مدير گروه رشته فرانسه واحد اصفهان(خوراسگان): مشاغل مرتبط با رشته زبان و ادبيات فرانسه بسيار متنوع اند
روابط عمومي و اطلاع رساني: مدير گروه رشته زبان و ادبيات فرانسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) گفت: دانش آموختگان رشته زبان و ادبيات فرانسه مي توانند در مشاغل مرتبط با صنعت جهانگردي، هتل هاي بين المللي، راهنمايي تورهاي خارجي و ترجمه متون فرانسه و ... مشغول شوند.

 

مدير گروه رشته فرانسه واحد اصفهان(خوراسگان):

مشاغل مرتبط با رشته زبان و ادبيات فرانسه بسيار متنوع اند

روابط عمومي و اطلاع رساني: مدير گروه رشته زبان و ادبيات فرانسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) گفت: دانش آموختگان رشته زبان و ادبيات فرانسه مي توانند در مشاغل مرتبط با صنعت جهانگردي، هتل هاي بين المللي، راهنمايي تورهاي خارجي و ترجمه متون فرانسه و ... مشغول شوند.

دكتر شادي خاتمي با بيان اين مطلب افزود: رشته زبان و ادبيات فرانسه از بدو تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با برخورداري از كادر علمي و استاداني مجرب در اين دانشگاه به تربيت دانشجو پرداخته است .

مدير گروه رشته زبان و ادبيات فرانسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) اظهار كرد: در اين رشته تحصيلي، دانشجويان زبان فرانسه را از سطح مبتدي تا سطوح عالي فرا گرفته و در مدت 4 سال با زبان و ادبيات فرانسه كاملاً آشنا خواهند شد و در طول 8 نيمسال از نظر نوشتاري و گفتاري و درك مطلب به اين زبان مسلط خواهند شد.

خاتمي با بيان اينكه گروه زبان فرانسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در مقاطع ليسانس و فوق ليسانس به تربيت دانشجو مي پردازد گفت: با پيگيري هاي صورت گرفته دوره دكتري زبان و ادبيات فرانسه در اين دانشگاه مورد تصويب قرار خواهد گرفت و در اين مقطع تحصيلي نيز امكان پذيرش از طريق آزمون دانشگاه فراهم خواهد شد.

مدير گروه رشته زبان و ادبيات فرانسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) افزود: با توجه به اينكه بسياري از منابع و متون بسيار مهم علمي در رشته هاي مختلف تحصيلي داير در كشور ما اعم از حقوق، هنر، معماري، تاريخ، جامعه شناسي، ادبيات بين الملل، زبان شناسي و باستان شناسي به زبان فرانسه مي باشند توجه به فراگيري زبان و ادبيات فرانسه در كشور ما رو به فزوني است.

خاتمي خاطر نشان كرد: دانش آموختگان اين رشته، بعد از اتمام تحصيلات خود نگران شغل و كار نباشند چراكه مشاغل مرتبط با اين رشته بسيار متنوع اند؛ از تدريس در موسسات آموزشي گرفته تا فعاليت در شركت هاي سرمايه گذار در ايران كه داراي زبان رسمي فرانسوي هستند، فعاليت در صنعت جهانگردي، مترجمي در آژانسهاي مسافرتي و هتل هاي بين المللي، فعاليت بعنوان راهنماي تورهاي گردشگري و همچنين ترجمه متون علمي و ادبي از جمله اين مشاغل محسوب مي شود.

مدير گروه رشته زبان و ادبيات فرانسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با انتقاد از برخي آموزشگاههايي كه صرفا بصورت سطحي و در دوره هاي كوتاه مدت به آموزش اين زبان مي پردازند گفت: فراگيري زبان فرانسه بصورت آشنايي كامل با مفاهيم گفتاري، نوشتاري و درك مطلب و شناخت ادبيات اين كشور از محاسن اين رشته تحصيلي در دانشگاه است كه اميدوارم علاقمندان با انتخاب آگاهانه اين رشته دانشگاهي، با علاقه و اشتياق به تحصيل در آن بپردازند.

 

تاریخ:
1394/05/27
تعداد بازدید:
631
منبع:
Powered by DorsaPortal