مديريت و مكانيك
 - حضور در چند نمايشگاه ملي " نمايشگاه نوجوان رايانه و خانواده (مقام اول) " -" نمايشگاه كامپيوتر"-" نمايشگاه كاني هاي قيمتي و نيمه قيمتي" " نمايشگاههاي دهه ي فجر" " نمايشگاه آثار دستي فارغ التحصيلان " و....
- برگزاري جشن نيكوكاري براي بيش از 200 نر از كودكان خانه مشق ارزنان اصفهان 
 - شركت در جشنواره انقلاب
- شركت در اولين جشنواره كارآفرينان برتر
-شركت در سومين نمايشگاه اختصاصي جوانان (مقام دوم)
-شركت در دومين همايش استاني شعر فجر (مقام دوم) 
 -شركت در دهمين جشنواره استادان و اعضاي هيات علمي دانشگاههاي آزاد اسلامي (كسب مقام دوم ) 
-شركت در پانزدهمين دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجويان و طلاب حوزه هاي علمي سراسر كشور(مقام سوم )
-شركت در همايش نماز ستاد اقامه نماز كشور (مقام پنجم)
-معرفي بيش از 500 نر فارغ التحصيل به بنگاهها و مراكز كار
- برگزاري دوره هاي گردشگري علمي و آموزشي با عنوان طبيعت گردي به نياسر كاشان – سرخدره ي شهرستان خوي- بازديده از نمايشگاههاي كاني هاي قيمتي و نيمه قيمتي (دانشگاه اصفهان) و هشتمين نمايشگاه بين المللي سنگ در كارخانه فراوري سنگ هاي تزييني محلات.
- همكاري با گروه اشتغال و كارآفريني استان اصفهان و همچنين خيريه نذر اشتغال امام حسين (ع)
-درضمن در سال 1384 جناب آقاي دكتر احمدعلي فروغي رياست وقت دانشگاه 500 متر مربع زمين از دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان را طي صورت جلسه ايي با حضور تعدادي از مسوولين دانشگاه و استان به كانون فارغ التحصيلان جهت احداث ساختمان اصلي كانون اختصاص دادند و طي مراسمي كلنگ زني اين زمين نيز در همان سال با حضور تعدادي از مسوولين استان و مسوولين دانشگاه انجام گرفت اميدواريم در سالهاي آينده و به همت خيرين مدرسه ساز و فارغ التحصيلان موفق و همچنين مسوولين محترم دانشگاه اين زمين اهدايي به ساختمان اصلي كانون فارغ التحصيلان تبديل شود. تا فعاليت هاي كانون متمركزتر و گسترده تر ادامه يابد.
  عملكرد 6 ماه اول سال 1395 به شرح زير مي باشد:
1- فعال نمودن كميته حوادث غيرمترقبه ي كانون با هماهنگي هاي انجام شده و مجوز از سوي جمعيت هلال احمر استان اصفهان در جهت آموزش به فارغ التحصيلان و دانشجويان عضو كميته اين كانون، كه اطلاعيه آن نيز در كانال و گروه كانون فارغ التحصيلان در تلگرام همچنين در سايت دانشگاه بخش كانون و وبلاگ كانون فارغ التحصيلان در چند نوبت به صورت متوالي منتشر گشته و ادامه خواهد داشت.فارغ التحصيلان و دانشجويان رشته هاي پزشكي و پيراپزشكي در اولويت ثبت نام در اين كميته هستند.
هدف: هدف از اجراي اين طرح استفاده از نيروهاي تعليم ديده و ماهر و جوان در اين نهاد خودجوش براي كمك به مديريت بحران استان با توجه به اينكه در سالهاي اخير زلزله هاي متعدد و گاهي بسيار تخريب كننده در كل كشور اتفاق افتاده است كه منجر به بروز خسارات جاني و مالي براي شهروندان آن منطقه گرديده و متاسفانه يكي از دلايل بالا بودن سطح آسيب هاي جاني بعد از زلزله بخصوص در ستون فقرات زلزله ديدگان عدم آموزش كافي گروههاي داوطلب در كمپ هاي حمايتي در اين اتفاقات غيرمترقبه بوده است.
لذا هرچه تعداد افراد تعليم ديده و كميته هاي آماده و ماهر در سطح هر استان بيشتر باشد هنگام وقوع حوادثي از اين نوع هم جمعيت بيشتري براي كمك رساني نظام مند و برنامه ريزي شده در دسترس مي باشد و هم اين كميته ها داراي نيروهاي ماهر و تعليم ديده هستند و يقينا نيروهاي ماهر با اطلاعات كافي باعث نجات به موقع و خسارات جاني كمتر به افراد نجات يافته مي شوند.
2- تشكيل كمپين چاپ كتاب مولفين به جاي سررسيد
چنديست كانون فار غ التحصيلان با ايجاد اين كمپين و اطلاع رساني در سايت ها و كانال ها و گرو ههاي مختلف همچنين در اينستگرام در فضاي مجازي و گفتگوي حضوري و جلسات با مديران موسسات دولتي و غيردولتي تلاش مي كند آنها را مجاب كند تا بجاي سرمايه گذاري و تبليغ شركت يا موسسه توليدي و خدماتي خود كتاب هاي مولفيني را به چاپ برسانند كه تاكنون به دليل نداشتن سرمايه قادر به چاپ آنها نشده اند.
هدف: هدف از اين حركت بزرگ اين است كه اولا كتاب هاي با ارزشي كه تاكنون به خاطر عدم سرمايه كافي به چاپ نرسيده ، چاپ و در اختيار مردم قرار بگيرد و اين حركت انساني ترويج گردد.
دوم اينكه بانيان چاپ اين كتاب ها در واقع بدون اينكه هزينه اضافه اي داده باشند يك عمل خيرخواهانه در جهت رشد فرهنگي جامعه و گسترش كتابخواني انجام داده اند زيرا هرسال تعداد بسيار زيادي سررسيد نفيس و گران قيمت پس از 365 روز كه اغلب آنها استفاده نشده باقي مي ماند به زباله داني ها منتقل مي شود. در صورتي كه اگر اين سرمايه داران از نظر مالي و اقتصادي توجيح شوند متوجه مي شوند كه با چاپ اين كتاب ها و تبليغ فعاليت هاي موسسه يا شركت توليدي يا خدماتي خود در ابتدا يا انتهاي كتاب هم با همان هزينه خود را تبليغ نموده اند و هم اين كتاب ماندگار در كتابخانه هاي شخصي و يا عمومي تا ابد باقي خواهد ماند. ضمن اينكه بسياري از اين سررسيد ها در پايان سال به علت اضافي بودن از بين مي روند كه با اين كار صاحبان مشاغلي كه چنين اقدامي كرده اند همچنان مي توانند از اين كتاب هاي باقي مانده براي تبليغ خود در نمايشگاهها و حتي سال هاي بعدي استفاده نمايند.
كه پيشنهاد اين حركت توسط يك نامه به جنابعالي نيز داده شد و در آن نامه تقاضا شد علاوه بر پيوستن دانشگاه به اين كمپين قرار ملاقاتي براي رئيس كانون با مديران صنايع از طرف دانشگاه صورت گيرد كه همچنان كانون منتظر لطف جنابعالي مانده است.
