توسط دفتر فرهنگ اسلامي دانشكده معماري واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار شد:گردهمايي فرهنگي، آموزشي استادان دانشكده معماري و شهرسازي
گردهمايي فرهنكي و آموزشي استادان دانشكده معماري و شهرسازي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در تالار شهيد مطهري اين واحد دانشگاهي برگزار شد.

گردهمايي فرهنكي و آموزشي استادان دانشكده معماري و شهرسازي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در تالار شهيد مطهري اين واحد دانشگاهي برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌ علي اصغر بيگي كارشناس دفتر فرهنگ اسلامي دانشكده معماري واحد اصفهان(خوراسگان) گفت: بحث تعليم ‌و تربيت همان پرورش استعدادهاي ذاتي افراد است كه خداوند در وجود ما نهادينه كرده است  از اين رو در آموزه‌هاي ديني نيز در باب تعليم و تربيت سفارش‌هاي فراواني شده است و از ارزش معنوي بسيار بالايي برخوردار است.

وي گفت: معماري ايراني نماد هويت كشور است زيرا مي‌توان از معماري بكار رفته در يك كشور به تاريخ، فرهنگ و آداب و رسوم مردمان آن جامعه پي‌برد.

كارشناس دفتر فرهنگ اسلامي دانشكده معماري واحد اصفهان(خوراسگان) با اشاره به شخصيت تاثيرگذار شيخ‌ بهايي خاطرنشان ساخت: مهارت وي در رياضي و معماري زبان‌زد بوده و از مهمترين خدمات او در رونق بخشيدن به شهر اصفهان مي‌توان به تعيين دقيق قبله مسجد امام(ره) اصفهان، تقسيم آب زاينده‌رود به محلات اصفهان و ساخت گرمابه اشاره كرد.

حجت‌اسلام بيگي گفت: در معماري ايراني تعادل، توازن، نظم، معنويت، آرامش، احساس و اعتقاد، موج مي‌زند و اگر به هر گوشه شهرمان برويم نمادي از اين شوق  و عاطفه را مي‌بينيم. معماري ايراني صرفاً مجموعه‌اي از قواعد رياضي و مهندسي نيست بلكه تركيبي از عشق و علاقه پديدآورنده را نيز در خود دارد.

در ادامه اين گردهمايي دكتر ابراهيم شاهدي رييس دانشكده معماري و شهرسازي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) گفت: دانشجويان ولي‌نعمتان ما، در دانشگاه هستند و استادان وظيفه مهم معلمي در بعد علمي و اخلاقي را نسبت به آنها برعهده دارند، از اين رو بايد در جهت ارتقاي دانشجويان از نظر علمي، پژوهشي و اخلاقي همت گمارند.

لازم به ذكر است دانشكده معماري و شهرسازي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان با دارا بودن بيش از سه هزار نفر دانشجو و بيش از 200 نفر استاد تمام‌وقت و نيمه‌وقت و حق‌التدريس در سه مقطع دكترا، كارشناسي‌ارشد و كارشناسي، بزرگترين دانشكده معماري و شهرسازي استان اصفهان مي‌باشد.

 
تاریخ:
1395/09/09
تعداد بازدید:
103
منبع:
Powered by DorsaPortal