کانون فرهنگی و هنری و ادبی فوق برنامه
کانون موسیقی کلاسیک با هدف شناخت موسیقی فاخر و نیز روابط حاکم بین این رشته هنری و سایر علوم در بهار 1394 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود. این کانون در همین راستا موفق به تشکیل بزرگترین گروه ارکستر موسیقی در سطح دانشگاههای کشور شد و همینطور با تألیف و ترویج مقالات و سایر مطالب آموزشی سعی بر معرفی و آموزش مقدمات موسیقی داشت و تا حد مطلوبی در این زمینه موفق گردید. در حال حاضر این کانون آماده همکاری با دانشجویان علاقه مند به موسیقی بوده و همواره پذیرای نظرات سازنده می باشد.

کانون تئاتر هماي سعادت از سال ١٣٨٩ به عنوان نخستين كانون فرهنگي و هنري دانشگاه فعاليت خود را آغاز نمود. اين کانون متشكل از کارگروه های تئاتر خياباني، محيطي، صحنه، پرفورمنس، مدرن و طنز مي باشد و تا كنون بيش از ده ها اثر نمايشي توليد نموده است. اين كانون با داشتن بيش از ٢٧٠٠ عضو یکی از بزرگترین كانون هاي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) از حیث جمعیت مي باشد. از مهم ترين دستاورد هاي کانون تئاتر همای سعادت مي توان به شركت در هفدهمين جشنواره تئاتر بين المللي دانشگاهیان تهران در سال١٣٩٢، شركت در جشنواره بين المللي تئاتر كشور ارمنستان در سال ١٣٩٣، شركت در جشنواره بين المللي تئاتر تونس ١٣٩٤، عقد تفاهم نامه همكاري با دانشگاه دولتي هنر هاي زيباي ارمنستان، برگزاري كارگاههاي آموزشي بازيگري، كارگرداني و نويسندگي در سطح بين المللي و ... مي باشد. دفتر مركزي كانون تئاتر همای سعادت واقع درمجموعه فرهنگي فدك مي باشد.
 
کانون فرهنگی و هنری هنرهای تجسمی (سمت) در تمامی زیر شاخه های بصری ازجمله طراحی، نقاشی، گرافیک، دکوراسیون، حجم سازی، صنایع دستی، هنرهای سنتی، هنرهای دیجیتال و ... فعال می باشد و آماده همکاری با کلیه علاقه مندان در این حوزه است.
 
کانون «فیلم و سینما نقش جهان» فعالیت رسمی خود را در سال ۱۳۸۹ با دبیری جناب آقای محمدی آغاز نمود. این کانون در راستای ارتقای فرهنگ تماشای فیلم و افزایش سطح تعامل دانشجویان با هنر سینما، ضمن ایجاد یک محیط مفرح و پویا، گام های عملی مهمی را در عرصه های اکران و نقد فیلم های جشنواره ای داخلی و خارجی، آموزش های فیلمسازی، تولید فیلم و تیزر، برگزاری همایش و جشنواره های سینمایی و ... در سطوح مختلف برداشته که از اهم این فعالیت ها می توان به تولید اولین فیلم بلند دانشگاه به نام «نفس» در سال 1392، ساخت اولین فیلم کوتاه داستانی بدون دیالوگ دانشگاه به نام «مسیر بهشت» در سال 1394، ساخت فیلم کوتاه مستند نمایشگاه مطبوعات در سال 1393 و نیز اکران فیلم سینمایی «بادیگارد» به همراه ارتباط زنده تلفنی با پرویز پرستویی (قبل از نمایش عمومی در کشور) اشاره کرد. این کانون در چهارچوب اهداف بلند مدت خود، پایه گذاری و توسعه سینمای بی پولی و نیز افزایش مراودات دانشجویان با بزرگان سینمای ایران را در برنامه دارد. کانون فیلم و سینما نقش جهان از کلیه علاقه مندان به فعالیت های هنری و سینمایی برای عضویت دعوت به عمل می آورد تا به دفتر این کانون واقع در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی مراجعه نمایند.
کانون فرهنگی و هنری «دوبلاژ ترنم» گروهی است متشکل از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) ، که در زمینه ترویج هنر دوبله و صداپیشگی، برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی در شاخه های مرتبط با هنر صداپیشگی و نیز برگزاری همایش ها و جشنواره ها در سطح واحد، استان و کشور در میان دانشجویان و سایر علاقه مندان فعالیت می نماید. کانون دوبلاژ ترنم اولین کانون دوبلاژ حرفه ای در بین دانشگاه های آزاد اسلامی می باشد و در سال 1392-1393 موفق به کسب مقام نخست در چهارمین جشنواره ملی جوانه گردید. این کانون در سال 1393 فعالیت حرفه ای خود را در عرصه دوبله آغاز نموده و در اردیبهشت 1394 با تولید اولین دوبله حرفه ای انیمیشن در همایش ملی فرهنگ، هنر و اندیشه قدم در این عرصه گذاشت و خوش درخشید. کانون فرهنگی و هنری دوبلاژ ترنم از کلیه علاقه مندان به فعالیت در زمینه اهداف خود برای عضویت دعوت به عمل می آورد تا به دفتر امور فوق برنامه واقع در طبقه نخست ساختمان اندیشه مراجعه نمایند.
 