3- تشكيل كميته پژوهشي با همكاري معاونت پژوهشي جهت جذب فارغ التحصيلاني كه پژوهش هاي نيمه تمام و يا طرح هاي زودبازده در مسير كار آفريني و اشتغالزايي دارند كه قرار است طي ملاقاتي با جناب آقاي دكتر نجفي معاونت پژوهشي دانشگاه كه شفاها مورد تاييد ايشان قرار گرفته صورت گيرد كه پس از موافقت كتبي و طرح قرارداد اين كميته نيز فعال گردد.
4- تشكيل كميته فارغ التحصيلان رشته هاي زمين شناسي و معدن
اين كميته تقريبا از يك سال پيش فعاليت خود را آغاز كرده و در حال حاضر كارشناسان اين كميته در حال طرح اوليه اين كارگروه جهت انجام فعاليت هاي بزرگ از قبيل كشف و به بهره برداري رساندن معادن ناشناخته و يا شناخته شده و بلا استفاده و همچنين ايجاد كارگاه توليد و تراش سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي بر اساس تقسيم كار در اين كميته هستند.
5- پيگيري برگزاري سومين گردهمايي دانش آموختگان موفق اين واحد دانشگاهي به كمك معاونت دانشجويي و فرهنگي كه در دست اقدام مي باشد.
6- پيگيري برگزاري سمينار" اشتغال دانشجويان حين تحصيل "به كمك معاونت دانشجويي و فرهنگي كه در دست اقدام مي باشد.
7- درخواست تشكيل دوره هاي كوتاه مدت مهارتي در 12 رشته با هماهنگي معاونت دانشجويي و فرهنگي كه اين مورد نيز در حال بررسي مي باشد.
8- پيشنهاد چاپ كتاب هاي تاليف شده توسط فارغ التحصيلان به معاونت پژوهشي جهت كمك به فارغ التحصيلان مولف كه توانمندي مالي چاپ تاليفات خودشان را ندارند كه معاونت پژوهشي نيز با انجام اينكار موافقت نموده و كانون در حال جمع آوري برخي از آثار تاليف شده فارغ التحصيلان جهت ارزيابي و ارجاع آن ها به معاونت فوق جهت چاپ و نشر مي باشد.
9- همكاري با خيريه نذر اشتغال امام حسين (ع) و موسسه خيريه شميم معرفت كه هر دو در جهت فراهم نمودن اشتغالزايي و كار آفريني فعاليت مي نمايند و تاكنون چندين سمينار و كارگاههاي آموزشي رايگان جهت معرفي شدگان از سوي كانون فارغ التحصيلان در اين دو مركز انجام گرفته است.
10- معرفي بيش از 20 نفر از فارغ التحصيلان به موسساتي كه به نيروي كار متخصص نياز داشته اند بخصوص در رشته هاي كامپيوتر، حسابداري و علوم دامي .
11- معرفي بيش از 30 نفر از فارغ التحصيلان رشته هاي علوم تربيتي و روانشناسي به مركز اوتيسم اصفهان.
12- همكاري با مركز گياه دارويي اصفهان جهت معرفي علاقمندان به گذراندن دوره هاي آموزشي گياهان دارويي در اين مركز كه با تخفيف 50 درصدي براي معرفي شدگان از طرف كانون صورت مي گيرد و ثبت نام آن در حال انجام است.
13- معرفي بيش از 20 نفر فارغ التحصيل به كتابخانه دانشگاه جهت استفاده از منابع كتابخانه (كه ازاين افراد به درخواست رياست كتابخانه چك تضميني دريافت مي شودو به صورت امانت در كانون باقي مي ماند و پس از تسويه حساب با كتابخانه و ارائه برگه تسويه حساب ، چك آنها عودت داده مي شود.)
14- همكاري با خانه مشق و مركز خيريه گل هاي ياس كه فعاليت شان در زمينه زنان سرپرست خانوار و زنان و كودكان بد سرپرست است.وكانون فارغ التحصيلان با حمايت اين دو موسسه و تشويق فارغ التحصيلان به پيوستن اين دو موسسه تلاش كرده است به فعاليت هاي انسان دوستانه آنها كمك نمايد.يكي از فعاليت هايي كه در ارديبهشت ماه سال 95 انجام گرفت برگزاري جشن شعبانيه براي بيش از 200 نفر از اين خانواده ها در سالن بهزيستي استان اصفهان بود كه به همت كانون فارغ التحصيلان انجام گرفت و كليه هزينه هاي آن توسط خيرين كانون فارغ التحصيلان پرداخت شد و گزارش آن در نشريه نسيم دانشگاه نيز منتشر گرديد.
15- طراحي كانال و گروه كانون در شبكه مجازي تلگرام جهت جذب فارغ التحصيلان و ايجاد فضايي مجازي براي انتقال اخبار و رويدادهاي كانون و دانشگاه و استفاده از توانمندي هاي فارغ التحصيلان موفق براي انجام طرح هاي اشتغال زايي و كارآفريني و حمايت فارغ التحصيلاني كه نياز به جذب شدن به بازار كار و بالارفتن سطح مهارت آنها بوسيله گذراندن دوره هاي آموزشي را دارند.
16- بستن قرارداد همكاري با تعدادي از مراكز علمي و آموزشي جهت معرفي فارغ التحصيلان براي گذراندن دوره هاي آموزشي زير نظر كانون فارغ التحصيلان با تخفيفات ويژه.
17- بستن قراردادهاي همياري با دهها مركز ورزشي ، هنري ، فرهنگي و فروشندگان جهت فراهم كردن تسهيلات ويژه براي استفاده از اين فضا ها با تخفيفات به معرفي شدگان از طرف كانون فارغ التحصيلان اين واحد دانشگاهي.
18- به عضويت در آمدن بيش از 60 نفر از فارغ التحصيلان و دانشجويان ترم هاي آخر به جمع بزرگ كانون فارغ التحصيلان در 6 ماه اول سال 95.
كليه فعاليت هاي ياد شده در 6 ماه اول سال 95 اتفاق افتاده است و بعضي از اين فعاليت ها كه همچنان در جريان است در نيمه دوم سال 95 در حال پيگيري مي باشد.
ليست سمينارها ، دوره ها و كلاس هاي آموزشي كانون فارغ التحصيلان دانشگاه
سمينارها
سمينار مديريت حافظه
سمينار استراژي هاي تحول و موفقيت مديريت در شركت ها و سازمان ها
سمينار كسب و كا رآفريني و اشتغالزايي
سمينار مديريت تيمي
سمينار تكنيك هاي مهندسي ذهن
سمينار استارت آپ
دوره هاي آموزشي
آموزش مقدماتي تا پيشرفته تكنيك هاي مهندسي ذهن NLP
آموزش استراتژي هاي مديريت ، بازرگاني وكسب و كار
آموزش تكنيك هاي مطالعه و تندخواني ،تقويت حافظه،
آموزش روزنامه نگاري و مقاله نويسي از مبتدي تا عالي
آموزش خنده درماني به روش علمي (يوگاي خنده )
آموزش مديريت حافظه
آموزش مديرت فن بيان
آموزش مديريت كار تيمي
آموزش مهارت هاي زندگي
آموزش مديريت بازرگاني و كسب و كار
آموزش مديريت پول
آموزش دانش عمومي مديريت
