براي دومين سال پياپي صورت گرفت:احراز رتبه برتر استان در اقامه نماز توسط واحد اصفهان(خوراسگان)
روابط عمومي و اطلاع رساني: دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) براي دومين سال متوالي در اقامه نماز، از بين مؤسسات، سازمان ها و دستگاه هاي اجرائي استان اصفهان، رتبه برتر را از آن خود كرد.

 

براي دومين سال پياپي صورت گرفت:

احراز رتبه برتر استان در اقامه نماز توسط واحد اصفهان(خوراسگان) 

روابط عمومي و اطلاع رساني: دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) براي دومين سال متوالي در اقامه نماز، از بين مؤسسات، سازمان ها و دستگاه هاي اجرائي استان اصفهان، رتبه برتر را از آن خود كرد.

محسن شريعتي دبير ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با اعلام اين خبر افزود: در ارزيابي به عمل آمده توسط ستاد اقامه نماز استان اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، براي دومين سال متوالي رتبه برتر اقامه نماز را كسب نمود.

وي اظهار كرد: به همين مناسبت از طرف رسول زرگرپور استاندار اصفهان در جلسه شوراي اداري استان، با حضور محمدحسين رضايي نماينده ويژه رياست محترم جمهوري در اقامه نماز، آيت اله يوسف طباطبايي نژاد نماينده ولي فقيه و امام جمعه اصفهان و رضا جديدي مدير ستاد اقامه نماز استان اصفهان و ديگر مقامات و مسؤولين استاني حضور داشتند، لوح تقديري به نمايندگي از دانشگاه به دكتر احمدعلي فروغي ابري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، تقديم شد.

در اين جلسه زرگرپور با تاكيد بر اينكه مديران بايد جزء اولين افرادي باشند كه در نماز جماعت حضور مي يابند، اظهارداشت: اين امر باعث خواهد شدكه كارمندان و ارباب رجوع نيز به اقامه ي نماز جماعت اهميت دهند و شاهد برگزاري نمازجماعتي باشكوه و با ابهت در ادارات باشيم.

وي با اشاره به اينكه در جلسات از شهرداران درخواست شده است كه در اوقات شرعي مختلف، صداي اذان در تمامي ميادين شهر پخش شود، افزود: متاسفانه در اين امر مقداري كوتاهي صورت گرفته و از يكهزار ميدان صداي روح بخش اذان تنها در 300 ميدان به گوش مي رسد.

زرگرپور افزود: يكي از نشانه هاي يك شهر اسلامي اين است كه در هنگام نماز، نغمه ي زيباي اذان در تمام شهر به گوش برسد.

همچنين محمد حسين رضايي، نماينده ي ويژه ي رئيس جمهور در امر نماز نيز در اين جلسه گفت: اجلاس نماز هرساله در ارتباط با ارزيابي دستگاه هايي كه در امر نماز فعاليت كرده اند برنامه ريزي مي شود وامسال اجلاس هاي كلان استاني برگزار مي شود.

نماينده ي ويژه ي رئيس جمهور در امر نماز با بيان اينكه بازنگري در برنامه ها توسط ارزيابان صورت مي گيرد، گفت: اين كار قبلا در سطح كلان صورت مي گرفت و امسال در سطح استان ها انجام مي شود كه معمولا ستاد اقامه ي نماز و استانداران در كنار هم بحث نظارت و ارزيابي بر دستگاه ها را انجام مي دهند.

وي افزود:‌ استان اصفهان در امر نماز بسيار غني است و مي تواند با توجه به ظرفيتهاي موجود الگويي براي ديگر استان ها باشد و با مجموعه ي اقدامات صورت گرفته اصفهان در امر نماز رتبه ي خوبي را دركشور به خود اختصاص داده است و هر برنامه ي اجرايي در استان بايد الگويي باشد كه در اختيار ديگر استان ها قرار گيرد.

نماينده ي ويژه ي رئيس جمهور در امر نماز افزود: زمينه ي حقوقي، شرعي و حمايت هاي لازم مهيا است و مسئولين بايد از اين سفره ي پربركت استفاده كنند و در صف اول نماز حضور يابند.

نماينده ي ولي فقيه و امام جمعه ي اصفهان نيز مهمترين دستور دين مقدس اسلام را نماز خواند و افزود‌: بعد از ايمان به خدا هيچ كاري بالاتر از نماز نيست و در قرآن نيز نماز مقدم بر زكات ذكر شده است.

آيت الله طباطبايي نژاد افزود: نماز قطب راهنما است و هرچه مراتب نماز بالاتر مي رود نظم وجودي افراد و جامعه نيز بهتر خواهد شد.

تاریخ:
1394/10/13
تعداد بازدید:
114
منبع:
Powered by DorsaPortal