در بازديد از واحد اصفهان(خوراسگان) صورت گرفت:آشنايي دانشجويان علمي كاربردي با دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي
روابط عمومي و اطلاع رساني: جمعي از دانشجويان رشته روابط عمومي دانشگاه علمي كاربردي شهرداري هاي استان اصفهان از دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) بازديد كردند.

در بازديد از واحد اصفهان(خوراسگان) صورت گرفت:

آشنايي دانشجويان علمي كاربردي با دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي

روابط عمومي و اطلاع رساني: جمعي از دانشجويان رشته روابط عمومي دانشگاه علمي كاربردي شهرداري هاي استان اصفهان از دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) بازديد كردند.

در اين بازديد گروه دانشجويان با حضور در دانشكده دندانپزشكي، گلخانه هاي تحقيقاتي، مراكز تحقيقاتي، دانشكده ها، تالارها و ديگر بخش هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) از نزديك با امكانات، قابليت ها و توانمندي هاي دانشگاه آزاد اسلامي آشنا شدند.

دانشجويان روابط عمومي دانشگاه علمي كاربردي شهرداري هاي استان اصفهان كه بعضا از مديران و كارشناسان روابط عمومي هاي ادارات و سازمان هاي استان اصفهان هستند، پس از بازديد از  مجموعه اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه، در جلسه اي با حضور مديركل روابط عمومي و اطلاع رساني واحد اصفهان(خوراسگان) در جريان دستاوردها و فعاليت هاي دانشگاه آزاد اسلامي قرار گرفتند.

در اين جلسه اصغر عالميان ضمن خوش آمد گويي به دانشجويان گفت: با توجه به فضاي فراهم شده و هماهنگي به عمل آمده با نواحي آموزش و پرورش، بازديدهاي گروهي زيادي در طول سال از سوي دانش آموزان مقاطع مختلف تحصيلي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) صورت مي گيرد تا دانش آموزان ضمن آشنايي نزديك با دانشگاه و رشته هاي تحصيلي، در هنگام انتخاب رشته بتوانند با ديدي باز انتخاب مناسبي داشته باشند.

عالميان اظهار كرد: بازديد گروهي دانشجويان دانشگاه هاي ديگر از دانشگاه آزاد اسلامي اتفاق مباركي است و  بازديد امروز يك ارتباط بين دانشگاهي است كه مي تواند در آشنايي ديگر دانشگاه ها با امكانات و ظرفيت ها و سطح فعاليت هاي تحقيقاتي و آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي بسيار مؤثر باشد.

مديركل روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان با اعلام آمادگي دانشگاه براي برگزاري تورهاي دانشجويي بازديد از دانشگاه با هدف آشنايي با توانمندي هاي دانشگاه آزاد اسلامي، به تبيين چگونگي تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي در كشور به پيشنهاد آيت ا... هاشمي رفسنجاني و حمايت حضرت امام خميني (ره) پرداخت.

عالميان با تأكيد بر اينكه دانشگاه آزاد اسلامي هم اكنون با برخورداري از صدها واحد و مركز داخلي و چند واحد بين المللي به عنوان بزرگترين دانشگاه حضوري جهان شناخته مي شود، افزود: تربيت بيش از سه ميليون دانش آموخته در مقاطع و رشته هاي مختلف تحصيلي، اشتغال به تحصيل قريب به 60 درصد دانشجويان كشور در اين دانشگاه، سهم بالاي توليد علم كشور، جذب بيش از چهل هزار متخصص در قالب هيأت علمي و اشتغال به كار هزاران كارمند، جلوگيري از خروج ميلياردها دلار ارز از كشور براي تحصيل در دانشگاه هاي خارجي و ايجاد بستري براي تداوم حضور خيل عظيم منابع انساني ارزشمند در داخل، از دستاوردها و خدمات كم نظير دانشگاه آزاد اسلامي به ايران اسلامي است.

عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي سپس به ذكر تاريخچه تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) پرداخت و گفت: اين دانشگاه در آبان 1360 با همت دكتر احمدعلي فروغي ابري تأسيس گرديد و با زحمات و تلاش هاي 30 ساله ايشان و همكارانشان به جايگاه كنوني رسيده است، دانشگاهي كه در رده بندي دانشگاههاي كشور جزو بهترين ها است و در ميان واحدهاي دانشگاهي در زمينه فعاليت هاي تحقيقاتي و شركت هاي دانش بنيان و سطح كيفي آموزش از پيشتازان محسوب مي شود.

در ادامه اين جلسه دانشجويان به طرح سؤالات خود در خصوص فعاليت هاي آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه پرداختند. مدير روابط عمومي و اطلاع رساني در پاسخ به سؤال يكي از دانشجويان در مورد نحوه تأمين هزينه هاي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي از بودجه عمومي بهره مند نيست و تنها منبع تأمين بودجه دانشگاه، شهريه دانشجويان است كه از درآمد حاصل از آن بايد هزينه هاي ساخت و ساز، حقوق و دستمزد، انجام تحقيقات، برنامه هاي فرهنگي، ورزشي، هزينه هاي جاري و ... پرداخت شود و البته در دوره جديد با سياست هاي راهبردي دكتر ميرزاده رياست عالي دانشگاه ، مسير تحقق درآمدهاي ناشي از فعاليت هاي دانش بنيان و تحقيقاتي هموار شده و افق روشني را در پيش روي دانشگاه قرار داده است.

در پايان اين برنامه دانشجويان به دعوت دكتر فروغي رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با حضور در سالن غذاخوري دانشجويان، ناهار را ميهمان اين واحد دانشگاهي بودند.

شايان گفتن است اين بازديد تأثير مطلوبي بر ديدگاه دانشجويان داشته و بسياري از ايشان در پايان بازديد خود ضمن تشكر از مسؤولين واحد اصفهان(خوراسگان) بويژه دكتر فروغي، رياست دانشگاه كه با اين بازديد موافقت كردند، افزايش سطح آگاهي خود از دانشگاه آزاد اسلامي و فعاليت هاي كم نظير و ارزنده آن در حوزه آموزش عالي كشور، در نتيجه اين بازديد چند ساعته را ، بسيار مؤثر قلمداد كردند.

 
 
 
 
تاریخ:
1394/10/02
تعداد بازدید:
204
منبع:
Powered by DorsaPortal