آموزش حسابداري از مبتدي تا عالي با معرفي به كار
آموزش كارآفريني ، اشتغالزايي و معرفي به بازار كار
آموزش تكنسين سخت افزار شبكه و امنيت (CCNA & CCNA SECURITY)
آموزش مهندسي پياده سازي شبكه هاي كامپيوتر(MCITP 2008)
آموزش زبان انگليسي به كودكان (TTC)
آموزش زبان انگليسي از مبتدي تا عالي (IELTS-TOEFL)
آموزش زبان فرانسه و زبان آلماني
آموزش مكانيك
مشاوره :خانواده ، تحصيلي ،شغلي ،ازدواج
شركت عموم در اين دوره ها و سمينارها آزاد مي باشد
كمپين كانون فارغ التحصيلان براي چاپ كتاب به جاي سررسيد توسط مديران صنايع و مديران مراكز آموزشي
دوستان وياران كم كم به عيد سعيد نوروز سال ۱۳۹۶ نزديك مي شويم و معمولا از مهرماه مديران صنايع براي چاپ سالنامه ( شكل ,اندازه ,كيفيت ,جلد,مطالب جانبي,تعداد و ارزيابي هزينه ها وكنارگذاشتن بودجه آنها) جلساتي مي گيرند.
همه مي دانيم كه همكنون درقفسه هاي كتاب هاي بدون مصرف ما تعداد زيادي سالنامه موجود است كه اغلب حتي باز هم نشده است.
امسال تلاش ما بايد اين باشد كه مديران صنايع را متقاعد كنيم كه به جاي چاپ سالنامه اين بودجه را صرف چاپ كتاب هاي مولفيني بنمايند كه كتاب هايشان هم ارزش چاپ كردن دارد هم كساني كه اين كتاب ها رادريافت مي كنند آنها رامي خوانند چون مي دانند يك سالنامه نيست كه تعداد زيادي از آن را توسط شركت هاي مختلف دريافت كرده باشند.
اين وظيفه تك تك ما ايرانيان است كه هم براي كمك به افزايش كتابخوانان وكتابخواني تلاش كنيم هم به مولفين كشورمان كمك كنيم تا بتوانند كتاب هايشان را به چاپ برسانند.
وهم صاحبان مشاغل ومديران صنايع با برند ونام شركت خود حتي تبليغ آن درآخرين صفحه كتاب اعلام كنند اين كتاب توسط آنها به چاپ رسيده است.
با اينكار با يك تير چند نشان خواهيم زد!!!
ضمن اينكه معمولا تمام سررسيدهاي شركت ها ، صنايع و ادارات كامل توزيع نمي شود و بخش بزرگي از آنها معمولا در انبارها باقي مي ماند كه د پايان سال يا دور ريخته مي شود يا به چاپخانه ها سپرده مي شود تا مجددا خمير شود تا براي تو ليد كاغذ هاي بعدي مورد استفاده قرار گيرد.
اگر مديران صنايع به جاي سالنامه كتاب چاپ كنند و در ابتدا و يا در انتهاي كتاب برند يا خدمات خود را اعلام نمايند و مدعي شوند كه اين كتاب توسط آنها به چاپ رسيده است
اول اينكه كاري بسيار معنوي و ارزشمند انجام داده اند كه نه فقط 365 روز بلكه صدها سال در كتابخانه ها باقي خواهد ماند و مورد استفاده قرارخواهد گرفت
دوم اينكه مديران صنايع هيچ هزينه اضافي پرداخت نكرده اند بلكه همان بودجه اي را كه هرسال براي چاپ سررسيد هزينه نموده اند امسال براي چپ يك كتاب علمي هزينه كرده اند. و اين كتاب تاريخ مصرف ندارد و ماندگاريش ابديست.
سوم اينكه كتاب هايي كه پس از توزيع رايگان بين نهادها و شركت هاي هم پيمان انجام مي گيرد در انبار باقي مي ماند مي تواند در اولين نمايشگاهي كه در سال 96 در سطح استان يا كشور برگزار مي گردد به عنوان يكي از توليدات آن كشور رونمايي و با 50 درصد تخفيف به فروش مي رسد، و به سرعت هم به فروش مي رسد چون هم مولف آن بين كتابخوانان شناخته شده است هم كتاب نيم بها به فروش مي رسد. با اين كار درواقع بيش از 70 درصد هزينه چاپ و نشر كتاب به سرمايه گذار بازمي گردد و با اينكار هم برند شركت به فروش رسيده و هم شركت به اين سرمايه گذاري سود نموده است.
چهارم اينكه صدها عنوان كتاب در حوزه هاي علوم انساني ،پزشكي ، پيراپزشكي،روانشناسي ، ادبيات و ... از مولفيني كه بضاعت چاپ اين آثار ارزشمند را نداشته اند ظرف يك سال به چاپ خواهد رسيد و مردم مي توانند از اين منابع سرشار استفاده كنند.
پنجم اينكه به احتمال بسيار قوي اگر در سال اول به خاطر ناشناخته بودن طرح گروهي از مديران صنايع حاضر به انجام اين كار نشوند تاثير آن پس از چاپ اولين نسخه هاي اين كتاب ها توسط سرمايه گذاران در سالهاي آينده ديگران را نيز تشويق خواهد نمود تا چاپ تعدادي از اين كتاب ها را به عهده بگيرند و ظرف كمتر از 5 سال اين حركت جزو برنامه هاي ساليانه ي سرمايه داران ، مديران صنايع ، مديران اجرايي ادارات و وزارتخانه ها وارگانها قرار خواهد گرفت.
به نظر اينجانب پيشنهاد خوبي است
اگر واقعا دربين دوستان گروه ,كساني هستند كه عضو مديران صنايع مي باشند ومايل به چاپ سررسيد هستند قبل از انجام اينكارپرهزينه كمي بيشترفكركنند.
حتي من بعضي از مديران صنايع رامي شناسم كه هرسال مجموعه اشعار " حضرت حافظ" و "حضرت خيام "يا ... را به چاپ مي رسانند.
بهترنيست اين عزيزان به جاي چاپ كتاب هاي بزرگان ادبياتمان كه كتاب هاي آنه قرن هاست توسط ارگان هاي دولتي و به مناسبت هاي مختلف به چاپ مي رسد كتاب هاي باارزشي را چاپ كنند كه تاكنون مولفين آنها توان چاپش را نداشته اند؟
تصور كنيد با اين كاربزرگ درشروع سال جديد چند صد عنوان كتاب چاپ نشده كه اغلب توسط پژوهشگران , نويسندگان بزرگ ,شاعران ونخبگان كشور نوشته شده به چاپ خواهد رسيد وبه مردم مي رسد وشما بانيان آن هستيد.
اميدوارم امسال
سال بزرگي براي مديران صنايع و ساير مديران در ادارات و مراكز دولتي و نيمه دولتي درانجام اين حركت ارزشمند علمي باشد .
و سالي باارزش براي نويسندگان عزيزمان كه كم كم دارند انگيزه خودرادرراه نوشتن اطلاعات علمي عظيم خود از دست مي دهند باشد.
كساني كه مايل هستند به اين كمپين بپوندند وارد گروه كارآفريني دانش آموختگان مربوط به كانون فارغ التحصيلان در تلگرام شوند. (شماره تلگرام 09136583457) پيام تان براي ورود به گروه تلگرام اين باشد:سال چاپ كتاب به جاي چاپ سررسيد
  مهرناز آزاد / شهريور ماه ۱۳۹۵/رئيس كانون فارغ التحصيلان
 
