دانشگاه در يك نگاه

دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در يك نگاه
دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در بخش شرقي شهر اصفهان و در منطقه تاريخي و عالم خيز خوراسگان واقع شده است. تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان در تاريخ سوم آبان ۱۳۶۶ به تصويب هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي رسيد.
اين واحد دانشگاهي از دوم بهمن همان سال با پذيرش ۵۱۰ دانشجو در چهار رشته تحصيلي آغاز به كار كرد و اكنون با درجه جامع و برخورداري از قريب 19000 دانشجو در 211 رشته تحصيلي در قالب 8 دانشكده مصوب، در مقاطع دكتري تخصصي، دكتري حرفه‌اي، كارشناسي ارشد و كارشناسي فعاليت علمي پژوهشي خود را ادامه مي دهد.
در اين دانشگاه بالغ بر ۳۷۰ نفر عضو هيات علمي تمام‌وقت و صدها استاد مدعو به امر تدريس و فعاليت هاي آموزشي و تحقيقاتي مشغولند و تاكنون بيش از ۷۰ هزار نفر از اين دانشگاه فارغ‌التحصيل شده‌اند.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان در حوزه پژوهش و فناوري جزو موفق ترين دانشگاههاي كشور است و به عنوان يك مركز دانشگاهي موفق در عرصه تبديل علم به فناوري و فعاليت شركت‌هاي دانش بنيان در سطح كشور شناخته مي‌شود؛ وجود 2 مركز رشد مستقل، فعاليت 7 مركز تحقيقاتي مهم در حوزه‌هاي كشاورزي، بيوشيمي، دام، ژنتيك، دندانپزشكي، خاك و ...، فعاليت 7 شركت دانش بنيان با مجوز معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و استقرار 47 واحد و هسته فن آوري از ديگر افتخارات اين دانشگاه است.
توليد بيش از 6۰۰۰ مقاله ISI ، ISC ، SCOPUS و علمي پژوهشي وزارتين، تأليف و ترجمه 567 عنوان كتاب، ثبت 107 اختراع و تعداد 176 طرح برون دانشگاهي، رتبه اين دانشگاه را در ميان دانشگاه‌هاي كشور و منطقه در رديف معتبرترين دانشگاه‌ها قرار داده است.
انجام تحقيقات و فعاليت روي فناوري هاي برتر از ويژگي‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان است؛ طرح هاي ملي مانند؛ طرح توليد بذر هيبريد صيفي هاي مهم ايران، و طرح تثبيت ريزگردها با استفاده از مالچ رسي، از برجسته‌ترين فعاليت‌هاي اين دانشگاه است.
كسب دهها عنوان و مقام در جشنواره ها و مجامع مهم ملي و بين المللي از جمله عناوين برتر پژوهشي طي سال هاي 1389 تا 1397 مانند؛ انتشارات برتر دانشگاهي، باشگاه پژوهشگران برتر، مراكز رشد برتر، كتاب برتر سال و پايان نامه برتر كشور و همچنين مقام هاي متعدد ملي و بين المللي توسط تيم هاي دانشجويي طي سال هاي 1394 تا 1397 در مسابقات ربوكاپ IRAN OPEN، مسابقات روبوكاپ آسيا و اقيانوسيه و مسابقات بتن ACI، بخش ديگري از دستاوردها و افتخارات اين دانشگاه است.
 

 

تاریخ به روزرسانی:
1397/09/26
تعداد بازدید:
6452
Powered by DorsaPortal