مسؤول نهاد رهبري دانشگاه آزاد استان اصفهان: شما دانشجويان قدر خود را بدانيد كه در يكي از دانشگاههاي بزرگ گام نهاده ايد
روابط عمومي و اطلاع رساني: حجه الاسلام ميردامادي در جلسه توجيهي دانشجويان ورودي جديد در واحد اصفهان(خوراسگان): شما قدر خود را بدانيد كه در يكي از دانشگاههاي بزرگ گام نهاده ايد، دانشگاهي كه در مديريت زبانزد است، رياست دانشگاه دكتر فروغي رئيس هيأت امناء استان واقعاً انسان پركار و پرتلاشي هستند.

 

مسؤول نهاد رهبري دانشگاه آزاد استان اصفهان:

شما دانشجويان قدر خود را بدانيد كه در يكي از دانشگاههاي بزرگ گام نهاده ايد

روابط عمومي و اطلاع رساني: حجه الاسلام ميردامادي در جلسه توجيهي دانشجويان ورودي جديد در واحد اصفهان(خوراسگان): شما قدر خود را بدانيد كه در يكي از دانشگاههاي بزرگ گام نهاده ايد، دانشگاهي كه در مديريت زبانزد است، رياست دانشگاه دكتر فروغي رئيس هيأت امناء استان واقعاً انسان پركار و پرتلاشي هستند.

مسؤول نهاد رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان خطاب به بيش از 2000 تن از دانشجويان ورودي جديد گفت: بايد بدانيم هدف از درس خواندن و به مقامات عالي رسيدن چيست؟ هدف از حيات چيست و براي چه آفريده شده ايم؟ انسان از يك نطفه آفريده شده و حركت و سير تكاملي اش شروع مي شود، انسان نبايد مانند آسياب به دور خودش بگردد، بايد كارها نتيجه بخش باشد و فلسفه زندگي بكارگيري استعدادهاست.

ميردامادي با اشاره به زندگي انيشتين گفت: يك از انسان هايي كه براي رسيدن به كمال تلاش كرده است دانشمند مشهور انيشتين است كه به رغم دستاوردهاي بزرگ علمي تنها 12% مغز خود را بكار گرفته بود، وي يك روز به اين نتيجه رسيد كه بايد مسلمان شود و به خواندن نهج البلاغه روي آورد و سپس به ايران مسافرت كرد و در خدمت آيت ا... بروجردي اسلام آورد، وي به اين نتيجه رسيده بود كه بايد تسليم خداوند شود.

امام جمعه موقت اصفهان با بيان اينكه موفق شدن دانشجو افتخاري بزرگ براي خانواده و خود دانشجو و تمام جامعه است اظهار كرد: خانواده شما امروز از قبولي شما خوشحالند و شما بايد از اين موقعيت مطلوب به نحو كامل استفاده كنيد.

حجه الاسلام ميردامادي گفت: عبادتي بالاتر از علم نيست، تحصيل علم بايد با نيت باشد، دانشجو بايد برود دنبال درس خواندن و فعاليتهاي دانشجو بايد فرهنگي باشد و دانشجو نبايد محل درس را با محل ديگر اشتباه بگيرد و بيفتد در دام و معركه ها كه نتواند درس بخواند او بايد تمام حواس خود را به درس خواندن متمركز كند.

سخنران ديگر اين برنامه سرهنگ حسين زاده جانشين فرماندهي انتظامي استان اصفهان بود. وي ضمن تبريك قبولي دانشجويان ورودي جديد با اشاره به بياني از مقام معظم رهبري، گفت: سه اصل موفقيت در زندگي جوانان عبارت است از؛ تحصيل، تهذيب و ورزش.

حسين زاده افزود: بيشترين دوره خدمت من در پليس آگاهي بوده است كه بدليل شكايات مردمي و يا جرائم رخ داده روزانه بين 80 تا100 نفر دستگيري داشتيم كه 80% آنها جوانان و نوجوانان بين 18 تا 25 سال بودند حال آنكه جوانان در اين سنين بايد براي جامعه مفيد باشند، آنها نبايد زندان و دستنبد و مجازات را تجربه كنند.

وي با ارائه گزارشي تصويري آموزشي اظهار كرد: موضوع مهارت هاي زندگي اجتماعي را جوانان و آنچه كه بعنوان تهديدها و آسيب ها است بايد جدي بگيرند در موضوع مواد مخدر، مشروبات الكلي و مانند آن كه برخي از آنها اولين و آخرين اشتباه است و غالباً اكثر جواناني كه مبتلا به مواد مخدر مي شوند و معتاد ناميده مي شوند اغلب تنها با يك بار استعمال به اين مواد عادت مي كنند و مبتلا مي شوند.

 

تاریخ:
1394/08/06
تعداد بازدید:
384
منبع:
Powered by DorsaPortal