سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي اصفهان مطرح كرد؛ تربيت پرستاران متخصص در حوزه‌ سالمندي
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان بر تدوين و ايجاد رشته پرستاري سالمندي به‌منظور تربيت پرستاران متخصص در اين حوزه تاكيد كرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان بر تدوين و ايجاد رشته پرستاري سالمندي به‌منظور تربيت پرستاران متخصص در اين حوزه تاكيد كرد.

روابط عمومي و اطلاع رساني، پيام نجفي ظهر امروز در جلسه مشترك با اعضاي هيئت علمي دانشكده پرستاري و مامايي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان با بيان اين مطلب گفت: با توجه به حركت جمعيتي در سال‌هاي آتي و افزايش اميد به زندگي، هرگز نبايد به قشر سالمند بي‌اعتنا بود و طرح‌هاي مقطعي در اين زمينه داشت؛ بلكه تربيت پرستاران متخصص در حوزه سالمندي بسياري از مشكلات جامعه را در اين قشر كاهش مي‌دهد.

اين مسئول تصريح كرد: تدوين و ايجاد رشته پرستاري سالمندي به‌عنوان يك رشته مورد نياز در جامعه سبب مي‌شود تا خدمت شايسته‌اي به اين قشر اثرگذار جامعه ارائه شود و بسياري از مشكلات روحي و رواني از بي‌توجهي به سالمندان كاهش يابد.

وي افزود: بحث سلامت كاركنان و دانشجويان نيز بايد در دانشگاه مورد توجه ويژه قرار گيرد؛ زيرا با شناسايي يك مشكل كوچك و مشاوره و راهنمايي در زمينه رفع آن به‌طور قطع از يك اختلال در دانشگاه و جامعه جلوگيري خواهد شد.

دبير هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان با اشاره به قدمت و سطح علمي دانشكده پرستاري و مامايي واحد اصفهان خاطرنشان كرد: اين دانشكده از نظر علمي و توانمندي به عنوان يكي از بهترين دانشكده‌هاي كشور شناخته مي‌شود از اين رو بايد با تزريق روح اميد و كوشش به پرورش نسل آينده‌ساز كشور بپردازيم.

نجفي افزود: برگزاري اردوهاي جهادي دو هفته گذشته بسيج دانشگاه در منطقه زينبيه نشان از حس نوع دوستي، علاقه و همدلي بين جوانان اين مرزو بوم دارد و پيشنهاد مي‌كنم يك اردوي مشابه در سطح دانشگاه در بحث سلامت دانشجويان و كاركنان در حوزه‌هاي مختلف برگزار شود.

وي گفت: هدف كار ما در دانشگاه بايد رفع مشكلات جامعه باشد و پيگيري سلامت جسمي و روحي دانشجويان و كاركنان بايد در دستور كار قرار گيرد؛ زيرا وظيفه دانشگاه صرفاً آموزش نيست؛ بلكه پرورش و تربيت نيز هست.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان تصريح كرد: همانگونه كه موظف هستيم مشكلات جمعي و روحي دانشجويان و كاركنان را شناسايي و براي رفع آن بكوشيم، بايد استعدادها و توانمندي‌هاي نهفته آنان را شناسايي و با معرفي به مركز رشد توانمندي‌هاي بالقوه آنان را بالفعل سازيم.

تاریخ:
1398/09/02
تعداد بازدید:
55
منبع:
Powered by DorsaPortal