با هدف پاسخگويي به بخشي از نيازهاي پژوهشي كشور: اساسنامه پژوهشگاه دانشگاه آزاد اسلامي در كميسيون دائمي هيات امنا تصويب شد
در جلسه كميسيون دائمي هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي، اساسنامه پژوهشگاه اين دانشگاه با هدف پاسخگويي به بخشي از نيازهاي پژوهشي كشور توسط اعضا بررسي و به تصويب رسيد.
با هدف پاسخگويي به بخشي از نيازهاي پژوهشي كشور

اساسنامه پژوهشگاه دانشگاه آزاد اسلامي در كميسيون دائمي هيات امنا تصويب شد

تصوير مطلب اساسنامه پژوهشگاه دانشگاه آزاد اسلامي در كميسيون دائمي هيات امنا تصويب شد

 

    در جلسه كميسيون دائمي هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي، اساسنامه پژوهشگاه اين دانشگاه با هدف پاسخگويي به بخشي از نيازهاي پژوهشي كشور توسط اعضا بررسي و به تصويب رسيد.

به گزارش مركز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، بيست و يكمين جلسه كميسيون دائمي هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي، با حضور دكتر ميرزاده و اعضا برگزار شد.

در اين جلسه دكتر ميرزاده با اشاره به انجام تعهدات دانشگاه آزاد اسلامي در پياده سازي استاندارهاي آموزش عالي گفت: با برنامه ريزي هاي انجام شده تا پايان امسال بيش از 5 هزار عضو هيات علمي در اين دانشگاه جذب خواهند شد.

وي افزود: از سوي ديگر دانشگاه آزاد اسلامي با پياده سازي طرح هاي مانند ساها، احداث يك ميليون و 700 هزار مترمربع فضاي آموزشي شامل آزمايشگاه، كارگاه، كلاس درس، استفاده از اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي دولتي و ... طي مدت دو سال گذشته گام هاي موثري در راستاي كيفي شدن اين دانشگاه برداشته است.

دكتر ميرزاده همچنين به استاندارد سازي رشته هاي اين دانشگاه اشاره كرد و گفت: با توجه به اعتقادي كه به رعايت شاخص ها و استاندارد سازي داريم اين موضوع در دست كار معاونت آموزش و سنجش و پذيرش قرار گرفت، در اين فرايند مميزي سختگيرانه اي را بر واحدها اعمال كرديم به گونه اي كه حدود 2 هزار رشته محل كه با استاندارد هاي سختگيرانه ما تطبيق نمي كرد از دفترچه حذف شد.

در ادامه اين جلسه، بررسي اساسنامه پژوهشگاه علوم دانشگاه آزاد اسلامي در دستور كار اعضا قرار گرفت و با بررسي بند هاي مختلف به تصويب رسيد.

دكتر ميرزاده با اشاره به اهميت تاسيس اين پژوهشگاه اظهار داشت: تاسيس اين پژوهشگاه با توجه به پتانسيل هاي دانشگاه آزاد اسلامي در پاسخ به يكي از خواسته هاي مقام معظم رهبري، آيت الله هاشمي رفسنجاني رييس هيات امنا و هيات موسس دانشگاه و رييس جمهوري صورت مي پذيرد.

وي با تاكيد بر اينكه اين پژوهشگاه صرفا براي امور پژوهشي و تحقيقاتي تاسيس مي شود، گفت: پژوهش در حوزه هاي علوم قرآني، مطالعات ميان فرهنگي، زبان و ادب فارسي و علوم اجتماعي از اهم حوزه هاي فعاليت اين پژوهشگاه به شمار مي رود.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي همچنين از آغاز احداث ساختمان اين پژوهشگاه در خرداد سال آينده خبر داد و گفت: 18 هزار متربع فضا براي اين منظور در نظر گرفته شده است، همچنين كارهاي سخت افزاري و نرم افزاري مربوط به اين طرح نيز آغاز شده است.

تاریخ:
1394/10/05
تعداد بازدید:
125
منبع:
Powered by DorsaPortal