رییس واحد خوراسگان در نخستین کارگاه چیستی و چگونگی کرسی های نظریه پردازی
نظریه باید با مشاهدات مختلف تطبیق یابد تا مکشوف شود

 علم     نخستین کارگاه چیستی و چگونگی کرسی های نظریه پردازی نوآوری نقد و مناظره با حضور رؤسا ، معاونین و مسؤولین اجرایی منطقه دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد خوراسگان در محل مرکز   همایش های بین المللی تالار امیرکبیر برگزار گردید.

    در آیین گشایش این کارگاه دکتر احمدعلی فروغی ابری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان گفت : پایه هر نظریه علم است که در تعاریف با دادن جنبه های رسمی و صوری به نمادها مشاهدات تجربی تثبیت می شود.

    چهره ماندگار پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی افزود : در کرسی نظریه پردازی بخش صوری علم همیشه معنی دار است و نظریه باید با مشاهدات مختلف تطبیق داده شود تا بتواند مکشوف شود و از دل آن پژوهش های جدیدی به منصه ظهور بنشیند.

    دکتر احمدعلی فروغی ابری پیشکسوت خانه صنعت و معدن جوانان با بیان اینکه نظریه به عنوان یک ابزار همیشه مورد استفاده واقع می شود تأکید کرد : اگر نظریه حاوی مطالب انتزاعی باشد نهایتاً جنبه صوری نظریه با تجربه باید همبستگی داشته تا بتوانیم از آن برداشت علمی داشته باشیم .

     در ادامه مهندس وحید کیا مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی گفت : پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کرسی های نظریه پردازی موج عظیمی در حوزه علوم انسانی و معارف دینی بوجود آمد که دانشگاه آزاد اسلامی به سهم خود پا به این عرصه گذاشت.

     وی افزود : دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور با برگزاری نشست های مختلفی 2500 مقاله را در این زمینه جمع آوری نمود که از این تعداد 50 تا 60 طرح نامه استخراج و تعدادی از آنها به صورت ترویجی در سطح جامعه به اجرا درآمد.

     مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد : بسیاری از کارهای عمیق احتیاج به حمایت دارد و اساتید حوزه دین بایستی حمایت شوند تا بتوانند طرح های ویژه آنان بصورت نظریه در اختیار احاد مردم قرار گیرد.

     وی در پایان افزود : در جشنواره ی و پژوهشی فرهیختگان که در مهرماه امسال در واحد خوراسگان برگزار می گردد بخش عمده را به علوم انسانی اختصاص داده ایم تا ایده ها و نظریه های اندیشمندان به جامعه هدایت شود.

 

تاریخ:
1390/05/06
تعداد بازدید:
469
منبع:
Powered by DorsaPortal