رهنماي رودپشتي: توجه به طرح آمايش يك تكليف است
به گزارش مركز حوزه رياست و زوابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از خبرگزاري آنا، معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي دانش بنيان دانشگاه آزاد اسلامي با تأكيد بر توجه به طرح آمايش، اظهار كرد: توجه به طرح آمايش كه براي ما به منزله يك تكليف بوده، به سالم سازي كارها كمك كرده و باعث انضباط مالي شده در عين حال رقابت هاي منفي را از بين خواهد برد. همچنين رعايت مقررات اداري در انضباط مالي بسيار مفيد و الزامي است.

 

رهنماي رودپشتي: توجه به طرح آمايش يك تكليف است

به گزارش مركز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از خبرگزاري آنا، معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي دانش بنيان دانشگاه آزاد اسلامي با تأكيد بر توجه به طرح آمايش، اظهار كرد: توجه به طرح آمايش كه براي ما به منزله يك تكليف بوده، به سالم سازي كارها كمك كرده و باعث انضباط مالي شده در عين حال رقابت هاي منفي را از بين خواهد برد. همچنين رعايت مقررات اداري در انضباط مالي بسيار مفيد و الزامي است.

به گزارش خبرنگار آنا از رشت، دكتر فريدون رهنماي رودپشتي در جلسه شوراي دانشگاه آزاد اسلامي استان گيلان كه با حضور رؤساي واحدها و مراكز آموزشي استان در واحد رشت برگزار شد، دانشگاه آزاد اسلامي را بزرگترين دانشگاه حضوري جهان دانست و گفت: در سال 1361 اين دانشگاه با پيشنهاد آيت الله هاشمي رفسنجاني و تأئيد و كمك يك ميليون توماني حضرت امام (ره) شروع به فعاليت كرد.

وي ادامه داد: الان افتخار آن را داريم در راستاي كمك به اشتغال‌زايي فرزندان اين مرز و بوم، بالغ بر 40 هزار كارمند در دانشگاه آزاد اسلامي سراسر كشور اشتغال دارند و براي كم كردن دغدغه هاي دولتمردان نظام مقدس جمهوري اسلامي قدم هاي مثبتي برداشته شد.

وي خاطرنشان كرد: اگر تدبير مديريتي وجود نداشته باشد، حس متفاوتي وجود نخواهد داشت در نتيجه بايد علاوه بر داشتن انضباط مالي كه اصل بسيار مهمي است، برنامه آمايش به عنوان موضوعي جدي با توجه به امكانات و منابع و ظرفيت هاي موجود، مورد توجه قرار گيرد.

رهنماي رودپشتي، يكي از سياست هاي دانشگاه آزاد اسلامي را توجه به حقوق شهروندي بيان و تصريح كرد: امروز دانشگاه آزاد اسلامي معتقد است كه دانشجويان اين دانشگاه داراي حقوق شهروندي بوده و مسئولان دانشگاه با نگاه ويژه به آن توجه دارند بنابراين با اينكه واحدهاي دانشگاهي بالغ بر هزار ميليارد تومان طلب از شهريه دانشجويي دارند ولي براي ترم جديد بنا به تصويب هيأت امناي مركزي دانشگاه، حدود 15 درصد شهريه متغير دانشجويان در حال تحصيل افزايش خواهد يافت و شهريه پايه(ثابت) براي دانشجويان قديم، مانند سابق ثابت و بدون تغيير تفسير و بخشنامه آن ابلاغ شده است.

معاون برنامه ريزي دانشگاه آزاد اسلامي با برشمردن شاخص هاي انتصاب رؤساي واحدهاي دانشگاهي، اظهار كرد: براي استان ها تكاليف هيأت امنايي تعريف شد و يكي از آنها نمره‌دهي رؤساي واحدها است كه در انتصاب و انتخاب رؤساي واحدهاي دانشگاهي مؤثر است. توجه به شاخص هاي تعريف شده بسيار مهم است در اين راستا مسئولان برنامه ريزي استان ها با رصد وضعيت واحدهاي دانشگاهي، به طور منظم با گزارش به هيأت امناي استاني، در برنامه ريزي وضعيت استان اين نكات اعمال شده كه بسيار حائز اهميت خواهد بود چرا كه برنامه ريزي يك اصل ضرورت است، انتخاب نيست بلكه اجبار است.

رهنماي رودپشتي، دانشگاه آزاد اسلامي را دانشگاهي بالنده ناميد و افزود: رؤساي واحدهاي دانشگاهي بايد دغدغه لازم را نسبت به مسائل مختلف داشته باشند و با همدلي و همزباني و تعامل در كنار هم عليرغم همه مشكلات موجود در راستاي انجام كارهاي بزرگ و رفع مشكلات و معضلات جامعه و مردم حركت كنند.

در ادامه رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد رشت، گزارشي از روند فعاليت هاي دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان گيلان ارائه كرد.

دكتر عليرضا اميرتيموري، به تصويب تاپ چارت واحدها و مراكز آموزشي استان گيلان اشاره كرد و ادامه داد: تنظيم اين چارت بر اساس چابك سازي و كوچك سازي منطقي صورت گرفته است و از شهريور سال جاري، چارت تشكيلاتي جديد عملياتي خواهد شد.

دبير هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان گيلان، از افتتاح نخستين مركز رشد استان گيلان خبر داد و گفت: اين مركز با عنوان مركز رشد استان گيلان با موافقت وزارت علوم و با استقرار هسته هاي فنآور و شركت هاي دانش بنيان در آن با همكاري پارك علم و فنآوري استان گيلان و حضور تمام دانشگاه هاي استان گيلان در راستاي فعاليت هاي علمي و كمك به درآمد زايي از راه تبديل علم به ثروت فعاليت خود را آغاز خواهد كرد.

اميرتيموري اخذ مجوز همكار استاندارد براي آزمايشگاه پيشرفته « ارزيابي و سنجش مواد » دانشگاه آزاد اسلامي واحد رشت را گامي بزرگ در راه پيشرفت هاي علمي دانست و گفت: مجموعه آزمايشگاهي و كارگاهي دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان گيلان با استفاده از دستگاه ها و تجهيزات كم نظير و فوق پيشرفته خود اين آمادگي را دارند كه از تمام ظرفيت هاي موجود در جهت كمك به رفع مشكلات واحد هاي بهداشتي و صنعتي استان گيلان بهره مند گردد.

در پايان هر يك از اعضاي حاضر در جلسه نظر و پيشنهاد خود را در خصوص مطالب ارائه شده مطرح كردند.

 

تاریخ:
1394/05/31
تعداد بازدید:
80
منبع:
Powered by DorsaPortal