کانون فرهنگی و اجتماعی «فرهنگ و سلامت» در فروردین ماه ۱۳۹۵ به همت دانشجویان فعال حوزه سلامت و معاونت فرهنگی دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) تأسیس گردید و با هدف افزایش آگاهی و ارتقاء سطح بهداشت و سلامت عمومی در دانشگاه و جامعه قدم بر می دارد. کانون فرهنگ و سلامت از همه دانشجویان به ویژه دانشجویان رشته های پزشکی و پیراپزشکی درخواست همکاری و مساعدت دارد. کانون فرهنگی و اجتماعی «فرهنگ و سلامت» از کلیه علاقه مندان به فعالیت در زمینه اهداف خود برای عضویت دعوت به عمل می آورد تا به دفتر امور فوق برنامه واقع در طبقه نخست ساختمان اندیشه مراجعه نمایند.
کانون فرهنگی و هنری «عکس و فیلم» در سال 1391 تأسسیس شده و از همان ابتدا، سعی بر این داشته که با چشمانی باز و عملکردی هدفمند در مسیری از پیش تعیین شده و برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود ازجمله ارتقای سطح درک عمومی از فیلم و عکس، ارتقای سطح دانش تخصصی دانشجویان دانشگاه در این حوزه و همچنین شناسایی ظرفیت ها و استعداد ها و حمایت از دانشجویان در این زمینه گام بردارد. این کانون با برگزاری جلسات اکران و نقد فیلم به صورت تخصصی، برگزاری کارگاه های آموزش عکاسی و نقد عکس، انتشار نشریه تخصصی کانون و همچنین تولید فیلم، در راه نیل به این اهداف تلاش کرده است. کانون فرهنگی و هنری «عکس و فیلم» از کلیه علاقه مندان به فعالیت در زمینه اهداف خود برای عضویت دعوت به عمل می آورد تا به دفتر امور فوق برنامه واقع در طبقه نخست ساختمان اندیشه مراجعه نمایند.
کانون فرهنگی و هنری رادیو دانشجو (صدای باران) به عنوان اولین کانون رادیویی دانشجویی ایران در تاریخ 6 اسفند 1391 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) تأسیس گردید.
 
این کانون به لطف خداوند مهربان و با کمک دوستان علاقه مند به حرفه رسانه و رادیو تا کنون به درجات و امتیازات مهمی دسته یافته که از مهمترین آن ها می توان به شرکت در جشنواره بین المللی رسانه و رادیو ، کسب عنوان رتبه برتر در جشنواره ی جوانه رادیو جوان و همچنین چندین اجرای زنده رادیویی در همایش های ملی و دانشگاهی اشاره نمود. کانون فرهنگی و هنری رادیو دانشجو (صدای باران) از کلیه علاقه مندان به فعالیت در زمینه اهداف خود برای عضویت دعوت به عمل می آورد تا به دفتر امور فوق برنامه واقع در طبقه نخست ساختمان اندیشه مراجعه نمایند.
کانون فرهنگی و اجتماعی «سرو امید» در سال 1394 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) به همت جمعی از نخبگان فرهنگی واحد تأسیس گردید. این کانون با تمرکز بر 4 حوزه مدیریت و برنامه ریزی، آسیب شناسی فرهنگی و اجتماعی، فعالیت های رسانه ای و روابط عمومی و نیز حقوق مدنی و شهروندی ، ظرفیت بزرگی جهت فعالیت دانشجویان و اساتید در قالب برگزاری همایش، سمینار، سمپوزیوم، کرسی آزاد اندیشی، کارگاه، نمایشگاه، و ... ایجاد نموده است. این کانون در راستای اهداف خود تاکنون برنامه های متعددی را طراحی یا اجرا نموده که از مهمترین آن ها می توان به طرح ملی جنگلانه، کارگاه جامعه شناسی گروه و کارگروهی، جشنواره و نمایشگاه انقلاب اسلامی، همایش دانشگاه و انقلاب فرهنگی، کارگاههای مرتبط با رسانه از جمله فتوشاپ و ایندیزاین، سمینار بایدها و نبایدهای فعالیت رسانه ای و نیز نمایشگاه بزرگ فرهنگی سروستان اشاره کرد. این کانون در حوزه نشریات نیز فعال بوده و «گاهنامه سرو امید» به عنوان ارگان رسمی کانون، بستری برای نشر و اشاعه دیدگاههای دانشجویان و اساتید مشتاق به فعالیت در این حوزه است. کانون فرهنگی و اجتماعی «سرو امید» از کلیه علاقه مندان به فعالیت در زمینه اهداف خود دعوت به عمل می آورد تا به دفتر مرکزی این کانون واقع در دانشکده حقوق و علوم انسانی یا دفتر نمایندگی این کانون در دانشکده علوم تربیتی (دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده) مراجعه نمایند.

