با صعود به قله كليمانجارو: فتح بام آفريقا توسط دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)
روابط عمومي و اطلاع رساني: امين دهقان دانشجوي كارشناسي ارشد مهندسي عمران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در آبان سال جاري توانست بام قاره آفريقا قله 5895 متري كليمانجارو را فتح كند. اين قله كه يكي از قلل هفتگانه جهان است، با ارتفاع نزديك به 6000 متر بلندترين ارتفاع قاره هاي اروپا و آفريقا است و از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشد.

با صعود به قله كليمانجارو:

فتح بام آفريقا توسط دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)

روابط عمومي و اطلاع رساني: امين دهقان دانشجوي كارشناسي ارشد مهندسي عمران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در آبان سال جاري توانست بام قاره آفريقا قله 5895 متري كليمانجارو را فتح كند.

اين قله كه يكي از قلل هفتگانه جهان است، با ارتفاع نزديك به 6000 متر بلندترين ارتفاع قاره هاي اروپا و آفريقا است و از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشد.

دهقان در خصوص چگونگي صعود خود به اين قله گفت: در تاريخ 1/8/94 از طريق پرواز هوايي از تهران به قطر و از آنجا سپس عازم كشور تانزانيا شدم. پس از ورود به كوهستان كليمانجارو با چند ساعت پياده روي به پناهگاه اول به ارتفاع 2700 متر رسيديم و پس از يك شب استراحت در آنجا، صبح زود به حركت خود ادامه داده و بعد از ظهر به پناهگاه دوم 3700 متر رسيديم و شب را همانجا بيتوته كرديم.

دهقان افزود: فرداي آن روز مجددا پس از چند ساعت كوهپيمايي به پناهگاه سوم به ارتفاع 4700 متري رسيدم و تمرينات لازم را انجام دادم. ساعت 11 شب با توكل به خدا كوله قله خود را آماده نموده و به سمت بام آفريقا، قله كليمانجارو، حركت كردم.

دانشجوي كوهنورد دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) اظهار كرد: پس از طي مسافتي شيب دار و طولاني در نهايت ساعت 6:15 صبح 5/8/94 قله زيباي كليمانجارو فتح شد در حالي كه دماي روي قله 10- درجه بود و بدون امكانات و لباس مناسب كوهنوردي صعود امكان پذير نبود.

دهقان عنوان كرد: پس از گرفتن چند عكس يادگاري با ديگر همنوردان ايراني و خارجي از قله به طرف پناهگاه پايين حركت نموديم و در نهايت پس از 5 روزي كه در كوهستان كليمانجارو بودم به هتل محل اقامت در شهر آروشا رفتم.

امين دهقان افزود: دو روز نيز به سافاري و بازديد حيات وحش آفريقا رفتم و مناظر زيبا و بكري از طبيعت و حيات وحش مشاهده نمودم و به عكاسي پرداختم. همچنين از قبايل ماسايي ديدن كردم. طبيعت عجيب و زيبا و همچنين زندگي ساده و فقيرانه مردم آفريقا قلب هر انساني را بيشتر به خدا نزديك مي كرد، در پايان اين سفر به ميهن عزيز اسلامي برگشتم و شعارم هميشه اين است: به اميد فتح قله هاي اخلاق و انسانيت.

شايان گفتن است: دهقان حدود سه ماه پيش نيز در مرداد ماه گذشته موفق به صعود به قله 5642 متري البروس(بام اروپا) شده بود كه پوشيده از برف و يخچال هاي چند هزار ساله است.
 
 


تاریخ:
1394/09/04
تعداد بازدید:
307
منبع:
Powered by DorsaPortal