پيام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت سالروز شهادت استاد شهيد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه: وحدت حوزه و دانشگاه نهضتي فرهنگي در راستاي رشد، تعالي، بالندگي و توسعه همه جانبه كشور است
دكتر حميد ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت سالروز شهادت آيت الله دكتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه پيامي صادر كرد.
پيام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت سالروز شهادت استاد شهيد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه

وحدت حوزه و دانشگاه نهضتي فرهنگي در راستاي رشد، تعالي، بالندگي و توسعه همه جانبه كشور است

تصوير مطلب وحدت حوزه و دانشگاه نهضتي فرهنگي در راستاي رشد، تعالي، بالندگي و توسعه همه جانبه كشور است

 

دكتر حميد ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت سالروز شهادت آيت الله دكتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه پيامي صادر كرد.

متن پيام به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

27 آذرماه سالروز شهادت انديشمند فرزانه آيت الله دكتر محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه كه از يادگارهاي ارزشمند امام بزرگوار است را گرامي مي داريم.

وحدت حوزه و دانشگاه كليد واژه ماندگاري دستاوردهاي فرهنگي و علمي انقلاب اسلامي و معيار ارزيابي درستي و اصالت بسياري از حركت هاي سياسي و اسلامي دانشگاه ها و دانشگاهيان شناخته مي شود.

در حقيقت وحدت حوزه و دانشگاه سمبلي براي يك حركت، پيوند و نهضتي فرهنگي در راستاي رشد، تعالي، بالندگي و توسعه همه جانبه كشور و امت اسلامي و انقلابي ايران است.

يكي از اقدامات بزرگ امام راحل(ره) در طراحي وحدت حوزه و دانشگاه ، اين بود كه دانشگاه و حوزه علميه با توانايي هاي ويژه خود يكديگر را تقويت كنند.

بي هيچ ترديدي وحدت حوزه و دانشگاه، امري ضروري است؛ چرا كه اين دو نهاد در حقيقت دو ركن اساسي نظام مقدس اسلامي هستند كه هر دو در انقلاب و اداره جمهوري اسلامي سهم به سزايي داشته و دارند.

ما امروز هم بيش از هر زمان ديگري به اين وحدت مبارك و عزت آفرين براي مبارزه با استبداد استكبار و استعمار جهاني و پيمودن راه هاي دشوار براي رسيدن به قله هاي پيشرفت نيازمنديم.

خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامي همواره در تاريخ حيات خود از حضور پربركت علماي اعلام و مراجع عظام بهره مند بوده است و رهنمودهاي مراجع تقليد و علماي حوزه علميه نقطه عطفي بر فعاليت پر حجم دانشگاه آزاد اسلامي در راستاي تعامل حوزه و دانشگاه قلمداد مي شود.

تعامل بين حوزه و دانشگاه زمينه اي براي ايجاد وحدت است و اين وحدت مقدمه اي براي اسلامي شدن دانشگاه هاست از اين رو تمام تلاش مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي توجه به توسعه فرهنگي و علمي به صورت توامان در سايه اين وحدت است. اميد است كه اساتيد و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي نيز در زمينه وحدت حوزه و دانشگاه گام هاي جدي و متعهدانه اي بردارند.

حميد ميرزاده

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي

تاریخ:
1394/09/28
تعداد بازدید:
102
منبع:
Powered by DorsaPortal