رشته های کارشناسی بدون آزمون
اطلاعیه های آموزشی و ثبت نام دانشگاه آزاد واحد اصفهان
1397/11/10
راهنماي انتخاب واحد نيمسال دوم 98-97

قابل توجه كليه دانشجويان دانشگاه

راهنماي انتخاب واحد نيمسال دوم 98-97 

  دانشجويان دانشگاه لازم است برابر زمان اعلام شده در سايت  http://register.khuisf.ac.ir  جهت انتخاب واحد نيمسال دوم 98-97 با رعايت نكات ذيل اقدام نمايند:

1- دانشجويان لازم است قبل از زمان انتخاب واحد شهريه ثابت و بدهي قبلي خود را به صورت اينترنتي و از طريق پروفايل خود پرداخت نمايند تا بتوانند انتخاب واحد نمايند.

2- رعايت حداقل و حداكثر تعداد واحد الزامي است حتي اگر سامانه انتخاب واحد آن را كنترل ننمايد.درصورت عدم رعايت سقف واحد توسط دانشجويان، دروس مازاد حذف (بدون برگشت شهريه) خواهد شد.

-          مقطع كارشناسي پيوسته حداقل 12 و حداكثر 20 واحد

-          مقطع كارشناسي ارشد   حداقل 8 و حداكثر 14 واحد

-          مقطع دكتري تخصصي حداقل 6 و حداكثر 10 واحد

-          دكتراي حرفه اي (دندانپزشكي) حداقل 12 و حداكثر 20 واحد

3- دانشجويان ملزم به رعايت حداكثر سنوات مجاز تحصيل خود مي باشند حتي اگر سامانه انتخاب واحد از ثبت نام دانشجويان فاقد سنوات مجاز تحصيل جلوگيري ننمايد.

-         دانشجويان پسر مشمول كه فاقد سنوات و مجوز نظام وظيفه مي باشند بدون داشتن مجوز سنوات و ادامه تحصيل از نظام وظيفه، مجاز به انتخاب واحد نبوده و مشكلات ناشي از آن بعهده شخص دانشجو مي باشد حتي اگر سامانه ثبت نام از انتخاب واحد آنان جلوگيري بعمل نياورد.

4- رعايت پيشنيازي دروس برابر سرفصل رشته الزامي است حتي اگر نرم افزار از انتخاب درس جلوگيري نكند.ضمناً دانشجوياني كه رعايت پيشنياز ننمايند دروس مذكور بعد از حذف و اضافه از طرف آموزش حذف شده و شهريه آن قابل برگشت نمي باشد.

5- دانشجويان در هر نيمسال فقط مجاز به انتخاب يك عنوان از دروس عمومي معارف اسلامي ( انديشه اسلامي 1،انديشه اسلامي 2، آيين زندگي (اخلاق كاربردي)، تفسير موضوعي قرآن، تاريخ فرهنگ و تمدن اسلام و ايران، تاريخ تحليلي صدر اسلام، انقلاب اسلامي ايران) مي باشند بجز رشته هاي پزشكي كه دو عنوان مي توانند انتخاب نمايند.(دانشجويان ترم آخر با اطلاع قبلي به كارشناس آموزش رشته خود مي توانند دو عنوان انتخاب نمايند.)

6- آن دسته از دانشجويان دروه كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي ارشد كه درس انديشه ها و وصاياي حضرت امام (ره) را در مقطع و دانشگاه قبلي نگذرانده اند ملزم به اخذ آن مي باشند.ساير دانشجويان كه مقطع قبلي آنان در دانشگاه آزاد اسلامي بوده و آن را اخذ نموده اند نيازي به اخذ مجدد اين درس ندارند.

-         كليه دانشجويان مي توانند دروس انديشه ها و وصاياي حضرت امام (ره) و آشنايي با قرائت و روانخواني قرآن كريم را مازاد بر دروس خود اخذ نمايند.

-          دانشجويان مقطع دكتري تخصصي از گذراندن درس انديشه ها و وصاياي حضرت امام (ره) و آشنايي با قرائت و روانخواني قرآن كريم معاف مي باشند.