کانون نهال نو در 18 مهرماه 1394 تاسیس گشت و هدف آن فعالیت های خیریه ای ، استعدادیابی دانشجویی، فعالیت های بالینی و هم جنین آسیب شناسی اجتماعی بوده است..
این کانون بازدید های زیادی در حوزهای عیادت های بالینی و همچنین که ز جمله بازدید از ( سرای سالمندان، مرکز توان بخشی نابینایان فاطمه الزهرا، مرکز توان بخشی معلولین محمودیه، بیمارستان اعصاب و روان مدرس، آسایشگاه جانبازان) خیرخواهانه داشته ...
از دیگر فعالیت های این کانون در حوزه خیریه ای برگزاری بازارچه خیریه ای دسر و غذا ، جشن خیریه ای که هزینه جمع آوری شده از فروش بلیط آن را صرف آزادی زندانیان نمودند ، همچنین نمایشگاه اتقلاب شکوهمند اسلامی که 8 غرفه داشت و 2 گالری عکس و نقاشی که از این 8 غرفه 5 غرفه ان و یک گالری نقاشیش متعلق به کانون نهال نو بوده و فروش حاصل از غرفه های صنایع دستی و غفه دسر و غذا و گالری نقاشی صرف امور خیرخواهانه گشته است...
همچنین این کانون دو همایش با محوریت های فرهنگ روابط عاطفی و ازدواج موفق گذاشته است ...
از بازدیدهای فرهنگی این کانون به بازدید از باغ طوبی و کلیسای وانک می توان اشاره کرده ..
همچنین اردوهای تفریحی ویژه خواهران که از جمله آن ها مجموعه پرواز و شهر رویاهاست.

کانون گفتمان که هدف آن برپایی جلسات گفتگو آزاد با مباحث اجتماعی و فرهنگی در سطح دانشجویان به منظور ارتقا دانشجویان در مباحث کلامی و مباحثات اجتماعی می باشد.

کانون نشریات  که وظیفه تدوین قوانین و مقررات جهت فعالیت منظم و قانونی نشریات دانشجویی واحد دانشگاهی ،ارتقاء سطح نشریات دانشجویی و تولید فرهنگ مناسب در سطح جامعه دانشجویی از طریق نشریات دانشجویی را برعهده خواهد داشت .
ایجاد بستری برای آموزش دانشجویان در زمینه فعالیت های مختلف نشریات دانشجویی شامل نویسندگی ، مصاحبه ، خبر نویسی ، گزارش نویسی ، صفحه آرایی، ویراستاری ، کاریکاتور ایجاد محسطی جهت پویایی نشریات دانشجویی و اطلاع رسانی و فراهم ساختن زمینه پیشرفت آنها .

کانون گرشگری تمرکز در سیاستگذاری برنامه های گردشگری دانشجویان ، اهتمام و اقدام به شناساندن آثار و مکان های مذهبی ، ملی ، فرهنگی .
مکان های علمی – تاریخی – مشاهیر بزرگ علمی فرهنگی وآداب و سنن نقاط مختلف ایران به دانشجویان .
برنامه ریزی ، تدوین واجرای برنامه های تفریحی به منظور ایجاد نشاط و پویایی در روحیه دانشجویان و تقویت روحیه جمع گرایی وفعالیت های گروهی در بین دانشجویان .
آشنایی با دستاوردهای مثبت فرهنگی ، تاریخی و ملی سایر کشورها به ویژه کشورهای اسلامی به منظور برقراری تبادل صحیح و مثبت فرهنگی با آنها .
 
تاریخ به روزرسانی:
1395/10/14
تعداد بازدید:
5131
Powered by DorsaPortal