 
پدر علم جامعه شناسي و ارتباطات كشور پروفسور" باقر ساروخاني" در همايش ملي جايگاه روابط عمومي در توسعه اقتصاد و فرهنگ و هنر با حضور جمع بزرگي از اساتيد دانشگاهها و مسئولان استان اصفهان در دانشكده علوم پزشكي اصفهان مورد تقدير قرار گرفت.
پروفسور" باقر ساروخاني" روز پنج شنبه 95/11/27 در همايش ملي جايگاه روابط عمومي در توسعه اقتصاد و فرهنگ و هنر با حضور جمع بزرگي از اساتيد دانشگاهها و مسئولان استان اصفهان در دانشكده علوم پزشكي اصفهان مورد تقدير قرار گرفت.
پروفسور'باقر ساروخاني' در اين مراسم گفت: بايد بتوانيم به استاندارد سازي حرفه روابط عمومي بپردازيم و رشته فوق دكتراي روابط عمومي را در دانشگاه راه اندازي كنيم.
وي افزود: روابط عمومي ها مبشران و پيشگامان توسعه كشورند زيرا نقطه اصلي توسعه نيروي انساني محسوب مي شوند.
استاد برجسته جامعه شناسي و ارتباطات در ادامه گفت: روابط عمومي ها، انديشه و جهان بيني انسان ها را تغيير مي دهند و راه هاي خوب، پايدار و قطعي را براي آنها فراهم مي كنند.
وي خاطرنشان كرد: روابط عمومي ها، دانايي را به اعماق جامعه مي برند و آگاهي را در جامعه توليد مي كنند.
استاد برجسته جامعه شناسي و ارتباطات بر ضرورت وجود روابط عمومي ها از آغاز پيدايش هر سازمان تاكيد كرد و گفت: روابط عمومي در حيات، پيدايش و بقاي هر سازمان نقش موثري دارد.
همايش ملي 'جايگاه روابط عمومي در توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر' در سالن همايش هاي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان برگزار شد.
در اين همايش كه با هدف برقراري ارتباط مستمر روابط عمومي ها با مراكز فرهنگي هنري و در نتيجه اقتصاد فرهنگ و هنر برگزار شد از باقر ساروخاني، پدر علم جامعه شناسي و ارتباطات كشور، تجليل و از سرديس و تمبر اختصاصي اين استاد برجسته كشور رونمايي شد.
در اين مراسم تعداد زيادي از مديران و مسئولان و اساتيد دانشگاه هاي كشور و همچنين مسئولان استان شركت داشتند از جمله چهره هاي آشنا در اين مراسم ، شهردار اصفهان دكتر مهدي جمالي نژاد ،مدير كل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي دكتر ارزاني ، مدير كل امور مطبوعات و خبرگزاري هاي داخلي استان مرضيه باقرصاد و مديرعامل كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان دكتر مهرناز آزاد و جمعي از اساتيد برجسته كشور حضور داشتند.
همچنين در اين مراسم از 15 روابط عمومي برتر و تعدادي از هنرمندان برجسته و شاخص استان اصفهان نيز تقدير صورت گرفت.
حضور فعال كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) تجليل از پدر علم جامعه شناسي و ارتباطات كشور پروفسور" باقر ساروخاني" و همايش ملي 'جايگاه روابط عمومي در توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر' در سالن همايش هاي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان پنج شنبه 95/11/28
به نام پروردگار دانايي
دانشجويان و فارغ التحصيلان عزيز
دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان
درود
با توجه به اينكه درنظر داريم به زودي كتابخانه كانون فارغ التحصيلان را تكميل و از آن درجهت استفاده و عضويت اعضا استفاده كنيم.
اگر شما نيز جزو مولفين بوده و اثري خلق و آن را به چاپ رسانده ايد درهر رشته و گرايش و موضوعي (علمي ,فرهنگي ,هنري) دونسخه از آن را جهت اضافه نمودن به آرشيو اين مركز آن را به دفتركانون تحويل و رسيد دريافت فرماييد.
اين هديه ارزشمند مي تواند توان علمي كتابخانه كانون را بالا ببرد و ادامه اين حركت، اين كتابخانه را غني وغني تر كند.
لازم است ياد آوري كنم كه از حمايت ساير نويسندگان و مولفين درتكميل اين پروژه ارزشمند نيز استقبال مي گردد.
درحال حاضر بيش از ۱۰۰ عنوان كتاب از نويسندگان درحوزه هاي مختلف علمي به اين كتابخانه هديه شده است.
افرادي كه دراصفهان نيستند يا حضورشان دردانشگاه ممكن نيست مي توانند آثار اهدايي خود را به كتابخانه كانون با پست به آدرس زير ارسال نمايند.
عملكرد كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان نيمه دوم سال 1395
۱-تور يك روزه آب گرم ورتون۲۸ آبان ۹۵
٢-توريك روزه ديدني هاي شهرستان ازان وشركت درجشنواره زعفران ازان ۹۵ كيلومتري اصفهان از توابع شهرستان ميمه ۲۶آذر۹۵
٣-تور يك روزه شهرتاريخي زواره ۱۷ دي
۴-قراردادهمكاري با انجمن شاعران جوان استان اصفهان براي انجام كارگاه هاي آموزش شعر وترانه وداستان كوتاه
5- همكاري با معاونت دانشجويي وفرهنگي دانشگاه در امور همايش ها ، نشست هاي ادبي ، بررسي آثار ارسالي به جشنواره ها از دي ماه ۹۵.
6- همكاري بامهندس طيبي جهت برگزاري سمينارهاي استارتاپ ، يكي از موفق ترين استارتاپ هاي استان اصفهان
7-برگزاري جلسات متعدد با رئيس دانشكده كشاورزي براي گسترش فعاليت هاي اشتغال زايي و كارآفريني كميته كشاورزي درشاخه فضاي سبز، توسعه گياهان دارويي ، صنايع غذايي و آرايشي و دامپروري.
8- برگزاري جلسات متعدد با دكتر نجفي معاونت پژوهشي دانشگاه جهت انجام فعاليت هاي پژوهشي فارغ التحصيلان جهت جذب پژوهش ها و تاليفات انجام شده براي چاپ و نشر.
9- همكاري با بخش گردشگري انجمن صنفي روزنامه نگاران استان اصفهان جهت حمايت مالي ومعنوي علاقمندان به شركت درتورهاي گردشگري( سياحتي ،زيارتي وتاريخي)
10- جلسه با روساي دانشكده حقوق وعلوم انساني دانشكده مامايي وپرستاري دانشكده فني ومهندسي دانشكده تربيت بدني دانشكده كشاورزي جهت فعال نمودن كميته هاي مربوطه در كانون فارغ التحصيلان.
۱1- جلسه با دكتر صعيدي معاونت دانشجويي وفرهنگي دانشگاه جهت همكاري و حمايت از برنامه هاي كانون فارغ التحصيلان در سال 1396.
۱2- شركت درمراسم تشيع پيكر آيت الله علي اكبر رفسنجاني رئيس تشخيص مصلحت نظام و پدر دانشگاه آزاد اسلامي ۲۱ دي ماه به همراه كاروان اعزامي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان.
۱3- تشكيل كتابخانه كانون فارغ التحصيلان كه تاكنون تعداد عناوين دريافتي از مولفين فارغ التحصيل دانشگاه به صد عنوان رسيده است.
14- نشست همكاري با خانم مهندس ملوحيان دبير انجمن صنفي مسئولين فني صنايع غذايي وآرايشي وبهداشتي، جهت افزايش روند رشد اشتغالزايي و كارآفريني براي فارغ التحصيلان .
15- نشست همكاري با آقاي مهندس بديعي كارشناس ارشد معاونت غذا و دارو استان ، جهت افزايش روند رشد اشتغالزايي و كارآفريني براي فارغ التحصيلان رشته هاي كشاورزي گرايش صنايع غذايي و گياهان دارويي.
16- تشكيل جلسه با آقاي مهندس سالاري دبير مركز تحقيقات گياهان دارويي استان جهت افزايش روند رشد اشتغالزايي و كارآفريني براي فارغ التحصيلان و همكاري با اين مجموعه جهت ايجاد نشريه ايي تخصصي در زمينه گياهان دارويي ايران.
17- شركت در مراسم بزرگداشت پروفسور باقرساروخاني درهمايش توسعه اقتصاد فرهنگ وهنر ، سالن رازي دانشكده علوم پزشكي استان اصفهان پنج شنبه ۹۵/١١/٢٨
18- بستن تفاهم نامه همكاري با جهاد دانشگاهي واحد اصفهان در زمينه آموزش پودماني و كلاس هاي كارگاهي ، دوره هاي مهارتي ، پژوهش ، برگزاري سمينارها و همايش هاي تخصصي در زمينه هاي فرهنگي ، هنري و علمي ، فراهم آوردن زمينه هاي اشتغال و كار آفريني براي دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاهها- عضويت در نشريه بازار كار جهاد دانشگاهي و هر نوع فعاليتي كه بتواند به دانشجويان و فارغ التحصيلان در امر اشتغال و ايجاد مهارت كمك نمايد.
19- تفاهم نامه همكاري با سازمان نظام مهندسي و منابع طبيعي استان اصفهان در زمينه آموزش پودماني و كلاس هاي كارگاهي ، دوره هاي مهارتي ، پژوهش ، برگزاري سمينارها و همايش هاي تخصصي در زمينه هاي فرهنگي ، هنري و علمي ، فراهم آوردن زمينه هاي اشتغال و كار آفريني براي دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاهها و هر نوع فعاليتي كه بتواند به دانشجويان و فارغ التحصيلان كليه رشته هاي كشاورزي در امر اشتغال و ايجاد مهارت كمك نمايد.
20- تفاهم نامه همكاري با مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي استان اصفهان در زمينه آموزش پودماني و كلاس هاي كارگاهي ، دوره هاي مهارتي ، پژوهش ، برگزاري سمينارها و همايش هاي تخصصي در زمينه هاي فرهنگي ، هنري و علمي ، فراهم آوردن زمينه هاي اشتغال و كار آفريني براي دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاهها و هر نوع فعاليتي كه بتواند به دانشجويان و فارغ التحصيلان كليه رشته هاي كشاورزي در امر اشتغال و ايجاد مهارت كمك نمايد.
21-تفاهم نامه همكاري با بيمه سامان و بيمه آسيا ، بيمه البرز ، بيمه ايران و بيمه پاسارگاد در زمينه تسهيلات بيمه اي براي كارمندان ، هيات علمي ، دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد واحد اصفهان و كليه اعضاي عضو كانون فارغ التحصيلان.
22- شركت در همايش شركت هاي تعاوني دانشجويي در زمينه اقتصاد دانش بنيان در تالار شريعتي علوم پزشكي اصفهان يك شنبه 8 اسفند 95
23- حضور در نمايشگاه جشنواره ادواري عكس و پوستر 7 تا 11 اسفند در تالار شريعتي علوم پزشكي اصفهان
24- تفاهم نامه همكاري در حوزه فعاليت هاي فرهنگي و هنري، اعضا و دانشجوياني كه علاقمند به فعاليت هاي فرهنگي و هنري هستند با حوزه هنري استان اصفهان.

