جشن تکلیف فرزندان کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی
در محل تالار پژوهشی با حضور فرزندان ، والدین و مسؤولین اجرایی برگزار گردید.

 

جشن تکلیف فرزندان کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در محل تالار پژوهشی با حضور فرزندان ، والدین و مسؤولین اجرایی برگزار گردید.

 

     در آیین برگزاری این نشست دکتر احمدعلی فروغی ابری گفت : خانواده ها و مدارس نسبت به فرزندان رسالت اخلاقی دارند . برنامه ریزی باید بگونه ای باشد که برای فرزندان جاذبه داشته باشد و در آن نشاط و آموزش نهفته باشد.

     رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان افزود : احترام متقابل زن و شوهر الگوی اصلی برای فرزندان است و اگر تضاد بگونه ای باشد که به بحث ودعوا منجر شود آسایش روانی فرزندان مورد خدشه واقع می شود .

      چهره ماندگار فرهنگ و تمدن ایران اسلامی در سال 88 تأکید کرد: جشن تکلیف حرکتی پسندیده و نو می باشد که باید در نهاد خانواده ها برای فرزندان نهادینه شود و افراد بدانند ورود آنها به حوزه دین بصورت رسمی جشن گرفته می شود .

      وی با بیان این مطلب که تربیت مقدم بر تعلیم است افزود : باید بر اساس اعتقادات دینی و باورهای مذهبی نسبت به این مسئله اهتمام ورزیم .

     ایشان در پایان گفت : خانواده ها سرمایه های معنوی و اعتقادی فرزندان هستند و تحمیل کردن واجبات شرعی باید پشتوانه منطقی داشته باشد تا فرزندان دچار سرخوردگی نشوند.

     لازم به ذکر است این جشن با برنامه شاد و متنوعی به همت معاونت فرهنگی برگزار گردید و در پایان هدایایی با توجه به بخشنامه سازمان مرکزی به رسم یادبود به فرزندان اعطاء شد.

تاریخ:
1390/05/18
تعداد بازدید:
514
منبع:
Powered by DorsaPortal