آيت الله هاشمي رفسنجاني در ديدار با شركت كنندگان در ششمين نشست پايش و هماهنگي امور استان هاي دانشگاه آزاد اسلامي:
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني عصر امروز در ديدار رئيس، معاونين و مديران دانشگاه آزاد اسلامي و روساي واحدهاي استاني اين دانشگاه كه در ششمين نشست هماهنگي و پايش امور استانهاي دانشگاه آزاد اسلامي شركت كرده بودند، موفقيت‌هاي اين دانشگاه را از جمله دستاورد‌هاي خوب نظام اسلامي دانست و گفت: بايد خداوند را شكر كنيم كه چنين خدمتي به علم، دانش، فرهنگ، تحقيق و پژوهش كشور شده است.
آيت الله هاشمي رفسنجاني در ديدار با شركت كنندگان در ششمين نشست پايش و هماهنگي امور استان هاي دانشگاه آزاد اسلامي:

مردمي بودن دانشگاه آزاد اسلامي، افتخاري براي كشور است/ گزارش رئيس دانشگاه شوق آفرين است

تصوير مطلب مردمي بودن دانشگاه آزاد اسلامي، افتخاري براي كشور است/ گزارش رئيس دانشگاه شوق آفرين است

 

      آيت‌الله هاشمي رفسنجاني عصر امروز در ديدار رئيس، معاونين و مديران دانشگاه آزاد اسلامي و روساي واحدهاي استاني اين دانشگاه كه در ششمين نشست هماهنگي و پايش امور استانهاي دانشگاه آزاد اسلامي شركت كرده بودند، موفقيت‌هاي اين دانشگاه را از جمله دستاورد‌هاي خوب نظام اسلامي دانست و گفت: بايد خداوند را شكر كنيم كه چنين خدمتي به علم، دانش، فرهنگ، تحقيق و پژوهش كشور شده است

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي و به نقل از روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با اشاره به سوابق تأسيس دانشگاه و تحصيلات تكميلي در سراسر كشور، گفت: مردمي بودن دانشگاه آزاد اسلامي، افتخاري ديگر براي كشور است.

به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، رفع آلودگي‌هاي محيط زيست، مخصوصاً زباله‌ها را يكي ازضرورت‌هاي آينده كشور دانست و گفت: رفع اين مشكل و استفاده از اين تهديد به عنوان يك فرصت، يكي از افتخارات است كه دانشگاه با برنامه پلاسما به فكر توليد برق از آن است.

 

رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي، زباله‌هاي بيمارستاني را يكي از خطرناك‌ترين زباله‌ها به خاطر وجود انواع ويروس‌ها دانست و گفت: اگر با پلاسما براي آن برنامه‌ريزي كرد، يكي از ماندگارترين كارها انجام مي‌شود.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، مباحث مربوط به گداخت هسته‌اي را يكي ديگر از برنامه‌هاي علمي دانشگاه آزاد اسلامي دانست و با اشاره به حضور آقاي قرآن‌نويس در جمع محققان جهاني اين علم، گفت: گداخت هسته‌اي مثل شكافت هسته‌اي نيست، بلكه علمي كاملاً سالم است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با بيان سير ساخت نخستين نيروگاه آن در عالم، گفت: مواد اوليه آن در دنيا نامحدود است كه قسمت عمده آن آب درياست.

ايشان توليد ماشين‌ها و موتور سيكلت‌هاي برقي را يكي ديگر از برنامه‌هاي اين دانشگاه دانست و گفت: ميزان آلودگي كشور مخصوصاً در تهران بسيار بالاست و با توجه به وجود 5/2 ميليون موتورسيكلت در تهران مي‌توان به رفع اين آلودگي اميدوار بود.

رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به ابتكارات دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين براي ساخت موتور برقي و ماشين با باطري خورشيدي، گفت: همه دنيا مي‌خواهد از سوخت سالم براي انواع موتورها استفاده كند.

ايشان برنامه‌ريزي براي مقابله با خشكسالي‌هاي آينده را يكي ديگر از برنامه‌هاي اين دانشگاه دانست و با بيان امتيازات علمي و دانشگاهي اين كار، گفت: اگر بتوان با سيستم گلخانه‌اي به توليد انبوه محصولات كشاورزي برسيم، مردم استقبال مي‌كنند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با تأكيد بر سودآوري اين كارها براي دانشگاه، گفت: تحقيقات بسيار خوبي استادان و دانشجويان انجام داده‌اند كه متأسفانه راكد مانده و خاك مي‌خورند، در حالي كه با توليد انبوه، موج جديدي براي آموزش و تحقيق در كشور ايجاد مي‌شود.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با بيان برنامه‌هاي آتي اين دانشگاه، بر اهميت شركت‌هاي دانش‌بنيان تأكيد كرد و افزود: ايجاد شغل بر پايه دانش، پايدار است و با توجه به احتياج جامعه به اشتغال مولد، بسياري از جوانان تحصيلكرده صاحب اشتغال پايدار مي‌شوند كه يكي از مسايل مهم براي كشور است.