 
 
 
 
اقتصاد مقاومتي توليد اشتغال
آغاز رسمي همكاري هاي سازمان با كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان
رييس سازمان در معيت معاون برنامه ريزي اشتغال،معان طرح و برنامه و مسوول روابط عمومي سازمان روز دوشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ با حضور در دفتر كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان با مدير كانون و دبير كميته‌ كشاورزي كانون ديدار كرده و در خصوص همكاري هاي مشترك به بحث و تبادل نظر پرداختند.
رييس سازمان با اشاره به آمار اعضاي سازمان و نيز وضعيت اشتغال كارشناسان كشاورزي، منابع طبيعي و محيط زيست در كشور و استان تاكيد كرد نقطه اشتراك وظايف سازمان و كانون فارغ التحصيلان، ارايه خدمات پس از فراغت از تحصيل به كارشناسان و بسترسازي حضور ايشان در مناصب فني و حرفه اي به منظور ايجاد فرصت هاي شغلي و افزايش بهره وري در واحدهاي توليدي و خدماتي است.
مهندس تقي پور با اشاره به ضعف هاي متعدد نظام آموزش عالي كشور به ويژه در بخش كشاورزي، خاطر نشان ساخت بايد به نحوي در راستاي توانمندسازي كارشناسان پس از فراغت از تحصيل اقدام كرد و از ايشان حمايت كرد كه خود به كارآفرين تبديل شده و بتوانند در ايجاد اشتغال پايدار براي خود و ساير افراد جوياي كار گام بردارند.
رييس سازمان خاطر نشان ساخت انتخاب يا ايجاد يك شغل نيازمند شناخت كافي كارشناسان از وضعيت و شرايط حاكم بر فعاليت مورد نظر است. چه بسا كارشناساني با علاقه شغل و حرفه اي را انتخاب مي كنند ولي به دليل عدم شناخت كافي از شرايط آن، با شكست مواجه مي شوند.
مهندس تقي پور پيشنهاد كرد يكي از اقدامات موثر كه با همكاري كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان قابل انجام است برگزاري جلسات توجيهي براي كارشناساني است كه قصد انتخاب شغل يا حرفه خاصي دارند و براي تحقق اين مهم مي بايست از افراد موفق و صاحب تجربه اي كه در هر يك از حرف و مشاغل مرتبط با بخش كشاورزي فعاليت مي كنند براي انتقال تجربيات ايشان، دعوت به همكاري كرد تا در قالب كارگاه هاي استارت آپ زمينه آشنايي كارشناسان با حرف مختلف را فراهم آورد.
رييس سازمان همچنين به ظرفيت سرمايه گذاران علاقه مند به فعاليت در بخش هاي كشاورزي، منابع طبيعي و محيط زيست اشاره كرد و اظهار داشت يكي از برنامه هاي مشترك سازمان و كانون بايد ايجاد ارتباط بين سرمايه گذاران با كارشناسان باشد تا با تلفيق دانش و سرمايه شاهد ايجاد فرصت هاي شغلي جديد و تحقق طرح هاي كارآفريني بود.
مهندس فروغي معاون برنامه ريزي اشتغال و توسعه تشكل هاي تخصصي سازمان نيز با اشاره به قوانين و ضوابط موجود اجراي اين قوانين را يكي از مهمترين برنامه هاي سازمان برشمرد و تاكيد كرد بايد تلاش كرد بخش خصوصي را بيش از پيش حمايت و تقويت كرد تا دولت با اطمينان خاطر نسبت به واگذاري وظايف تصدي گري خود به بخش خصوصي اقدام كند.
مهندس سرايي معاون طرح و برنامه سازمان نيز خاطر نشان ساخت يكي از اقدامات مشترك سازمان و كانون مي تواند آموزش كارشناسان بر پايه مهارت آموزي باشد تا كارشناسان با اعتماد به نفس به عرصه توليد و خدمات وارد شوند.
دكتر مهرناز آزاد مدير كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان نيز ضمن ابراز خرسندي از ايجاد زمينه همكاري هاي مشترك سازمان و كانون اظهار داشت سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي ظرفيت قانوني و اجرايي بالايي دارد كه بايد به خوبي مورد توجه قرار گرفته و از آن بهره برد. ايشان تاكيد كرد كانون بايد اعضاي خود را براي عضويت در سازمان نظام مهندسي ترغيب و تشويق كند تا بتوانند از فرصت هايي كه به واسطه اختيارات قانوني در اين سازمان وجود دارد بهره مند شوند.
ايشان با تاكيد بر پيشنهادات رييس سازمان آمادگي كامل كانون را براي همكاري هاي مشترك در زمينه برگزاري همايش ها و كارگاه‌هاي آموزشي و توجيهي براي كارشناسان كشاورزي، منابع طبيعي و محيط زيست اعلام كردند.
برنامه ها و اقدامات مشترك سازمان و كانون متعاقبا به آگاهي اعضاي محترم سازمان خواهد رسيد.
kanoonfareghotahsilanesf@

جشن نيكوكاري براي كودكان بي سرپرست توسط كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد واحداصفهان(خوراسگان)
22 ارديبهشت ماه مصادف با ولادت با سعادت امام زمان(عج)
 

 گزارش جشن نيكوكاري كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان
دريك اقدام خدادوستانه درروز ولادت حضرت صاحب الزمان و روز جهاني مستضعفان جمعه 22 ارديبهشت 96 كانون فارغ التحصيلان باهمكاري اداره كل بهزيستي استان اصفهان جنگ شادي را براي حدود 200 نفر كودكان كار وهمچنين كودكان بي بضاعت وتعدادي از كودكان نابينا ومعلول درسالن بهزيستي واقع در پل خواجو از ساعت 9 تا 13 برگزارنمود.
اين همايش باحضور جمعي از خانواده هاي اين كودكان و مسوولان خيريه هاي سرمد ومرهم انجام گرفت .
دراين همايش آقاي عليرضا نصر اصفهاني عضوشوراي شهراصفهان نيز حضورداشت.
برنامه هاي اجراشده موسيقي – تئاتر-عروسك گرداني جناب چان –مسابقه و برنامه هاي متنوع ديگر بود
ناهار وميان وعده نيز بخشي از برنامه را در بر داشت.
اين برنامه باهمكاري انجمن شاعران جوان استان اصفهان – اداره كل بهزيستي استان – اداره كل فرهنگ وارشاد اسلامي وجمعي از خيرين انجام شد.
درپايان مراسم به كليه كودكان شركت كننده هدايايي تقديم گرديد.
 
 
 
 
 
 
 
 بازديد دكتر مهرناز آزاد رئيس كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان
از مزرعه گياهان دارويي انجمن گياهان دارويي استان اصفهان
با همراهي
دكتر حسين زينلي رييس انجمن گياهان دارويي استان اصفهان
دكترمهرداد اميد سالاري معاونت محترم انجمن گياهان دارويي استان اصفهان
دكتر صباغ مدير عامل شركت دارو كشت پژوهان اسپادان و رئيس هيات مديره شركت كارا پژوهش پارس
10 ارديبهشت 1396

آيين اختتاميه مسابقه داستان نويسي توسط كانون فرهنگي ادبي نشريات دانشجويي
حضور افتخاري دكتر مهرناز آزاد- شاعر ، نويسنده ، پژوهشگر مسائل اجتماعي- رئيس كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان
داور مسابقه سلمان باهنر داستان‌نويس و مدرس داستان و فيلم‌نامه‌نويسي -
سيد محمد رضا محمودي دبير كانون نشريات دانشجويي دانشگاه
سه شنبه 26 ارديبهشت 1396
لينك هاي كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان
سايت: كانون فارغ التحصيلان ، بخش دانشجويي فرهنگي، www.khuisf.ac.ir
وبلاگ كانون فارغ التحصيلان: http://kanoonfr.blogfa.com
كانال كانون فارغ التحصيلان: https://t.me/kanoonfareghotahsilanesf
گروه كارآفريني دانش آموختگان : https://t.me/joinchat/AAAAAEBXbYwA-lW-qF-yKg
ايميل: Email:kanoonfr@khuisf.ac.ir
گروه كارآفريني دانش آموختگان: https://t.me/joinchat/AAAAAEBXbYwA-lW-qF-yKg
شماره تماس: 09136583457-03135354090
شروع ثبت نام كارگاههاي يك روزه
 
 فروش انواع گياهان دارويي خشك وتر
 
 
 