7- درس آشنايي با دفاع مقدس: دانشجويان ورودي 87 به بعد كه در جدول دروس رشته خود دروس اختياري دارند مي توانند بجاي يكي از دروس اختياري دو واحدي خود درس آشنايي با دفاع مقدس را انتخاب نمايند ضمناً اين درس قابل اخذ به صورت معرفي به استاد نمي باشد.

8- گذراندن درس آشنايي با فرهنگ وتمدن اسلام و ايران براي ورودي 91 به بعد در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ناپيوسته به عنوان يك درس عمومي معارف الزامي است.

9- درس تنظيم خانواده و جمعيت از نيمسال اول 93-92 از ليست دروس عمومي حذف و منسوخ گرديده است و به جاي آن درس دانش خانواده و جمعيت به ارزش 2 واحد كه جزو دروس معارف اسلامي مي باشد جايگزين شده است.دانشجويان مقاطع كارشناسي پيوسته و كارشناسي ناپيوسته كه تاكنون اين درس را نگذرانده اند ملزم به گذراندن درس دانش خانواده و جمعيت به تعداد 2 واحد مي باشند.

10- دانشجوياني كه انتخاب واحد مي نمايند حداكثر تا قبل از شروع حذف و اضافه بايد شهريه متغير را پرداخت كنند تا بتوانند حذف و اضافه نمايند.

11- تعداد واحدهاي كل دروه دكتري تخصصي آموزشي- پژوهشي و پژوهش محور از ورودي 94 به بعد در تمام رشته ها 36 واحد بوده و به صورت زير تفكيك مي شود:

1-      تعداد واحدهاي دوره دكتري آموزشي-پژوهشي به شرح ذيل تعيين مي گردد:

الف- دوره آموزشي حداقل 15 و حداكثر 18 واحد

ب- دوره پژوهشي (نوشتن رساله) حداقل 18 و حداكثر 21 واحد

2-      در بخش پژوهش محور دوره آموزشي و پژوهشي به شرح ذيل تعيين مي گردد:

الف- دوره آموزشي حداقل 3 و حداكثر 8 واحد با تعيين استاد راهنما، تصويب گروه آموزشي و تاييد معاون آموزشي واحد مي باشد.

ب- دوره پژوهشي حداقل 28 و حداكثر 33 واحد (در مجموع با دوره آموزشي 36 واحد)

لازم به ذكر است دانشجويان دوره دكتري تخصصي ورودي هاي 94 به بعد بايستي در نيمسال اول شروع به تحصيل خود نسبت به اخذ دروس جبراني مشترك شامل درس روش تحقيق، مقاله و رساله نويسي پيشرفته به ارزش 2 واحد و درس زبان تخصصي پيشرفته به ارزش 2 واحد و همچنين اخذ حداكثر دروس 6 واحد دروس جبراني علاوه بر دروس جبراني مشترك بر اساس نمره خام كمتر از 33/33، يا كمتر از 5000 و يا كمتر از 50 درصد نمره كل دروس امتحاني در آزمون دكتري تخصصي اقدام نمايند.

12- دانشجويان كارشناسي ارشد و دكتري تخصصي جهت انتخاب واحد و اخذ پايان نامه و يا تمديد آن بايد در مهلت تعيين شده اقدام نمايند در غير اينصورت به عنوان دانشجوي قطع ارتباطي با آنها رفتار خواهد شد.

13- با توجه به عدم تمديد زمان انتخاب واحد، لازم است دانشجويان با مراجعه به سايت دانشگاه - امور آموزشي - سامانه دانشجويي - زمان بندي انتخاب واحد و يا قسمت اطلاعيه هاي سايت دانشگاه، نسبت به زمان انتخاب واحد خود اطلاع حاصل نمايند.

14- با توجه به بخشنامه سازمان مركزي از نيمسال اول 95-94 عنوان درس تربيت بدني 1 و تربيت بدني 2 به شرح ذيل تغيير نموده كه لازم است كليه دانشجويان مقاطع كارشناسي پيوسته وناپيوسته كه دروس مذكور را نگذرانده اند بر اساس عناوين جديد دروس را اخذ و بگذرانند. 

عنوان درس قبلي       عنوان درس جديد

تربيت بدني 1            تربيت بدني

تربيت بدني 2            ورزش 1

تربيت بدني1 (ويژه)    تربيت بدني ويژه

تربيت بدني 2(ويژه)    ورزش ويژه

تعداد بازدید:
22905
Powered by DorsaPortal