در واحد اصفهان برگزار شد: نشست مشترك نهاد رهبري و بسيج اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان
روابط عمومي و اطلاع رساني: نشست مشترك هم انديشي مسؤولين دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و بسيج اساتيد واحد هاي دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان با حضور دكتر فروغي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

در واحد اصفهان برگزار شد:

نشست مشترك نهاد رهبري و بسيج اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان

روابط عمومي و اطلاع رساني: نشست مشترك هم انديشي مسؤولين دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و بسيج اساتيد واحد هاي دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان با حضور دكتر فروغي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

در ابتداي اين جلسه حجت الاسلام و المسلمين عباسعلي حيدري جانشين دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان گفت: جلسه مشترك هم انديشي نهاد و بسيج اساتيد فرصتي گرانقدر را براي هم افزايي اين مجموعه مهم در اختيار قرار مي دهد.

حيدري با گراميداشت روز 16 آذر، روز دانشجو ابراز كرد: 16 آذر روزي است كه دانشجويان در مقابل نظام استبداد و نظام سلطه امريكا ايستادند و اين روز، روز استكبار ستيزي و مقابله با دخالت بيگانه بويژه نظام سلطه آمريكا در امور ملت مسلمان ايران است.

جانشين دفتر نهاد رهبري دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان افزود: جنبش استكبار ستيز 16 آذر ادامه يافت و با رهبري حضرت امام (ره) و پس از آن مقام معظم رهبري با قدرت به مقابله با رويكردهاي دين ستيز استكبار جهاني برخاست.

حيدري با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري اظهار كرد: بايد تلاش كرد فضاي دانشگاه را فضايي سالم كنيم و همانگونه كه رهبر معظم انقلاب فرمودند بايد فضاي جامعه و دانشگاه فضاي محبت و فضاي سالم باشد.

در ادامه اين جلسه عليرضا احسان دوست مسؤول سازمان بسيج اساتيد استان اصفهان طي سخناني با موضوع «مذاكره و نفوذ» گفت: روز 16 آذر از ايام مهم در تاريخ انقلاب اسلامي است، ياد شهداي اين روز را كه در اعتراض به حضور معاون رئيس جمهور وقت امريكا قرباني شدند گرامي مي داريم.

احسان دوست با تشكر از حضور استادان بسيجي واحدهاي دانشگاهي و مسؤولين دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان، هدف از برگزاري نشست مشترك ميان نهاد رهبري و بسيج اساتيد را به عنوان دو نهادي كه بطور مستقيم در عرصه دانشگاه زير نظر مقام معظم رهبري فعاليت مي نمايند، هم افزايي و اتخاذ نقش مكمل و وحدت بخش در فعاليت ها دانست.

مسؤول سازمان بسيج اساتيد استان اصفهان با تأكيد بر ابراز نگراني رهبر معظم انقلاب اسلامي در خصوص قضيه نفوذ دشمن گفت: نفوذ دشمن قضيه اي جدي است و امريكايي ها با طرح مذاكره بدنبال نفوذ در اركان سياسي، فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي و ....كشور هستند.

احسان دوست افزود: امريكايي ها سه راهبرد را در قبال جمهوري اسلامي در پيش گرفته اند؛ راهبرد اول «مهار جمهوري اسلامي» است، امريكايي ها با اين پيش فرض كه جمهوري اسلامي قطب اول راهبرد منطقه اي است وارد مذاكره شده اند، امروز فرماندهي معنوي و الگويي بيداري اسلامي در جهان اسلام جمهوري اسلامي است و عرصه مذاكره و تعامل با جمهوري اسلامي با راهبرد مهار جمهوري اسلامي صورت مي گيرد.

وي اظهار كرد: راهبرد دوم دشمن، «تغيير در رفتار مديران جمهوري اسلامي» است، امروز برخي از مسؤولين جمهوري اسلامي به رابطه با آمريكا خوش بين هستند و اين بسيار مسأله عجيب و در عين حال خطرناكي است و راهبرد سوم آمريكا در قبال جمهوري اسلامي ايران، «تغيير ساختار» است كه از طريق تغيير ساختار سياسي و فرهنگي دنبال مي شود.

احسان دوست عنوان كرد: موضوع نفوذ در كنار مذاكرات و بويژه پس از برجام بسيار مورد توجه امريكايي ها است و البته نظام استكباري آمريكا اين موضوع را در قالب چهار دستور كار مدنظر دارد؛ اجبار، محدودسازي از طريق اجبار در حوزه اقتصاد و فشارهاي ديگر، استخدام نيروهاي مستعد همكاري با امريكا و نهايتاً مجذوب سازي با هدف تغيير ذائقه افكار عمومي به سود خود كه از اين طريق و با انجام كارهايي در صدد جذب افكار عمومي هستند.

مسؤول سازمان بسيج اساتيد استان اصفهان تأكيد كرد: بايد نهضت هاي بصيرت افزايي در دانشگاه ها افزايش يابد هم در حوزه نفوذ و هم در حوزه انتخابات، چرا كه بسيج اساتيد اصول گراست زيرا انقلاب اسلامي مبتني بر پايه اصول اسلامي شكل گرفته است اما اين به معناي اصول گرايي در قالب يك حزب و گروه نيست و در ماههاي آينده اولويت اول بسيج اساتيد برنامه هاي بصيرت افزايي است و در اين ميان روز نهم دي ماه كه روز بصيرت ملت ايران در مقابل فتنه انگيزي هاي دشمن و دنباله هاي داخلي آنان بود بسيار حائز اهميت است.
 
 
 
 
 
تاریخ:
1394/09/17
تعداد بازدید:
137
منبع:
Powered by DorsaPortal