کلاس آنلاین واحد خوراسگان

دانشجوی محترم

 

کلیه کلاسها در سامانه کلاسهای مجازی در آدرس lms.khuisf.ac.ir برگزار می شود.

نام کاربری و رمز عبور شماره دانشجویی می باشد. توصیه می شود در اولین ورود به سامانه، رمز ورود خود را تغییر دهید. بدین منظور در گوشه بالا سمت چپ بر روی اسم خود کلیک کنید. وارد بخش "ترجیحات" شوید. در این قسمت گزینه "تغییر رمز عبور" را انتخاب کنید. در بخشهای مشخص شده، یکبار رمز عبور قدیم و دوبار رمز عبور جدید خود را وارد کنید. توجه کنید که رمز باید ترکیبی از اعداد و حروف باشد. همچنین صفحه کلید در حالت انگلیسی قرار گرفته باشد.

توجه داشته باشید: پس از ورود به سامانه کلاسها حتما طبق راهنما در لینک زیر، یک ایمیل معتبر وارد کنید تا درصورت فراموشی رمز بتوانید در مواقع ضروری اقدام به بازیابی رمز خود نمایید:
https://new.khuisf.ac.ir/dorsapax/userfiles/file/help/bazyabi.pdf
شماره دانشجویی برای ورودی های 98 به قبل با عدد 175 شروع می گردد و شماره دانشجویی ورودی های 99 به بعد همان شماره دانشجویی ارائه شده می باشد.

توجه داشته باشید در هنگام وارد کردن رمز عبورحتما صفحه کلید را در حالت انگلیسی قرار دهید و چنانچه چندین دفعه رمز را اشتباه وارد نمایید، نام کاربری شما قفل می شود.

توصیه می شود از طریق رایانه شخصی یا لپ تاپ وارد کلاس های آنلاین شوید. استفاده از موبایل برای ورود به کلاس آنلاین مشروط به استفاده از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس امکان پذیر است ولی محدودیت هایی از لحاظ اندازه تصویر دارد. از آخرین نسخه های مرورگرهای فایرفاکس یا کروم برای اتصال به کلاس آنلاین استفاده نمایید.

در صورتی که استاد هنوز وارد کلاس نشده باشد پیغام "در انتظار مدیر جلسه جهت پیوستن به کلاس" را مشاهده میکنید، باید منتظر بمانید تا استاد وارد کلاس شوند.

امکان ضبط کلاس های آنلاین در اختیار اساتید می باشد و در طول برگزاری کلاس به اختیار استاد فعال و غیرفعال می شود. چنانچه استاد جلسه درس را ضبط نماید، حداکثر تا 45 روز باقی می ماند و پس از آن به طور اتوماتیک حذف خواهد شد و غیرقابل برگشت است.

فایل های ضبط شده هر کلاس حداکثر تا پایان هر روز به صورت جداگانه در جدول فایل های ضبط شده موجود در پروفایل هر درس قابل مشاهده می باشد. جهت مشاهده کلاسهای ضبط شده روی عنوان درس کلیک کنید و در بخش جلسات ضبط شده، روی گزینه "نمایش ارائه کلاس" کلیک کنید.

جهت مشاهده ساعت کلاس و ساعت امتحان به میز کار خود مراجعه و در بخش نمای کلی درس گزینه " کارت" را به "خلاصه" تغییر دهید.

فقط یک بار از طریق یک دستگاه یا یک مرورگر هم زمان می تونید وارد شوید. چنانچه قصد استفاده از سایر دستگاه‌ها یا مروگرها را دارید، ابتدا باید از دستگاه یا مرورگر فعلی خود خارج شوید.

امکان بازنشانی رمز در سامانه کلاسهای مجازی از طریق ایمیل شخصی امکان پذیر است، لذا توصیه می گردد طبق راهنما حتما در این سامانه ایمیل معتبر شخصی وارد نمایید. جهت استفاده از امکان ایمیل و بازیابی رمز عبور خود راهنمای مربوطه را مطالعه نمایید.
رایانه یا لپ تاپ شما بایستی مجهز به میکروفون و سیستم پخش صوت باشد. از نصب درایورها و راه اندازی سیستم میکروفون و سالم بودن آن ها کاملا مطمئن شوید. میکروفون بصورت پیش فرض غیرفعال است و باید توسط استاد برای هر دانشجو باز شود، سپس مطابق راهنمای زیر عمل کنید.

https://new.khuisf.ac.ir/dorsapax/userfiles/file/help/stuhelp.pdf   

Powered by DorsaPortal