ايشان با برشمردن ويژگي‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي در كشور، گفت: حتي جذب دانشجو از كشورهاي ديگر آرزوي دور از دسترسي نيست.

وجود نيروهاي خوب انساني در دانشگاه آزاد اسلامي از امتيازات اين دانشگاه است

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، وجود نيروهاي خوب انساني در دانشگاه را از امتيازات دانشگاه آزاد اسلامي برشمرد و گفت: اميدوارم در سالي كه رهبري شعار آن را اقتصاد مقاومتي قرار داده‌اند، گام‌هاي عملي مهمي برداريم.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در پايان گفت: موفقيت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي آدمي را سرشوق مي‌آورد، صميمانه خداوند بزرگ را به خاطر فرصتي كه در جهت خدمت به دانش و فرهنگ كشور براي ما ايجاد كرده است، شكر مي‌كنيم.

در آغاز اين ديدار، دكتر حميد ميرزاده، ضمن تبريك مجدد فرا رسيدن سال جديد به ارائه گزارشي از ششمين نشست پايش و هماهنگي امور استان هاي دانشگاه آزاد و مصوبات و مطالب مطروحه در آن بويژه در زمينه اقتصاد دانش بنيان پرداخت.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با تأكيد بر اينكه اين دانشگاه بيش از 40 درصد بار آموزش عالي كشور را برعهده دارد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي داراي بيش از 5 ميليون فارغ التحصيل و يك ميليون و 700 هزار دانشجو است و اين از ابتكارات بي نظير آيت الله هاشمي بوده است.

خاطره دكتر ميرزاده از ابتكار آيت الله هاشمي در حمايت از صنايع موشكي

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه، به فعاليت‌هاي اجرايي خود از اول انقلاب و در كابينه دولت سازندگي اشاره و تصريح كرد: زماني كه رئيس سازمان برنامه و بودجه بودم، در جلسه هيأت وزيران، مهندس كياني مدير عامل وقت سازمان صنايع دفاع به من گفت كه برد موشك‌هاي موجود بيش از 200 تا 300 كيلومتر نيست و كمك كنيد تا موشكي به نام شهاب با برد 1500 تا 2000 كيلومتر بسازيم

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: با توجه به اينكه 15 ميليارد تومان هزينه ساخت آن موشك بود و مبلغ فوق در آن زمان خيلي زياد بود، به وي گفتم كه بايد از آيت‌الله هاشمي رفسنجاني براي پرداخت اين مبلغ اجازه بگيرم و در اين خصوص نيز با وزير دارايي وقت مذاكره نمودم.

دكتر ميرزاده اظهار داشت: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با پرداخت اين هزينه براي ساخت موشك شهاب موافقت كردند و گفتند اين نظر شخصي من است و اين مبلغ را پرداخت نماييد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي افزود: پس از آن در مراجعه فرد مذكور و تضمين از ايشان بابت انجام آن طرح گفت من مردانه قول مي‌دهم كه كار انجام شود و من نيز به وي گفتم چون آيت‌الله هاشمي رفسنجاني تأكيد داشتند، اين پول را پرداخت مي‌نمايم.

وي گفت: خوشبختانه پس از تخصيص بودجه مورد نظر افتخار آن به نام دولت سازندگي به ثبت رسيد.

دكتر ميرزاده مورد فوق را از جمله نمونه‌هاي اقدامات آينده‌نگرانه آيت‌الله هاشمي رفسنجاني برشمرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامي نيز امروز به عنوان يك الگوي جهاني و مدل توسعه مطرح است، كه نمونه‌ي آن در دنيا وجود ندارد.

وي افزود: هواپيماي ماهان نيز كه امروز از افتخارات ناوگان هواپيمايي كشور است، از جمله ابتكاراتي است كه با دستور آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و تصويب هيات وزيران تأسيس شد.

گزارش رئيس دانشگاه خوشحال كننده و شوق آفرين است

وي در ادامه با بيان اينكه مخاطبان اصلي تحقق اقتصاد مقاومتي، دانشگاه‌ها هستند، گفت: توسعه طرح‌هاي شفا و ساها بايد در دستور كار واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي قرار گيرد تا به عنوان يكي از منابع ايجاد درآمد غير شهريه‌اي و شاخص اقتصاد مقاومتي تبديل شود وي سپس گزارشي در خصوص پيشرفت ها و برنامه هاي دانشگاه آزاد اسلامي ارائه داد كه آيت الله هاشمي رفسنجاني در ابتداي سخنان خود در پاسخ به اين مطالب، گزارش مثبت دكتر ميرزاده را خوشحال كننده و شوق آفرين خواند و از زحمات مديران و كاركنان دانشگاه آزاد اسلامي تشكر كرد.

تاریخ:
1395/01/21
تعداد بازدید:
416
منبع:
Powered by DorsaPortal