همايش سرو توسط كانون فارغ التحصيلان دانشگاه در نهم تيرماه 96 برگزار گرديد
كانون فارغ التحصيلان دانشگاه با همكاري كانون نشريات دانشجويي وانجمن شاعران جوان استان اصفهان همايشي تحت عنوان " سرو" در تاريخ 9 تير 1396 در سالن سعدي حوزه هنري اصفهان با حضور بيش از 50 نفر از شاعران استان برگزار نمود.
هدف از برگزاري اين همايش ايجاد انگيزه در شاعران جوان خوش استعداد شهراصفهان جهت اجراء و بالابردن سطح اعتماد به نفس آنها و آشنايي با شاعران پيشكسوت و تشويق اين گروه از هنرمندان جوان توسط دانشگاه ، حوزه هنري و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي بود تا بدين وسيله راهي نو و مسيري تازه در جهت شكوفايي آنها باز و گامي تازه در جهت رشد بيشتر و بهتر آنها و حضور بيشترشان در عرصه هاي فرهنگي فراهم گردد. كه اين خود بستري است كه مي تواند در آينده شرايط مساعدي را براي حضور حرفه اي شاعران جوان در سطوح بالاتر فراهم نمايد.
در اين گردهمايي 25 شاعر جوان شعرخواني نمودند و به 30 نفر از منتخبين لوح تقدير و هدايايي به رسم يادبود از سوي كانون فارغ التحصيلان و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي و حوزه هنري اهدا گرديد.
استارت همايش درارديبهشت ماه 96 خورده شد و فعاليت هاي اجرايي آن آغاز گرديد وفراخوان آن در خرداد ماه 96 داده شده و مهلت ارسال آثار تا 25 خرداد تمديد گرديد. تعداد آثار دريافتي تا پايان مهلت اعلام شده ، 235 اثراز 55 شاعر به جشنواره ارسال شد كه 25 نفر آنها بدون احتساب رتبه منتخب و علاوه بر شعرخواني مورد تقدير قرار گرفتند. و به 5 نفر نيز به صورت افتخاري لوح يادبود اهداء شد.
 
 
 
جشن بزرگ غدير"هماي رحمت"
تاريخ: دوشنبه ۱۳ شهريور ۹۶
زمان : ساعت 4 عصر
مكان: سالن همايش هاي فرهنگسراي انديشه

فراخوان شعر
جشنواره هماي رحمت
كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان با همكاري خانه فرهنگ و انجمن شاعران جوان استان اصفهان برگزار مي كند:
از شاعران جوان دعوت مي شود حداكثر ۴اثر از اشعار خود را در قالب كلاسيك و نو با موضوعات غدير و آزاد حداكثر تا ۱۰شهريور۹۶ به صورت فايل ورد و فونت زر ارسال كنندآثاري كه بعد از اين تاريخ ارسال شوند مورد داوري قرار نخواهند گرفت.
ارسال آثار از طريق:
1-پست الكترونيكي: khfarhang24@gmail.com 📩
2-آِيدي تلگرام: @kaneyefarhang
3-دبيرخانه:خيابان جي خيابان شهداي ستار كوچه طوبي فرهنگسراي انديشه
اطلاعات بيشتر09136583457
اطلاعيه جنبي جشنواره هماي رحمت
به نام پروردگار مهربان
به اطلاع كليه ي هنرمندان سراسر شهرستان اصفهان مي رساند
۱-درروز برگزاري جشنواره هماي رحمت نمايشگاهي جنب آن برپاست كه درآن آثارهنري ودستي هنرمندان جهت فروش به نمايش گذاشته مي شود.
عزيزاني كه مايل هستند آثارخودرادراين نمايشگاه ارائه نمايند مي توانند تا روز ۱۰ شهريورماه ۹۶ جهت رزرو غرفه باشماره تلفن هاي درج شده در اطلاعيه تماس وثبت نام كنند.
۲- از همه ي شهروندان دعوت مي شود تا چنانچه دستي برقلم دارند جملات كوتاه و تاثيرگذار با عنوان "چگونه شهروندي خوب باشيم "را به آدرس تلگرام درج در آگهي @kaneyefarhang به همراه شماره تلفن ونام ونام خانوادگي خود ارسال نمايند .
به ده نفراز كساني كه بهترين و شيوا ترين وكوتاه ترين و تاثيرگذارترين جملات را ارسال كنند جوايز نفيسي اهدا خواهدشد.
دبير جشنواره ي هماي رحمت
دكترمهرناز آزاد
 
برگزاري” همايش رحمت “ويژه اعياد غدير توسط كميته فرهنگي كانون فارغ التحصيلان با همكاري حوزه معاونت فرهنگي شهرداري منطقه 15 در فرهنگسراي انديشه در شهريور ماه 96
 
 
 
به مناسبت روز جهاني عصاي سفيد ميزگردي علمي و فرهنگي
تحت عنوان " بررسي جايگاه نقش و تاثير شاعران و نويسندگان نابينا در ادبيات ايران و جهان" در تاريخ 22 مهرماه در تالار پژوهش دانشكده روانشناسي و علوم تربيتي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان برگزار گرديد كه رئيس كانون فارغ التحصيلان دكتر مهرناز آزاد به عنوان استاد و كارشناس و سخنران در اين جلسه حضور يافتند.
 
 

عملكردكانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان ( از فروردين ماه تا پايان مهرماه) (1396)
1-جلسه با مديريت محترم انجمن صنفي مسوولين فني صنايع غذايي، آرايشي و بهداشتي سركار خانم مهندس نفيسه حسن نژاد در خصوص تفاهم نامه همكاري با اين مركز جهت ايجاد اشتغال و كار آفريني براي فارغ التحصيلان رشته هاي كشاورزي (انجام شد)
2-جلسه با رياست محترم نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان اصفهان جناب آقاي مهندس تقي پور ( معاونت مهندس سرائي) در خصوص تفاهم نامه همكاري با اين مركز جهت ايجاد اشتغال و كار آفريني براي فارغ التحصيلان رشته هاي كشاورزي (انجام شد)
3-جلسه با معاونت محترم مركز آب و خاك سازمان مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي استان اصفهان جناب آقاي دكتر رحماني در خصوص تفاهم نامه همكاري با اين مركز جهت ايجاد اشتغال و كار آفريني براي فارغ التحصيلان رشته هاي كشاورزي (انجام شد)
4-جلسه با رياست محترم جهاد دانشگاهي واحد اصفهان جناب آقاي محمود مرآثي (مهندس سراج) (تفاهم نامه) در خصوص تفاهم نامه همكاري با اين مركز جهت ايجاد اشتغال و كار آفريني براي فارغ التحصيلان كليه رشته هاي دانشگاهي موجود در اين واحد (انجام شد)
5-رياست محترم انجمن گياهان دارويي استان اصفهان دكتر زينلي ( معاونت دكتر اميد سالاري) خصوص تفاهم نامه همكاري با اين مركز جهت ايجاد اشتغال و كار آفريني براي فارغ التحصيلان رشته هاي كشاورزي (انجام شد)
6-رياست محترم مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي استان اصفهان جناب آقاي دكتر شهابي- در خصوص تفاهم نامه همكاري با اين مركز جهت ايجاد اشتغال و كار آفريني براي فارغ التحصيلان رشته هاي كشاورزي (انجام شد)
7-اداره كل جهاد كشاورزي مهندس صفاپور - در خصوص تفاهم نامه همكاري با اين مركز جهت ايجاد اشتغال و كار آفريني براي فارغ التحصيلان رشته هاي كشاورزي (انجام شد)
8-شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان (شركت كارا پژوه پارس )خانم دكتر صباغ - در خصوص تفاهم نامه همكاري با اين مركز جهت ايجاد اشتغال و كار آفريني براي فارغ التحصيلان رشته هاي كشاورزي در خصوص ارتقاء سطح علمي فارغ التحصيلان رشته هاي كشاورزي در ارتباط با فن آوري هاي تحقيقاتي در زمينه ي كشت گياهان دارويي ، همچنين معرفي فارغ التحصيلان جهت كار در اين مركز (انجام شد)
9-جلسه با مديريت بنياد حفظ آثار و ارزشهاي دفاع مقدس در ارتباط با پژوهش هاي دانشگاهي در ارتباط با دفاع مقدس و چاپ پژوهش ها و مقالات و كتاب هايي كه فارغ التحصيلان يا دانشجويان به عنوان پايان نامه يا تاليف انجام داده اند.
و همچنين ايجاد گرايش ادبيات دفاع مقدس به گرايش هاي ادبيات فارسي در دانشگاه براي اولين بار كه درخواست آن به مسئولان دانشگاه ارائه و مورد توافق قرار گرفته و در حال ايجاد اين گرايش در دانشگاه مي باشند.
10-فعال نمودن كميته حوادث غيرمترقبه با همكاري و موافقت هلال احمر از بين فارغ التحصيلان رشته هاي پزشكي و پيراپزشكي و كساني كه دوره هاي امداد و نجات را در هلال احمر گذارنده باشند. (تفاهم نامه انجام شد)
11- جلسه با بيمه سامان جهت تسهيلات براي كليه پوشش هاي بيمه اي براي كليه پرسنل،هيئت علمي،حق التدريس ،دانشجويان و فارغ التحصيلان (تفاهم نامه انجام شد)
12- برگزاري جشن نيكوكاري با همكاري سازمان بهزيستي، اداره فرهنگ و ارشاد ، سازمان ورزش شهرداري و موسسات خيريه سرمد و مرهم، تهيه 200 طاقه پتو ، 8 عدد اسپيكر فلش خور و راديودار و شماره گير براي 8 نابيناو 40 عدد كارت هديه هر يك به مبلغ 20 هزار تومان و 200 عنوان كتاب به اضافه ميان وعده و نهارو برگزاري يك جشن سه ساعته با استفاده از هنرمندان اصفهان ، موسيقي ، عروسك گرداني، تئاتر، مسابقه و.....برنامه هاي متنوع ديگر . ارديبهشت 96
13- حضور افتخاري درآيين اختتاميه مسابقه داستان نويسي توسط كانون فرهنگي ادبي نشريات دانشجويي ارديبهشت 96
14- تهيه 700 كيلو برنج و 100 كيلو حبوبات و 150 عدد توپ بستكتبال و راكد از سوي كانون فارغ التحصيلان و اهداء به موسسات خيريه گلهاي ياس و مرهم براي ايام ماه رمضان خرداد96
15- همكاري با شركت آدي ورزش ارائه دهنده محصولات ورزشي سركار خانم آذر جهت ارائه محصولات ورزشي با كيفيت به صورت اقساطي و با تخفيف 40 درص به دانشجويان و فارغ التحصيلان.
16- شركت فعال تعدادي از فارغ التحصيلان شاعر در همايش نقش همسران ائمه محترم جمعه در قرارگاه فرهنگي تيرماه96
17-برگزاري همايش سرو از طرف تعدادي از شاعران و نويسندگان كميته فرهنگي كانون با همكاري كانون نشريات دانشجويي دانشگاه وانجمن شاعران جوان استان اصفهان در سالن سعدي حوزه هنري استان اصفهان درتيرماه 96
18-داوري نخستين جشنواره رسانه هاي مكتوب و مجازي انجمن صنفي روزنامه نگاران و نويسندگان استان اصفهان توسط رئيس كانون فارغ التحصيلان دكتر مهرناز آزاد به عنوان داور اصلي مرداد96
19-برگزاري همايش رحمت ويژه اعياد غدير توسط كميته فرهنگي كانون فارغ التحصيلان با همكاري حوزه معاونت فرهنگي شهرداري منطقه 15 در فرهنگسراي انديشه در شهريور ماه 96
20- حضور فعال كميته فرهنگي كانون فارغ التحصيلان در اختتا ميه جشنواره گوهري از مخزن سر الهي آستان مقدس حضرت زينب موسي بن جعفر(س) با حضور تعدادي شاعران فارغ التحصيل شهريور ماه 96
21- شركت كميته فرهنگي كانون فارغ التحصيلان در مراسم شهادت حضرت علي اصغر آستان مقدس حضرت زينب موسي بن جعفر(س) در ارزنان اصفهان شهريور ماه 96
22- به مناسبت روز جهاني عصاي سفيد ميزگردي علمي و فرهنگي تحت عنوان " بررسي جايگاه نقش و تاثير شاعران و نويسندگان نابينا در ادبيات ايران و جهان"برگزار گرديد كه رئيس كانون فارغ التحصيلان دكتر مهرناز آزاد به عنوان استاد و كارشناس و سخنران در اين جلسه حضور يافتند.
23- شركت كميته فرهنگي كانون فارغ التحصيلان به صورت فعال در اولين همايش تجليل از والدين واقف و خير شهدا مهرماه96
24-شركت گروهي از فارغ التحصيلان به همراه رئيس كانون فارغ التحصيلان در همايش بزرگداشت چهلمين سالگرد شهادت آيت الله حاج سيد مصطفي خميني در سالن اجلاس سران تهران مهرماه 96
دكتر مهرناز آزاد- رئيس كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان
 
 
 
 
 
 
 
----------------------------------------------------------------------------
 
عملكردكانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان
( از آبانماه تا پايان اسفندماه ۱۳۹۶)
1- برگزاري دو دوره¬ي حسابداري حرفه اي كه 25 نفر اين دوره را با موفقيت به پايان رساندند.
2- برگزاري همايش رايگان NLP (برنامه ريزي عصبي و كلامي) 12 بهمن 96
3- برگزاري همايش رايگان شعر فجر 2 اسفند 1396
4- توافقنامه با صندوق قرض الحسنه¬ي انصارالمهدي براي معرفي متقاضيان عضو كانون فارغ التحصيلان جهت دريافت تسهيلات تا سقف 3 ميليون تومان از بهمن 1396
5- توافقنامه با انتشارات مرداويج براي چاپ كتاب هاي مولفين عضو كانون فارغ التحصيلان با تسهيلات ويژه از اسفند ماه 1396
6- برگزاري جلسات متعدد با انجمن گياهان دارويي- سازمان نظام مهندسي كشاورزي- مركز تحقيقات سازمان منابع طبيعي – جهاد كشاورزي- جهاد دانشگاهي و شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان جهت كمك به كميته¬ي كشاورزي و منابع طبيعي كانون در راستاي حمايت از فارغ التحصيلان كليه¬ي رشته هاي كشاورزي و ايجاد اشتغال و كارآفريني براي اين گروه از فارغ التحصيلان و تسهيل در ورود آنها به بازارهاي كار.
7- برگزاري جلسات متعدد با بنياد حفظ آثار و ارزش هاي دفاع مقدس ، بنياد شهيد و بنياد جانبازان در ارتباط با فعاليت و ورود فارغ التحصيلان رشته هاي علوم انساني به اين مراكز و جذب آنها توسط مركز نشر و پژوهش آنها و ارائه پژوهش ها و آثار ادبي و فرهنگي و داستاني به اين مراكز به هدف اشتغالزايي و كارآفريني براي اين گروه از فارغ التحصيلان .
8- برگزاري جلسات متعدد با سازمان هلال احمر استان اصفهان و فعال كردن كميته حوادث غيرمترقبه و جذب فارغ التحصيلان رشته هاي پزشكي و پيراپزشكي در اين سازمان به هدف اشتغالزايي و كارآفريني.
9- برگزاري جلسات متعدد با نمايندگان شركت بيمه مركزي جهت استفاده از تسهيلات كليه¬ي شركت هاي بيمه توسط فارغ التحصيلان ، همچنين جذب فارغ التحصيلان رشته هاي مديريت و بيمه توسط شركت بيمه¬ي مركزي جهت آموزش ، مشاوره و اشتغال.
10- به عضويت در آمدن 13 نفر از فارغ التحصيلان در كانون فارغ التحصيلان اين واحد دانشگاهي .
11- استفاده مستمر فارغ التحصيلان عضو كانون از كتابخانه¬ي جامع دانشگاه بوسيله¬ي تفاهم نامه ايي كه بين كانون فارغ التحصيلان با مديريت كتابخانه هاي دانشگاه بسته شده و هرسال تمديد مي گردد.

 

 كتاب "كاميابي هاي روحي" به وسيله قدرت هاي دروني به قلم مهرناز آزاد (رئيس كانون)

اين مجموعه شامل چند بخش مي باشد كه در هر بخش تلاش كرده يكي از قدرت هاي دروني را به شما معرفي نموده و از شما بخواهيد پس از مطالعه آن در تقويت نيروهاي خود از آن بهره گرفته و در پايان اين كتاب جداً تصميم بگيريد پس از اين قدرتمندتر از آنچه بوده ايد زندگي كرده و خوشبختي و سعادتمندي را ميهمان هميشگي زندگي خود كنيد. در راه سعادت گام برداشته و به آنچه آرزو داريد دست يابيد. اين ممكن خواهد بود فقط در صورتي كه شما بخواهيد.
اميد است پس از مظالعه اين كتاب تصميم بگيريد توانائي هائي را كه به علت شكست ها، ناملايمات و مشكلات زندگي در خود سركوب كرده ايد فعال كنيد. توانائي هائي كه هميشه وجود داشته اند و شما تاكنون از آن ها استفاده نكرده ايد.

