دكتر فرهاد رهبر در اصفهان: طرح‌هاي دانش‌بنيان بايد غربالگري و اولويت‌بندي شوند
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تاكيد كرد كه طرح‌هاي دانش‌بنيان بايد غربالگري و اولويت‌بندي شوند و واحدهاي دانشگاهي در انجام امور دانش‌بنيان و فعاليت‌هاي تجاري از علم و دانش خود بهره ببرند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تاكيد كرد كه طرح‌هاي دانش‌بنيان بايد غربالگري و اولويت‌بندي شوند و واحدهاي دانشگاهي در انجام امور دانش‌بنيان و فعاليت‌هاي تجاري از علم و دانش خود بهره ببرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا، دكتر فرهاد رهبر در جلسه شوراي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان كه با حضور روساي واحدهاي دانشگاهي در واحد اصفهان برگزار شد با بيان اينكه بايد موانع پيش روي حركت شركت‌هاي دانش بنيان، شناسايي و با تدابير واحدها از بين بروند، گفت: برخي از محصولات، نيمه نهايي است كه بايد براساس نياز بازار نهايي شوند و براي اين‌كه بتوانيم به سرانجامي مطلوب برسيم بايد مسير را براي افراد هموار كنيم.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه بايد شفافيت و عقلانيت را سرلوحه فعاليت‌هاي اقتصادي و دانش‌بنيان قرار دهيم، ادامه داد: طرح‌هاي دانش‌بنيان بايد غربالگري و اولويت‌بندي شوند، واحدهاي دانشگاهي بايد در انجام امور دانش‌بنيان و فعاليت‌هاي تجاري از علم و دانش خود بهره ببرند و در همين راستا دانشجويان را براساس نياز بازار كار تربيت كنند.

وي با ابراز خرسندي از تلاش هاي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان، گفت: امروز در بازديد از نمايشگاه محصولات تجاري شده، شاهد ظرفيت هاي خيلي خوبي بوديم، اين ظرفيت ها بايد به سمت نياز جامعه و بازار برود و كار ما مديريت اين امر است و دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان ثابت كرده كه در اين حوزه برترين است.

رهبر با توجه به بازديد خود از مراكز تحقيقاتي و شركت هاي دانش بنيان واحد اصفهان و نمايشگاه تخصصي محصولات تجاري شده اين استان، افزود: از تمام كساني كه در برپايي اين نمايشگاه تلاش كردند، كمال قدرداني و تشكر را دارم.

عضو هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي اظهار كرد: مهم‌ترين دغدغه موجود در كار شركت‌هاي دانش‌بنيان، پيچيدگي فرآيندها و كمبود منابع مالي است و شناسايي مشكلات و معضلات موجود در اين راه از نكات قابل تأمل است، پس بايد واحدها و به طور ويژه دبيرخانه هيأت امناي استان، نظارت و مراقبت در كارها و امور را مدنظر داشته باشند و مسير حركت را تا حصول نتيجه نظارت كنند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تاكيد كرد: اعتماد به نفس، شجاعت و جرأت با پيش‌بيني و آينده‌نگري، باعث پيشرفت خواهد شد و اين نكته را مدنظر بايد داشت كه راهبرد ما 20 درصد طراحي و 80 درصد پيگيري است. پيگير امور باشيد تا به نتيجه مطلوب برسيد و درايت و شجاعت را در نظر داشته باشيد و مصمم به‌پيش برويد.

 
تاریخ:
1397/04/05
تعداد بازدید:
124
منبع:
Powered by DorsaPortal