كاميابي هاي روحي به وسيله قدرت هاي دروني به قلم مهرناز آزاد (شاعر، نويسنده،روزنامه نگار، پژوهشگر مسائل اجتماعي)

 
 

كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان جهت گسترش فعاليت هاي كميته هاي

آموزش، پژوهش، مشاوره، حقوق، كشاورزي، حقوق، امداد و نجاتو همچنين ايجاد كميته هاي تازه با ايده هاي جديد و فعال نمودن آنها عضو مي پذيرد .

از كليه­ي علاقمندان فارغ التحصيل در سراسر كشور و ساكن اصفهان دعوت مي شود جهت عضويت

 در اين كميته ها به آدرس

دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان ميدان مركزي دانشگاه جنب مهمانسراي كانون فارغ التحصيلان مراجعه و يا جهت اطلاعات بيشترو نحوه­ي عضويت با شماره تلفن031-35354090 تماس حاصل نمايند.

ايميل:

 kanoon.fr@khuisf.ac.ir

وبلاگ:

kanoonfr.blogfa.com

كانال تلگرام:

kanoonfareghotahsilanesf@

 

اينستاگرام:

kanoon_fareghotahsilan_esf@

 
 

با عضويت در كانون فارغ التحصيلان

 دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان از مزاياي آن بهره مند شويد.

مزايا:

1-    استفاده از كتابخانه دانشگاه به صورت رايگان

2-    استفاده از كلاس­هاي آموزشي و دوره هاي مهارتي تحت نظارت كانون فارغ التحصيلان با تسهيلات ويژه (تخفيف+تسقيط در پرداخت)

3-     معرفي به بازار كار به صورت مستقيم و بدون هيچگونه هزينه اي

4-     امكان حضور در سايت، كانال و گروه كانون فارغ التحصيلان جهت بروزرساني و اطلاع از فعاليت هاي اين مركز

5-    استفاده از مشاوران كانون در كميته هاي آموزشي، پژوهشي،حقوقي، كشاورزي، اشتغال و كارآفريني(به صورت رايگان در جلسه اول) و عضويت در كميته‌هاي مذكور جهت مشاركت و سرمايه گذاري هاي مادي و معنوي

6-    استقبال از طرح ها،ايده ها و نظرات اعضا در زمينه اشتغال زايي و كارآفريني، آموزش و پژوهش و بررسي آنها در جلسات كميته ها و در صورت قابل اجرا بودن، استفاده از اين طرح ها با مشاركت طراح و ايده پرداز

7-    استقبال از راه اندازي كميته هاي تخصصي ديگر از طريق پيشنهادات اعضاء محترم كانون

8-     استفاده از توانمندي­هاي فارغ التحصيلان در كميته هاي آموزش،پژوهش، كشاورزي، حقوقي، امداد و نجات ، مشاوره و روابط عمومي( سمينارها و همايش ها)

9-    معرفي متقاضيان تسهيلات و اعتبارات به بانك هاي طرف قرارداد كانون فارغ التحصيلان

 راههاي ارتباطي با ما:

 تلفن پاسخگويي: 03135354090

35002328

ايميل:

 kanoon.fr@khuisf.ac.ir

وبلاگ:

kanoonfr.blogfa.com

كانال تلگرام:

kanoonfareghotahsilanesf@

 

اينستاگرام:

kanoon_fareghotahsilan_esf@

اولين جلسه هم انديشي كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان و دانشكده كشاورزي 21 آذر 1397
دكتر مهرناز آزاد با ابراز نگراني از وضعيت فارغ التحصيلان رشته هاي مختلف كشاورزي اظهار نمود: بيش از يكسال است تلاش مي كند تا بتواند گامي موثر درجهت ايجاد شرايط مناسب تري براي ورود بيشتر اين گروه از فارغ التحصيلان به بازارهاي كار واشتغالزايي و كارآفريني بردارد و در اين مسير جلسات بسيارمتعددي با اكثر مسئولين ادارات و سازمان هاي مربوطه داشته است.
رئيس كانون فارغ التحصيلان افزود: اما امروز به اين نتيجه رسيده است كه اين مركز به تنهايي قادر به انجام موفقيت آميز اين حركت مقدس نيست و نياز به حمايت و همراهي ساير مسئولين دانشگاه بخصوص رياست دانشگاه دكتر آذين و رئيس دانشكده كشاورزي دكتر اكبرپيرستاني و ساير مسئولين به عنوان بازوهايي موثردارد.
دكتراكبر پيرستاني با استقبال از اين ايده اعلام آمادگي نمود واظهارداشت به هرنحوي كه لازم باشد با كانون فارغ التحصيلان همكاري و از ايشان در اين مسير حمايت خواهد نمود.
رئيس دانشكده كشاورزي درادامه افزود: ما بايد از تمام پتانسيل هاي موجود دراستان اصفهان كمك بگيريم و تنها بر روي مراكز و سازمان ها و ادارات كشاورزي و منابع طبيعي متمركز نباشيم.
دكتر اكبرپيرستاني همچنين پيشنهاد نمود: مي توان درگام نخست جلسه اي با ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان ترتيب داد و كليه مسئولان استان و در راس آنها استاندار محترم اصفهان را به اين نشست دعوت نمود.
وي افزود: در اين نشست تلاش مي كنيم مساله را به صورت جدي علمي و كاربردي ارزيابي و مورد بررسي قرارداده و به بحث بگذاريم.
درپايان مصوب شد ظرف يكماه آينده كانون فارغ التحصيلان دانشگاه به عنوان متولي و با مسئوليت دكتر مهرناز آزاد اولين جلسه با ميزباني دانشگاه و حضور استاندار اصفهان و ساير مسئولين استان را طراحي مديريت و اجرا نمايد.
پس از برداشتن اولين گام در راستاي رفع مشكلات فارغ التحصيلان اين رشته و حمايت آنها در ايجاد بنگاههاي زود بازده و اشتغالزايي و كار آفريني جلسات بعدي بصورت مستمر با تشكيل كارگروه هاي تخصصي در هر گرايش در استانداري، دانشگاه، كميسيون صنايع و كميسيون كشاورزي در اتاق بازرگاني برگزار و با نظارت مستقيم استانداري پيگيري وعملياتي گردد.

الهه كمالي- مديرروابط عمومي كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان
لينك خبر در سايت دانشكده كشاورزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان
http://agri.khuisf.ac.ir
 
 
 
 
 
اطلاعيه جذب نيرو
كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان
جهت كار در يك شركت توليدي، تحقيقاتي با ظرفيت نامحدود نيرو جذب مي كند.
كليه فارغ التحصيلان رشته هاي كشاورزي با گرايش مهندسي كشاورزي علوم دامي
در مقاطع كارشناسي – كارشناسي ارشد و دكتري
جهت دريافت معرفي نامه به همراه مدارك و رزومه خود به دفتر كانون فارغ التحصيلان واقع در ميدان مركزي دانشگاه جنب مهمانسرا مراجعه نمايند.
راههاي ارتباطي
09136583457
031-35354090
 

اولين سمينار از سلسله سمينارهاي حقوق شهروندي

باموضوع فضاي مجازي چالش ها وفرصت ها

به همت كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان

 رئيس كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان ، دكتر مهرناز آزاد: شاعر ، نويسنده، روزنامه نگار و پژوهشگر

در كنار استاد غلامرضا شهرياري كارشناس ارشد حقوق جزا وجرم شناسي

پنج شنبه ۱۳دي ماه ۱۳۹۷

فرهنگسراي انديشه

 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------
اصفهان -خيابان ارغوانيه - دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان)، ميدان مركزي دانشگاه - جنب مهمانسرا - دفتركانون فارغ التحصيلان دانشگاه
Email: kanoon.fr@khuisf.ac.ir
http://kanoonfr.blogfa.com
kanoonfareghotahsilanesf@
تلفكس : 35354090-031                    
همراه: 09136583457

تاریخ به روزرسانی:
1397/10/16
تعداد بازدید:
156
Powered by DorsaPortal